Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    ... военните да си се занимават с техните си мисии, а цивилните с цивилни. Гасенето на пожари с военен хеликоптер излиза много скъпо. Не говоря само за горивото, но и за оборудване и поддръжка с резервни части, ремонти и т.н.
    Остави пожеланията и слез на земята! В българската реалност, ако не летят военните, няма кой друг да го прави. Е, освен ако не се намери някоя фирма на "наши хора", която срещу съответните милиони да държи специализирани хеликоптери на стендбай. Само че ме съмнява това да излезе по-евтино.

    Хубаво специализирани полицейски хеликоптери, ама кой лети с тях, къде се базират, къде ги поддържат? Т.е. трябва да се създава към милицията нова специализирана структура със съответните щатове, обучаване на нови пилоти, създаване на техническа база и т.н. Пък милицията няма пари за бензин на патрулките ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Чавдаре, ако така я мислим и караме, ние скоро и медицински хеликоптери за спасяване на хора няма да имаме. Знаеш ли,че само ние в Източна Европа нямаме такива???Даже Румъния има 12 и то принадлежащи на държавна структура,кочто е създадена и до ден днешен се управлява от Палестински лекар. И там има военни и съответните хеликоптери,но там вероятно отдавна хората не мислят като нас. Полша има 23 машини спасителни, Чехия - наД 10, Словакия - 9, Румъния -12, Унгария току що получи 8 от Норвегия. За Австрия с 27 броя няма да говоря, Германия с над 50 броя и т.н. Ха сега да видим ,къде сме ние?Ами има само 2 стари италиански в София, които не стават за кацане на покрив на болница и...толкоз....Е, ко сега да се радваме ли,че воените вършат работата на цивилните?Или Цяла Европа греши, след като военните им не летят цивилни мисии, а си гледат работата, за което им се плаща?
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Чавдаре, ако така я мислим и караме, ние скоро и медицински хеликоптери за спасяване на хора няма да имаме. Знаеш ли,че само ние в Източна Европа нямаме такива???Даже Румъния има 12 и то принадлежащи на държавна структура,кочто е създадена и до ден днешен се управлява от Палестински лекар. И там има военни и съответните хеликоптери,но там вероятно отдавна хората не мислят като нас. Полша има 23 машини спасителни, Чехия - наД 10, Словакия - 9, Румъния -12, Унгария току що получи 8 от Норвегия. За Австрия с 27 броя няма да говоря, Германия с над 50 броя и т.н. Ха сега да видим ,къде сме ние?Ами има само 2 стари италиански в София, които не стават за кацане на покрив на болница и...толкоз....Е, ко сега да се радваме ли,че воените вършат работата на цивилните?Или Цяла Европа греши, след като военните им не летят цивилни мисии, а си гледат работата, за което им се плаща?
        А бе, човек, ние даже в София нямаме дори достатъчно и що-годе читави линейки и екипи за спешна медицинска помощ, ти за специализирани медицински хеликоптери говориш. Не става въпрос да се радваме. Това е положението! По-добре военни, отколкото никакви. Че то и военни вече не останаха.

        Медицинските изобщо не ги коментирам. Там военните изобщо не се класират, защото няма как да имат необходимото медицинско оборудване и могат в краен случай да се използват само като "такси" за доставка на доктор/извозване на болен/пострадал.

        Но какъв е проблемът да се използват за SAR, като сме малка и бедна държава?!? Реалистично ли е изобщо да мислим, че в някакво обозримо бъдеще ще можеш създадем и поддържаме специализирана авиация към някоя спасителна служба? Кой ще плаща, след като държавата не дава пари дори за наличната и действаща планинска спасителна служба?

        Като няма условия за друго, що да не летят военните за издирвателни и спасителни мисии?!? Хем ще си навъртат часове и ще тренират екипажите, хем може и някой да отърве кожата благодарение на тях. Алтернатива за момента ни се вижда, ни се задава.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-06-18, 19:06.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          На времето ми трябваше хеликоптер за една работа - искаха ми допълнително сума за 'преоборудването' - смъкването на медицинската комплектация и монтажа на пасажерските седалки...
          Не бе нещо страшно като цена, ама май наистина както казва Иван - това бе един от двата 'граждански' хеликоптера, ставащи за тази работа...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Хубаво специализирани полицейски хеликоптери, ама кой лети с тях, къде се базират, къде ги поддържат? Т.е. трябва да се създава към милицията нова специализирана структура със съответните щатове, обучаване на нови пилоти, създаване на техническа база и т.н. Пък милицията няма пари за бензин на патрулките ...
            То структурата си я имаше и напълно възможно е още да я има . Беше в структурата на ВВ в последствие жандармерия . Имаха 2 МИ 8 и май 1 МИ 17 .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              И сега го има авио отряда към Гранична Полиция.През 2010-2011 купиха 3 броя AW 109(бордове 511,514,515),и 1 AW 139(520).През 2012 един от тях претърпя сериозна авария ама после възстановиха ли го не знам.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                И сега го има авио отряда към Гранична Полиция. ...
                И като го има та що? Из интервю с командира му:

                В: Г-н Денев, защо скъпите хеликоптери на МВР, които по думите ви имат отлични характеристики, не се използват за спасяване на хора от наводнения, пожари и други екстремни ситуации?

