Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е смешно, ама е истина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Не е смешно, ама е истина

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Няма как да ми вземат такса че съм платил с карта,ако стане това,банката ще изреве защото картовите плащания ще бъдат доведени до минимум.В чужбина могат да си правят каквото искат,в Бг можеш да си гледаш прасе в двора и толкоз
    Силно се съмнявам.Наистина сега банката дере търговеца.Но клиента се успокоява че не било от него.Което е невярно.Баш от него си е.Включено е в цената.Или по малко отстъпки има изобщо има го бе.
    Колко по малко разходи има търговеца толкоз по голям е потенциала на отстъпки и влияе на цената...
    4% си е сериозен процент.То по добре да извадиш пари и да си поискаш комисионна на банката.Зер това са 40 лв на 1000

    Коментар


    • #32
      От: Не е смешно, ама е истина

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      4% си е сериозен процент.То по добре да извадиш пари и да си поискаш комисионна на банката.Зер това са 40 лв на 1000
      4% е много голям процент. Големите търговци се договорят с банката и процента е мноооого по-нисък.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        От: Не е смешно, ама е истина

        Тук и просяцте биха имали ПОС терминали, ако имаше просяци. Бакшишите се пишат в ПОС-а. Много от сергиите на пазара са с ПОС. Такситата или са с ПОС или картата ти е качена в телефонното приложение и плащането е автоматично при приключване на курса.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #34
          От: Не е смешно, ама е истина

          Кешът си отива със силно ускорени темпове. Навсякъде се намаляват реално и номинално максималните купюри в обръщение, забранява се и дори се криминализира разплащанията в брой над определен размер.

          Банките плюс фиска плюс централните банки работят в един отбор, а те дори поотделно са голяма сила. Ама търговските банки в цивилизацията не са толкова алчни и там положението е съвсем търпимо.
          Последно редактирано от bokomo; 16-05-19, 19:42.

          Коментар


          • #35
            От: Не е смешно, ама е истина

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            4% е много голям процент. Големите търговци се договорят с банката и процента е мноооого по-нисък.
            4% е стандартната комисионна, която вземат фирмите-оператори на ваучери за храна от търговеца. Отделно за негова сметка са транспортните разходи
            и загубите от блокираните средства до изплащането на сумите. Големите се договарят за по-малък процент, но пък обработването на толкова много
            ваучери изисква допълнително време и ресурс.

            Комисионните на банките за картовите разплащания са от порядъка на 1.5-1.8% и за момента се удържат само от търговеца.
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • #36
              От: Не е смешно, ама е истина

              Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
              да влезеш и да поискаш документи за последна доставка акциз и декларация за съответствие.Трябва да са на явно и достъпно за клиента място.
              То вече не карам това камионче, съответно не ходя до бензиностанция на Марешки.
              Но и докато ходех-изобщо не ми трябваше никаква декларация, и никакви сертификати.
              То някакви такива документи си висяха залепени, но не вярвам, че ако има далавера с качеството ще мога да я разбера от документа който ми дадат. Няма как на хартия да не съответства.
              Аз говоря от гледната точка на потребител, а там всичко е каквото си трябва и очакваме.

              Абе как го правим това-темата беше за сервитьорка и лакомници, и пак стигнахме до горивата и как целия свят е в конспирация да цака най-древната и най-читава и най-истинска, и най-чиста и най, и най, и най... нация.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Не е смешно, ама е истина

                А защо някои банки при плащане през ипей имат такса? За плащащия естествено, и май само една няма.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Не е смешно, ама е истина

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                  Ако толкова не схващате защо при еднакъв доставчик на едро на горивата, Марешки може да продава с 20 стотинки по-евтино-ваш си проблем.
                  Ето аз например без бой си признавам че не схващам. С удоволствие бих изслуша твоята трактовка. Даже няма да споря, просто искам да чуя мнението ти. Съвсем сериозно говоря, не е опит да се бъзикам.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Не е смешно, ама е истина

                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    4% е стандартната комисионна, която вземат фирмите-оператори на ваучери за храна от търговеца..
                    Явно не съм разбрал, аз писах за процента от плащанията през ПОС терминал.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #40
                      От: Не е смешно, ама е истина

                      И другите с 20ст по- евтини горива работят само кеш, имат и банкомат вътре.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Не е смешно, ама е истина

                        Да поясня-имам такса за поддръжка на карта и сметка, но тя е годишна- 40 лева, плащам я веднъж годишно, начисляват я някъде през август месец всяка година. Това е конкретната транзакция, защото е платено през терминал, който не е на банката. Водят го един вид междубанков превод.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Не е смешно, ама е истина

                          А коя е банката и картата?
                          Питам да не би и моята да е същата, че не си и поглеждам движението по моята.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Не е смешно, ама е истина

                            Мче кажи банката де. Едва ли ще се приеме за реклама...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Не е смешно, ама е истина

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Да поясня-имам такса за поддръжка на карта и сметка, но тя е годишна- 40 лева, плащам я веднъж годишно, начисляват я някъде през август месец всяка година. Това е конкретната транзакция, защото е платено през терминал, който не е на банката. Водят го един вид междубанков превод.
                              Колега аз не знам да има в България такава банка, която да взима комисионна от купувача на ПОС терминал. Би ли споделил коя е банката? Още повече сумата като процент е шокираща.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #45
                                От: Не е смешно, ама е истина

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Ето аз например без бой си признавам че не схващам. С удоволствие бих изслуша твоята трактовка. Даже няма да споря, просто искам да чуя мнението ти. Съвсем сериозно говоря, не е опит да се бъзикам.
                                Е. дъвкахме го преди време в някоя си тема.

                                Според мен( а и то си е направо очевидно, че си е така)-има си доста висок процент на печалба при търговията на дребно с горива.
                                Има си и легенди сред народонаселението, че в читавия свят огромни печалби се трупат не от голяма надценка, а от малка, и вследствие на ниската цена-огромни продажби, оттам макар и малкия процент-произведението си е впечатляващо.
                                И когато има някакъв проект човек да влезе в политиката, а тръгва от нулата(политическата нула)-трябва му нещо с което да изпъкне и да привлече достстъчен брой избиратели.
                                Като съчетаеш една от най-болезнените за народонаселението неща-цената на горивата, бизнесмен известен с уж евтините си аптеки и тъпотията на обикновения народонаселенец-решението е ясно-да се продват горива с минимално възможната отстъпка, на границата на себестойността, та даже и малко под нея. Евентуалните ползи от политическата кариера ще възмездят малката загуба от продажбата под себестойност.
                                Но да речем, че това навлиза в конспирациите.
                                По-реална хипотеза-Марешки не работи на загуба, но с наистина минимална печалба. Та всичко което носи финансов минус е изхвърлено. Особено пък плащането с карта, при положение, че масово кешоеото плащане си е най-масовото.
                                Но съм убеден, че горивата му са със същото качество с което са и на другите бензиностанции. Просто обемите на продажби, колкото и да са добри при нег не предразполагат към специално отношение към него, та да му произвеждат горива специално за него, па макар и с по-ниско качество, за да бъде евтино.
                                Зарежда си от там от където и всички други, просто надценката е минимална, за да блесне сред избирателите с ниски цени.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X