Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

    Без доказателства /снимки/ не се приема.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

      Ми неам
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

        Хм,толко големи с температурното разширение няма ли по-голям проблем?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #19
          От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

          Има - и не само с температурното разширение. Така поставени плочи, напрактика няма начин да са пълноценно злепени, нито дори и просто подпълнени с материал отзад. След два сезона, седят по местата си, единствено по силата на гравитацията и обстоятелството, че фактически представляват зидария. Не се чупят, защото са 3см камък.
          "Мутробарок" му се вика на това. Ама плащат хората и искат. И понеже няма нищо животозастрашаващо (например) - или проблем с конструкцията, или с функцията и под. в тая работа - защо да не им взема парите...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

            И вече всичко за мен е история .........

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180531.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5769170

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180503.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5769171

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180458.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5769172

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180433.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5769173


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180426.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5769174

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180415.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5769175

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180404.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5769176

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171005_180359.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5769177
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #21
              От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Има - и не само с температурното разширение. Така поставени плочи, напрактика няма начин да са пълноценно злепени, нито дори и просто подпълнени с материал отзад. След два сезона, седят по местата си, единствено по силата на гравитацията и обстоятелството, че фактически представляват зидария. Не се чупят, защото са 3см камък.
              "Мутробарок" му се вика на това. Ама плащат хората и искат. И понеже няма нищо животозастрашаващо (например) - или проблем с конструкцията, или с функцията и под. в тая работа - защо да не им взема парите...
              Вече има с дължина до 4 м и незнам какъв е стандарта за ширини . Дебелината е 3 , 4 или 5 мм . Системата която си купих е за сухо рязане до 2,6 м и е от съставни шини с дължина 3 м за водене на каретка с ролка и с каретка за ъглошлайф за право и за рязане под 45 градуса . Не съм сигурен обаче кога ще ми се наложи да я ползвам в пълната и дължина . Преди пет или 6 години когато видях една плочка на стена не съм си мислел и дори очаквал някога и мен да ме нападне тази мода по големите плочки . Тогава току бях пристигнал в ДЕ и максимално големите плочки които бях питал и работил бяха 60х60 см . Говорим за лепени на под .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #22
                От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                Никога не съм предполагал за такова приложение на тези плоскости . Използвам ги редовно ,но това решение и приложение ме изненадва .

                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                  На официалния им сайт има много написано за най-различни приложения. До колко плоскостта е здрава, че да стъпват върху нея като не е легнала плътно на пода?
                  Видях, че и в България се продават, но каква им е цената?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    На официалния им сайт има много написано за най-различни приложения. До колко плоскостта е здрава, че да стъпват върху нея като не е легнала плътно на пода?
                    Видях, че и в България се продават, но каква им е цената?
                    Ползвал съм всички дебелини , обаче в повечето случаи са лепени вертикално или ако са хоризантално ( винаги плътно запълнени с лепило ) никога не съм се разхождал по тях (подпрозоречни первази ) . Обикновенно ползвам 4 см за обличане на вани или поддушови корита . За това казвам че ме изненадва това приложение . За цени в БГ не мога нищо да кажа .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                      Алекс аз искам да ползвам големи гранитогресни плочи за баня обаче съм пълен лаик и дори не знам термините, за това моля за помощ.

                      1. Как се казва тази плоскост която се лепи и се правят стени с нея в бани, използва се вместо водоустойчив гипскартон, аз ще имам рамки от дърво но ми трябва плосткоста върху хоято да лепя плочите с теракола, как се казва? Черна е и се фиксира с дюбели към рамки/пенобетон/термоизолация?

