Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Аз моето го откислявам с калиев бикарбонат. Между другото добре се получава.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Karera Преглед на мнение
      Аз моето го откислявам с калиев бикарбонат. Между другото добре се получава.
      Откъде го намери тоя калиев бикарбонат...да не натриев хидрогенкарбонат/на баба хлябната сода/.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
        Първо иди в агроаптеката и питай за обезкислител,не сам го ползвал ама чух за наго миналата година от един познат ,каза ,че имало ефект и там ще питаш и за серенистата киселина могат ли да се смесват с обезкислителя.
        Няма смисъл да се смесват,защото става реакция неутрализация/киселина и основа/ която завършва с вода и сол.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Ами точно това е идеята - да се неутрализират киселините във виното. А сернистата киселина няма нищо общо, тя е за друго и се слага по друго време. Взех го от един познат технолог. Доколкото знам негов приятел е направил магазин за такива неща. Мога да проверя ако трябва. Вече обърнах няколко кноижки за винцето и ракията и доста се позапалих

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Откъде го намери тоя калиев бикарбонат...да не натриев хидрогенкарбонат/на баба хлябната сода/.
            И с двете става, но има разлика във вкуса после.

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              И с двете става, но има разлика във вкуса после.
              Очаквам обяснение как се пие вино довечера. За неявяване - санкции!
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Ясене отточили твоето вино или още е с майката?
                Аз си прових експеримент да отточа малко вино при хубаво и тихо време и при мъгливо, и наистина има разлика в вида на виното. При лошото време не е толкова бистро стои на светлината леко замътено.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Аз тази година нямам реколта. Оставихме лозите да подивеят, че много ядове.

                  Вино имам от миналогодишното, защото и двамата със съдружника сме мощни пиячи и продавачи.

                  scrap, до довечера има много време.

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Ех, че сте ми далеч.
                    От мен щеше да е мезето!
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Страхотна тема!

                      Момци, всички изказали се тук явно са завършили "задочно" или "редовно" тази наука, обаче по всичко личи, че тази работа не е като онази и иска бая майсторлък!

                      Ако някой има желание да се занимава с просвещение на новобранци, дайте идея как да си направя вино, ама го обяснете като на софиянец, който си е купил бъчви, каца и е оборудвал мазе с резервоар с два тона вода /за стабилизиране на температурата/..

                      Ако се бъзикате /няма начина да се пропусне такъв момент/, поне казвайте впоследствие, та да не омириша махалата на оцет!

                      Мераклии - новобранци като мен съм убеден че има много, ама още на втората страница от темата става ясно, че работата е мнооого по-сериозна отколкото изглежда!

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Четвърти ден съм в лозето:режа,копая,укрепвам конструкция,днес запалих фрезата и ми направи проблем на втория ред(а те са девет),утре ще правя самоделни доработки.Виното трябва да се изстрада,то е божествено питие .Който не е копал и гледал,той не може да е ценител.Ако искате ми вярвайте аз пея и говоря на всяка лозичка,ако зависи от мен ще приема закон за защита на всяка.................................Иначе за Volk,което на немски значи Народ,ще ти кажа как се прави вино само ако си купиш грозде от където ти кажа .Дотогава си купи един бидон от сините(сложи му едно кранче на 15 см от дъното) и чакай инструкции.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Иначе за Volk,което на немски значи Народ,ще ти кажа как се прави вино само ако си купиш грозде от където ти кажа .Дотогава си купи един бидон от сините(сложи му едно кранче на 15 см от дъното) и чакай инструкции.
                          Е, ти разкри тайната на ника ми, ама да знаеш - пластмаса няма да ползвам защото я ненавиждам в дълбочина!

                          Имам каца също с канелка на 15 см. от дъното, казвай откъде да купя гроздето!

                          Това с осите на Стария много ми хареса!
                          Купувам гроздето, купувам от Бриколаж машинка за мачкане и после?!

                          В кацата не ми се ще да има чепки, люспи и семки, малко примитивно изглежда.. Не е е ли по-добре да има само сок?

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Колеги, моля за извинение за дебилните въпроси, ама нека да направим една елементарна технология за пълни новобранци...

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Е, ти разкри тайната на ника ми, ама да знаеш - пластмаса няма да ползвам защото я ненавиждам в дълбочина!

                              Имам каца също с канелка на 15 см. от дъното, казвай откъде да купя гроздето!

                              Това с осите на Стария много ми хареса!
                              Купувам гроздето, купувам от Бриколаж машинка за мачкане и после?!

                              В кацата не ми се ще да има чепки, люспи и семки, малко примитивно изглежда.. Не е е ли по-добре да има само сок?
                              Първо за ник-а....100 човека те наричат Вълчо и аз не знам защо.Не могат да четат ли ,не знаят езици ли,.Второ за пластмасата дълбоко грешиш,намери си една пластмаса на която пише -FOR FOODS ONLY и действай.Гроздето от с.Караново(Новозагорско)към края на септември.Машинка за мелене си купи и чакай.Дотогава технологията е :грозде(мерло/червен мискет/памид в отношение 50/25/25),мачкане с чепките,престояване за цвят,танин и вкус 10-15 дни,после точене в ясен и безветрен ден в бидон.Изчаква се още 30 дни за приключване на тихата ферментация в помещение с подходяща плюсова температура не по-ниска от 15 градуса и послее....малеее.Така правя вино от 12 години .Проверено и изпитано.Друго не по-малко важно е че захарността на общата шира да не е по-малко от 23-24 карата.Ако има нужда се добавя захар(и тя е от значение,че съдържа натриев бензоат-консервант( някоя вносна) и инхибира ферментацията)по 1,5 кг захар на 100 литра шира(гроздов сок) за повишаване на карата с едно.За целта всеки млад винар се екипира със захаромер и спиртомер.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Страхотна тема!

                                Момци, всички изказали се тук явно са завършили "задочно" или "редовно" тази наука, обаче по всичко личи, че тази работа не е като онази и иска бая майсторлък!

                                Ако някой има желание да се занимава с просвещение на новобранци, дайте идея как да си направя вино, ама го обяснете като на софиянец, който си е купил бъчви, каца и е оборудвал мазе с резервоар с два тона вода /за стабилизиране на температурата/..

                                Ако се бъзикате /няма начина да се пропусне такъв момент/, поне казвайте впоследствие, та да не омириша махалата на оцет!

                                Мераклии - новобранци като мен съм убеден че има много, ама още на втората страница от темата става ясно, че работата е мнооого по-сериозна отколкото изглежда!
                                Страхотна е ама е за ранна есен .
                                На есен ще я подхванем пак,зимата почти свърши ,а с нея и.....виното .
                                Преди 15-тина дни "ритнах"бурето,хубаво беше таз година мерлото,имаше само един кусур-бързо свърши .
                                Поздрави от мен ,и наесен да направим още по-хубави вина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X