                О: За тези нужди трябва национално финансиране за купуване на авиационни машини. Имаше опит с програмите на Евросъюза „Околна среда“ да се купят хеликоптери за гасене на пожари, спасителни операции, опазване на околната среда и др. Това не се случи.
                Хеликоптерите на авиоотряда са купени с пари от Еврофонда за наблюдение на общата еврограница, а не за други нужди на България. ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Да, още хеликоптери трябва да плащаме на МВР. И без това няма никаква полза от тях, а са били 45 000 души, на които плащаме огромни заплати, а сега и хеликоптери да им купува. Супер идея!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Стига би,4 фърчикоптера за 200-230 км граница с Турция и още 300 км граница със Сърбия и Македония.Аз тези Карлсони нещо по морето не съм ги виждал.И тоя господин нещо послъгва-навремето писаха,че за 4-те сме дали 15 000 000 лева,все пари на данъкоплатеца.Ами дай като сме такива добри души да им вземем още 4 че да следят пътният трафик,още 4 за Медивак,4 за планинско спасяване,4 за гасене на пожари,4 във вариант VIP че да има с какво да се возят комисарските дупета до морето и обратно.Тя страната богата,ще им ги плати.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Граничен съм виждал само да хвърка от посока София към посока Видин... Явно някой шеф караха... След 2 часа мина обратно.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Тия 3-те италианските ги купиха поради тъпотията на френската представителка на Еврокоптер за България и заради схемата преди това на Румен Петков, който поръча един за правителствения отряд. Тия 3 зелени ги плати ЕС заради Шенгенските изисквания и много правилно се използват само по предназначение. А че не се поддържат отдавна ми е ясно. Мога с часове да говоря по въпроса.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Стига би,4 фърчикоптера за 200-230 км граница с Турция и още 300 км граница със Сърбия и Македония.Аз тези Карлсони нещо по морето не съм ги виждал.И тоя господин нещо послъгва-навремето писаха,че за 4-те сме дали 15 000 000 лева,все пари на данъкоплатеца.Ами дай като сме такива добри души да им вземем още 4 че да следят пътният трафик,още 4 за Медивак,4 за планинско спасяване,4 за гасене на пожари,4 във вариант VIP че да има с какво да се возят комисарските дупета до морето и обратно.Тя страната богата,ще им ги плати.
                          Хеликоптерите са 3 (2 бр. АW 109 i 1 br. AW 139). 2009 година ЕС плати 30 милиона Евро за тях и ние плащахме после за обучение на пилоти, след като тези които трябваше да се обучават не си издържаха изпитите в Италия, а обучението им беше включено в тези 30 милиона.Никой не им е виновен, че отиват на изпит за Европейски сертификат, а даже и английски не знаеха. навремето морските пантери ги платихме на следната схема: платихме 5, взехме 3, но за сметка на това Еврокоптер освободи банковата гаранция в Социете Женерал от 76 млн евро държавна пара и се отказахме от 6-та машина,кочто беше също предвидена за нас и я взе Албания. Да, парите бяха на данъкоплатеца, но неправилно разпределени за харчене: вместо 12 кугъри по 22 милиона евро да бяхме взели 4-5 и с останалите пари спокойно можеше да се купят останалите машини,които изреждаш. Само, че нямаше да има пари за комисионни на отговорните тогава за сделката от правителството на НДСВ и посредника Н. Г.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                            Хеликоптерите са 3 (2 бр. АW 109 i 1 br. AW 139). 2009 година ЕС плати 30 милиона Евро за тях и ние плащахме после за обучение на пилоти, след като тези които трябваше да се обучават не си издържаха изпитите в Италия, а обучението им беше включено в тези 30 милиона.Никой не им е виновен, че отиват на изпит за Европейски сертификат, а даже и английски не знаеха. навремето морските пантери ги платихме на следната схема: платихме 5, взехме 3, но за сметка на това Еврокоптер освободи банковата гаранция в Социете Женерал от 76 млн евро държавна пара и се отказахме от 6-та машина,кочто беше също предвидена за нас и я взе Албания. Да, парите бяха на данъкоплатеца, но неправилно разпределени за харчене: вместо 12 кугъри по 22 милиона евро да бяхме взели 4-5 и с останалите пари спокойно можеше да се купят останалите машини,които изреждаш. Само, че нямаше да има пари за комисионни на отговорните тогава за сделката от правителството на НДСВ и посредника Н. Г.
                            Toва всичкото,което каза,от прокуратурата дали го знаят?

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Да те успокоя - знаят го и другите служби ... Ама...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                                Toва всичкото,което каза,от прокуратурата дали го знаят?
                                Знаят го, само че не им пука, понеже беше тогава напълно легално. Въпросният бизнесмен Н.Г. чиято щерка на по-предишното световно първенство я гледахме по БНТ като участник в коментарното студио на полувремената да се озърта само като зрител на тенис на корт, беше "консултант" по сделката с комисионна 20 процента. Явно така ги е съветвал военните и тогавашния ни министър Николай Свинаров,че до ден днешен стоят машините и не се експлоатират.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X