                      2. За душ кабина при която имам две стени от стъкло, удачно ли е да се ползва грапави плочи или е по-добре гледжосани за останалите две стени, ще имам ли ядове когато стъклените стени трябва да се долепят то плочите?
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                        Много труден въпрос и още по-труден отговор . Не мога да те посъветвам нищо директно без да съм видял с очите си каква е ситуацията при теб , защото това което за теб е бяло за мен може да се окаже сиво или дори черно . Ако искаш снимай и ми прати снимки . На лични ще ти изпратя е-майл . Изгледай и това https://www.youtube.com/watch?v=lgCEe6eKXCg . За закрепване на стъклените преградни стени в баните има профили или само отделни държатели на стъклата . Понеже не съм запознат с пазара в Англия не мога да кажа нито как се казват плоскостите и какви системи за преградни стени може да ползваш . За плоскостите мога да кажа че са от екструдиран полистирен XPS или по народному ФИБРАН с циментово покритие с мрежа отвън . Имат в системата си и шайби с които могат да се фиксират с винтове към различни основи . Аз лично не съм ползвал тази тяхна възможност . При плътна стена и при ползване на лепило могат да се дюбелират . Ако имаш някаква конструкция може да ползваш и циментови плоскости на кнауф . Има толкова много възможности и материали че чак главата може да те заболи докато си избереш най -удачният за твоята ситуация . Искам обаче да предупредя че и дори да избереш най - скъпият , най - правилният и най-лесният за твоите умения ако не спазиш правилата за работа , ще имаш проблеми . Не разбирам защо не работиш с влагоустойчив гипсокартон и не отделиш по-особенно внимание на хироизолацията . Предполагам че ще кажеш че няма да можеш да захванеш качествено и сигурно стъклената преградна стена . Ползвай два слоя картон и няма да имаш никакви проблеми . Отделно че там където планираш да монтираш стъклената стената може да увеличиш профилите или ако конструкцията вече е готова да заложиш още една дъска . Толкова на боб ..........................
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                          Алекс,

                          Мерси много за бързия отговор.

                          За да не засирам хубавата тема с оф топик, става ли да продължим тук в темата ми за гаража


                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Много труден въпрос и още по-труден отговор . Не мога да те посъветвам нищо директно без да съм видял с очите си каква е ситуацията при теб , защото това което за теб е бяло за мен може да се окаже сиво или дори черно . Ако искаш снимай и ми прати снимки . На лични ще ти изпратя е-майл . Изгледай и това https://www.youtube.com/watch?v=lgCEe6eKXCg . За закрепване на стъклените преградни стени в баните има профили или само отделни държатели на стъклата . Понеже не съм запознат с пазара в Англия не мога да кажа нито как се казват плоскостите и какви системи за преградни стени може да ползваш . За плоскостите мога да кажа че са от екструдиран полистирен XPS или по народному ФИБРАН с циментово покритие с мрежа отвън . Имат в системата си и шайби с които могат да се фиксират с винтове към различни основи . Аз лично не съм ползвал тази тяхна възможност . При плътна стена и при ползване на лепило могат да се дюбелират . Ако имаш някаква конструкция може да ползваш и циментови плоскости на кнауф . Има толкова много възможности и материали че чак главата може да те заболи докато си избереш най -удачният за твоята ситуация . Искам обаче да предупредя че и дори да избереш най - скъпият , най - правилният и най-лесният за твоите умения ако не спазиш правилата за работа , ще имаш проблеми . Не разбирам защо не работиш с влагоустойчив гипсокартон и не отделиш по-особенно внимание на хироизолацията . Предполагам че ще кажеш че няма да можеш да захванеш качествено и сигурно стъклената преградна стена . Ползвай два слоя картон и няма да имаш никакви проблеми . Отделно че там където планираш да монтираш стъклената стената може да увеличиш профилите или ако конструкцията вече е готова да заложиш още една дъска . Толкова на боб ..........................
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                            Много готина тема! Може да споделяме опит. Аз лепя плочки в Москва. Отдавна искам да сравня методие на различни държави. Следя как е в Германя и няма нищо общо с тукашното)
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #29
                              От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                              Пази Боже !

                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                                За такива плочки, търпението го имам, но нямам техниката.
                                А и бецалена трябва да е ...тлъст.
                                Шапка ти свалям, адаш!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X