Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с шумни спирки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с шумни спирки

    Та, накратко:
    Миналата година (Октомври, мисля) , инсталираха едни говорящи спирки на Столичния Градски Транспорт.
    Всичко хубаво, но наскоро осъзнах, че имам нов проблем.
    Просто почнах да спя на отворен прозорец.
    Каката, която говори от модерната спирка се чува страшно силно.
    Града е тих в 5:45...
    Но тая ми обяснява, че автобус 404 ще дойде след 9 минути...
    Има ли легален начин да спя спокойно, без да съсипя спирката...
    Баси, и сега ми говори..
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

  • #2
    От: Проблем с шумни спирки

    Факт е, че спирките наистина са с доста силен звук.
    Лично моето мнение е, че този глас е един ненужен "кич".
    Георги Тонев

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с шумни спирки

      Гласът никакъв кич не е, а е начин таблото да работи и за тези които не го виждат. Само че в тихо време е реално неприятен.

      Би могло силата му да се регулира според нивото на околния шум или според времето - само че и едното, и другото, ако не са предварително предвидени изискват промяна на някакви физически части, а не само софтуер.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с шумни спирки

        Това е като с бутоните на пешеходните светофари. Пуска паралелното автмобилно движение, но ако не е натиснат бутона 5-6 секунди преди това, просто не светва за пешеходците. Никакъв смисъл. Със спирките същото. Би трябвало да може да се намалява звука, но едва ли някой ще дойде да го направи.
        Обаче сме преди избори, а главуните крадливи четат и тука. Та нищо чудно до някой ден да обявят ОП за "модернизацация" на спирките със система за контрол на звука. Традицията в София за всичко е да се избира най-скъпото, най-неефеткивното решение и реализацията на практика да се случва по най-безумния възможен начин.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с шумни спирки

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Това е като с бутоните на пешеходните светофари. Пуска паралелното автмобилно движение, но ако не е натиснат бутона 5-6 секунди преди това, просто не светва за пешеходците. Никакъв смисъл. Със спирките същото. Би трябвало да може да се намалява звука, но едва ли някой ще дойде да го направи.
          Обаче сме преди избори, а главуните крадливи четат и тука. Та нищо чудно до някой ден да обявят ОП за "модернизацация" на спирките със система за контрол на звука. Традицията в София за всичко е да се избира най-скъпото, най-неефеткивното решение и реализацията на практика да се случва по най-безумния възможен начин.
          Е нали трябва ПАК да се открадне? БКП=то много обича да взима пари за едно и също нещо по-няколко пъти ..., накрая ПАК нищо

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с шумни спирки

            Пиши на "Градска мобилност", ще я регулират. Четат си мейлите и вземат мерки.
            И при мене има една такава, но съм високо и не се чува, за разлика от тролея, който спира там.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с шумни спирки

              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              Пиши на "Градска мобилност", ще я регулират. Четат си мейлите и вземат мерки.
              И при мене има една такава, но съм високо и не се чува, за разлика от тролея, който спира там.
              Благодаря, писах им.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с шумни спирки

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Е нали трябва ПАК да се открадне? БКП=то много обича да взима пари за едно и също нещо по-няколко пъти ..., накрая ПАК нищо
                Няма такова нещо, от което тези хора да не могат да откраднат. Тогава помня проверих колко е струвала тая система за светофарите...милиони лева за нещо напълно, ама напълно ненужно. Не само полза, ми никакъв смисъл няма от него.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с шумни спирки

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Тогава помня проверих колко е струвала тая система за светофарите...милиони лева за нещо напълно, ама напълно ненужно. Не само полза, ми никакъв смисъл няма от него.
                  Толкова си могат хората,какво по-умно да измислят.
                  Никой даже не си представя ситуация,в която не работят бутоните за пешеходния светофар.
                  Пресичането заприличва на игра на руска рулетка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с шумни спирки

                    Такааа.
                    Жалбата я подадох на 27 Май.
                    Имаше любезен отговор, че ще получа входящ номер на жалбата си в рамките на 1 работен ден.
                    Има ли познали дали съм получил входящ номер за три пъти по-дълго време?
                    Та реших да се обадя, относително бързо се свързах(под 10 минути), и ми казаха да се обадя утре...
                    Яко.
                    Очевидно нищо не се случва.
                    Още друго очевидно е, че ако не вземеш нещата в ръце, никой не ти обръща внимание.
                    А не исках да е така...
                    Утре ще се обадя пак.За последно.
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с шумни спирки

                      И след като се обадиш за последно? Кметицата има (или поне имаше) инспекторат, изпрати им го писмено с хронологията и явно копие до досегашните адресати.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с шумни спирки

                        След като се обадя за последно си е моя работа какво ще свърша.
                        Тука е така.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с шумни спирки

                          В САЩ светлината за пешеходци тръгва по точно същия бавен начин - пропуска ход и се чака по няколко минути. Някой с повече опит там да потвърди, или отрече. Подозирам, че в Бг е копирано оттам, съвсем съзнателно.
                          Що се отнася за сроковете за отговор на искане от администрация, срокът не е ли две седмици от датата на вх номер?
                          Последно редактирано от Stbd; 30-05-19, 22:56.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с шумни спирки

                            Хората в СО имат по-високи цели, говорителите на спирките не са на дневен ред:

                            "Специални системи за оросяване и разхлаждане на гражданите ще бъдат поставени на спирките и обществените места в столицата. Те ще разпръскват вода в случая на високи температури през лятото. Решението за монтирането им трябва да бъде гласувано на заседание на Общинския съвет в столицата днес, допълни БГНЕС. Ходът е част от план на Столична община за адаптация към климатичните промени в периода 2019- 2025 година. Сред останалите мерки са озеленяване на покриви, изграждане на чешми и фонтани, различни стимули за градското земеделие, засаждането на голям брой дървета, развитие на трамвайния транспорт. Цялата система за охлаждане ще струва общо 100 000 лв., а за покривно озеленяване са предвидени 200 000 лв."

                            По въпроса с комуникацията със СО...опитът ми е подобен, даже по-лош. На теб поне са ти отговорили.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с шумни спирки

                              Администрацията работи бавно, и се занимава с много неща. Не може да се очаква, че още днес ще ти свърши работата. Освен всичко друго си има срокове за реакция.
                              Не съм им агент и нямам нищо общо. У нас жена ми се занимава с тези неща. Досега не е имало случай да няма отговор и/или решение.
                              Ако е имало отказ - винаги има разумни мотиви.
                              Най-лесно е да строшиш спирката.
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X