Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми Gripmax AT впечатления

    Здравйте колеги, реших да пусна отделна тема за тези малко известни, поне за мен гуми. Пускам я сега, защото исках да натрупам впечатления от всички видове настилки и сезони.
    Преди 3-4 месеца си купих на майтап една Кия Спортидж първа генерация, та се наложи да я "обуя". Понеже в същото време продадох и двете си коли, на Кията се падна да е евридейка. По тази причина отпадна избора за чисто кални гуми, та се насочих към алтеренки. Асфалтови гуми също не са ми опция, защото в същото време ми трябва джип и за правене на трасета за състезанията в Русе и Нова Черна. Не ми се даваха някаква сериозна сума за гуми за джип, който купих за смешни пари. На Гранда съм с General Grabber AT2, но ми идваха на цена около 800 лв.
    Грипмакс-а излезе като най- изгодното предложение. Потърсих впечатления, мнения, но навсякъде информацията оскъдна. Разгледах официалната страница на производителя: http://www.gripmaxtire.com/a/product/ALL_TERRAIN/14.html
    и реших да си направя експеримента. Ако, това се сметне за реклама, моля, махнете линка. Та, тези гуми ги купих още по- на майтап и от Кията. Разтърсих се кой ги предлага у нас. Имаше на няколко места, горе долу на близки цени, но все на поръчка и доставка 10 работни дни. Реших да поръчам от Примекс в Русе. Не бяха най евтини там, но не ми се занимаваше с куриери, а ако стане нещо по гаранция, са ми под ръка. Изчаках си чинно 10- те дена доставка от Германия. Пристигнаха с дот от 2016г. Тогава гумите струваха около 120 лв. за размер 215/75/15. Сега гледам ги има и по 108 лв. по сайтовете за гуми. Гумите дойдоха и първите ми впечатления бяха, че са много меки и от истински кучук без много силикони и други заместители. Междувременно, докато чаках гумите се обзаведох с едни джанти, които купих от любов от пръв поглед:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95087764_3_800x600_aluminievi-dzhanti-15-tsola-za-kia-i-vitara-gumi-i-dzhanti_rev006.jpg
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:6126139
    Обаче се получи леко разминаване между размера на гумите и широчината на джантите, ама вече беше късно за поправене. Гумите вече пътуваха за България. След монтажа гумите стояха малко смешно, като на БМВ дрифтачка с тесни гуми на широко джанти, ама каквото такова:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160825_085110.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:6126140
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160825_085138.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:6126141
    Отначало се страхувах от разбортиране и ги напомпих на 2,8 атм., ама впоследствие разбрах, че няма страшно. Понеже, джантите са доста по изнесени от стандартните и гумите бяха два размера над предвидените за Кията, имах притеснение да не опират гумите при "разчекване", но всичко без да искам, беше сметнато до милиметър:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160825_085200.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:6126142
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160824_134826.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:6126143
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160824_134752.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:6126144
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160824_134818.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:6126145

    Първите ми впечатления от гумите бяха от суха настилка: справяха се перфектно без никакви забележки. Колата стана много по стабилна, първо от изнесените джанти, и второ, от разпънатите без да искам гуми на джантите. Няма го онова усукване на гумата спрямо джантата, при странично плъзгане на настилка с голямо сцепление. Кията стана като трупче в завоите. Другото , което ми направи впечатление, е това, че гумите са абсолютно безшумни при всякакви скорости. Все едно караш асфалтова гума.
    Чаках да завали дъжд, за да разбера какво се случва на мокра настилка. И там останах много приятно изненадан от държането на Грипмакс-а. Не поднасяше и стоеше добре на мокрия асфалт.
    След това, дойде време и за русенското състезание, и се наложи да я вкарам и в калта. Не залагах много на офроуд възможностите на тези гуми, понеже грайфера типичен за алтерен гуми, беше много по ситен и кубчетата бяха много по на гъсто от Бф Гудрич и Генерал грабера. Но, и в калта не ме предадоха и не ме оставиха никъде, дори и след проливните дъждове, които тогава се изсипаха. Естествено, не съм си търсил белята със заигравки, но мазната русенска кал не прощава и по черните пътища. Отчитам и факта, че Кията е относително лек джип, а това е предимство и в кал и в сняг. Определено, това не е офроуд гума, но за лек такъв стават.
    И сега, след Нова година, вече имах възможност да се убедя и в представянето на гумите в сняг и лед. Да добавя, че вече са на 12- 13 000 км., минати на сух асфалт и черни пътища, но им е първа зима. Ами, какво да кажа- впечатлен съм. Може би, защото, подходих от самото начало, леко дори с насмешка към тази марка, тя реши да ми се докаже всякак. На утъпкан и неутъпкан сняг никакви проблеми, не поднася, не буксува. Нарочно си търся предизвикателства по улиците, с всичко се справят, като внимавам, само да не седне колата, и да останат гумите във въздуха, че тогава няма смисъл да доказват нищо. Но, от сняг до сняг има голяма разлика. Това е на сняг пухкав, на отрицателни температури. Още нямам впечатления на топящ се сняг със слой вода между гумите и снега. На лед също няма проблем, макар да няма ламели за зимна гума. Отдавам го единствено на качествата на каучука. На сняг и лед за мен е по важно как спира колата, не как тръгва. Понеже не обичам коли с АБС, особено зимата, за мен е критерии за безопасно спиране, тогава, когато колата спира без да се налага да се включва системата. Това е индикация, че имаме сцепление с настилката. Точно така се държат тези гуми, разбира се, като се кара със скорости съобразени с условията, а не като камикадзе. Дори и под скоростта, на която сработва АБС, при рязко натискане на спирачките на хлъзгав терен, колата спира учудващо добре.
    Прави ми впечатление, че и при температури от -10 градуса, каучука запазва мекотата си:

    Като заключение, мога да кажа, че тази нискобюджетна гума си заслужава отвсякъде. Аз подходих с голямо недоверие, но впоследствие си изградих доверието от личен опит.
    Не съм търговец на гуми, не правя реклама, никого не агитирам, просто споделям.
    Като имам още какво да кажа, ще го споделя с вас.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

  • #2
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    И аз съм с такива гуми ,купени "по спешност" март месец.235x75x16 на цена 140 и няколко лева,с дот 42 15.Балансираха се с много малко-мисля 35 гр е най-голямата тежест за баланса.Много меки,не шумят по асфалт.Приятно съм изненадан на утъпкан сняг-държат много добре,спира без проблем,на пресен сняг-не е добре положението.Определено не понасят кал-направо трагедия според мен.
    Понесоха няколко здрави удара от камъни и пънове без проблем.
    За "градски офроуд"-стават.
    Това за 6000 км,нямат видимо износване.

    Коментар


    • #3
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      Аз не посмях да взема такива. Защото няма никакви мнения за тях. Та темата е полезна.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        Клипа нещо не тръгва.
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • #5
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Аз не посмях да взема такива. Защото няма никакви мнения за тях. Та темата е полезна.
          И аз като теб - дълго ги гледах със изкушаващо ниската си цена. Но реших, че не съм толкова беден и реших да извадя още малко отгоре и пак си взех Грабер АТ - не че е перфектен, но според мен става доста за парите си.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            Още малко "пресни" впечатления-гумите се справиха чудесно с около 30 см пухкав сняг навалял тази нощ в РусИ-бяхме единствените на пързалката в лесопарка.Попътно издърпахме една легнала по корем нива.

            Коментар


            • #7
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              И аз като теб - дълго ги гледах със изкушаващо ниската си цена. Но реших, че не съм толкова беден и реших да извадя още малко отгоре и пак си взех Грабер АТ - не че е перфектен, но според мен става доста за парите си.
              Точно за тези два модела гуми, имам съвсем преки и пресни впечатления. И аз като теб, миналата зима реших, че не съм толкова беден и обух Гранда с чисто нови Грабер АТ, ама сега седи на топло в гаража, а си джиткам с Грипмакс-а, щото се държи доста по добре на сегашните условия. По Нова година, бях с Jeep- a четири дена около Габрово, на също толкова сняг и беше добре, но Кията се справя перфектно във всяко едно отношение с тези гуми в градския офроуд, както каза някой по горе, независимо, че е парттаим. Не вярвам да е от колата, понеже Черока е с куадрадраив.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                Клипа нещо не тръгва.
                Сега вижда ли се:
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  Да,даже през тел го гледах....
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Точно за тези два модела гуми, имам съвсем преки и пресни впечатления. И аз като теб, миналата зима реших, че не съм толкова беден и обух Гранда с чисто нови Грабер АТ, ама сега седи на топло в гаража, а си джиткам с Грипмакс-а, щото се държи доста по добре на сегашните условия. По Нова година, бях с Jeep- a четири дена около Габрово, на също толкова сняг и беше добре, но Кията се справя перфектно във всяко едно отношение с тези гуми в градския офроуд, както каза някой по горе, независимо, че е парттаим. Не вярвам да е от колата, понеже Черока е с куадрадраив.
                    Да, както казах не съм очарован напълно от Грабера при сегашните условия, но кретам и аз из града с него. Този грипмакс е съвсем възможно и да е по-добър. Казах за мен си, че не набрах смелост да го пробвам. върнах се на грабер АТ, който бях ползвал и знаех какво да очаквам.

                    Ще се радвам, ако продължиш да спдоеляш за поведението на гумите и след още 10-20-30 хил. км. За износването също
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      Тъй като ми предстои закупуване на нови гуми за киата 2.0 бензин съм се спрял на размер 235/75/15. Гумите ще са АТ и бях загледал silverstone at117 special, но сега загледах и тези Gripmax и се двоумя. За силверстона има доста мнения вече, но за грипа не откривам кой знае колко, гледам и Gripmax-а е с 20лв. по-евтин. Та, ако има някой с досег до двата модела ще съм благодарен за мнение, към кои да се насоча.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        Да, както казах не съм очарован напълно от Грабера при сегашните условия, но кретам и аз из града с него. Този грипмакс е съвсем възможно и да е по-добър. Казах за мен си, че не набрах смелост да го пробвам. върнах се на грабер АТ, който бях ползвал и знаех какво да очаквам.

                        Ще се радвам, ако продължиш да спдоеляш за поведението на гумите и след още 10-20-30 хил. км. За износването също
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=13457&page=9
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          Какво точно ми показваш в тази тема не разбирам? Там се говори предимно за АТ2 и много малко за АТ, като половината пишещи не правят разликата между тях.
                          Горе долу от времето на постовете в темата карам и аз с грабер АТ на гранд витарата. Есента сложих нов комплект. Преди това 2-3 години съм карал БФГ АТ и на други 2 аналогични джипки съм наблюдавал грабер АТ2.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Нали питаше колко бързо се износват . Та там съм писал ...за 40 000 задните .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              Не си дочел - тук се говори за Gripmax AT.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X