Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатора презарежда и прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернатора презарежда и прегрява

    Здравейте .Става дума за нисан терано 2.7 тди 2002 .Днес отворих капака за да стегна ремъка на климатика и установих че алтернатора пари повече от двигателя след като съм изминал 15 км градско.Премерих с мултицет колко зарежда и показа16.6 .Струва ми се доста чувал съм че 14.4 е допустимото.Чакам да ми пратят друг алтернатор втора ръка но докато доиде мога ли да карам с този по планове поне едни 200 км ще мина за събота и неделя.И още едно питане дали си струва да го ремонтирам този защото ми казаха че един ремонт може да излезе доста солено.

  • #2
    От: Алтернатора презарежда и прегрява

    Имах подобен проблем. Лоша маса се оказа, не беше от алтернатора или регулатора.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Алтернатора презарежда и прегрява

      Първо провери с друг измерителен прибор. Ако наистина е над 16 си утрепал и акумулатора. Ако повредата е отскоро и още не си - за 200км ще го утрепеш със сигурност.

      Дали си струва да го ремонтираш - обикновено да.

      Коментар


      • #4
        От: Алтернатора презарежда и прегрява

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Имах подобен проблем. Лоша маса се оказа, не беше от алтернатора или регулатора.
        Тук регулаторът би трябвало да е вътре в алтернатора и ако там няма маса работата пак е за ремонт.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Имах подобен проблем. Лоша маса се оказа, не беше от алтернатора или регулатора.
          За киата в подписа или на нисан терано си имал такъв проблем .Ако е за нисан коя е въпросната маса?Май ще отложа пътуването.

          А ако след като запаля и откача акумолатора от някоя клема ще продължи ли да работи двидателя?Нали е дизел .

          Последна информация по случая.Смених уреда за измерване и другия показа 13.6 смених и батерията на моя уред и с него показва 14.06.Но загряването на алтернатора е сериозно даже и след 2 мин .работа.Акумулатора е добре зареден 12.7 ми показва на него.Самия акумулатор е 100 амперчаса.Колко трябва да е за този двигател.Да не би да идва голям акумулатора за този алтернатор.
          Последно редактирано от CarTest™; 15-09-17, 13:02.

          Коментар


          • #6
            От: Алтернатора презарежда и прегрява

            13.6 е малко, 14.06 е по-скоро добре, ама при такива разлики търси още някакъв измерителен уред.

            Има една голяма тема за акумулатори в раздела за ел. инсталации, няма лошо да я прочетеш.

            Колко е зареден акумулаторът не можеш да познаеш с волтметър.

            Нормално е алтернаторът да загрява. Колко точно - зависи, но не и от размера на акумулатора. Ако има проблем ще изгори и толкова.

            Ако откачиш клема от акумулатора докато двигателят работи после ще ревеш че нещо е изгоряло по колата. Дали двигателят ще продължи да работи не е сигурно.

            Коментар


            • #7
              От: Алтернатора презарежда и прегрява

              Снимай го този алтернатор, къде и как е разположен в коша, щото може и да се окаже конструктивно заложен дефект, като на Кия Спортидж.

              п.п. И си вземи читав уред, не за 10 левa.

              Коментар


              • #8
                От: Алтернатора презарежда и прегрява

                Обдухва се сериозно. Не е конструктивно. Въпросната кола е на 15 години а деривати със същия мотор и разположение на алтернатора се произвеждат от 86-та насам - мислиш ли че за 15 години нямаше да е сдал ако не са го домислили, и мислиш ли че за 20 години производство нямаше да са го преместили? Не ги произвежда ВАЗ все пак.

                Генератора е BOSCH, регулатора си е в него. Нормално дава нещо като 13.8 (моя). Колко грее не съм го гледал, но и не съм забелязал някакви странности.

                "Пари повече от двигателя" не значи нищо. Едно защото двигателя не пари еднакво навсякъде, второ защото понеже е откъм страната на изпускателния колектор при кротко каране или при често спиране, или при спиране след интензивно каране се нагрява от колектора, турбото и кюнците, и трето че парене е и 60 градуса, и 120 градуса - едното не е проблем, другото е проблем. Не мога да съм сигурен, не регулатора може би има и термозащита.

                Карай си колата, според мен. И имай едно наум когато някой ти каже че китайски мултицет за 20 кинта прави същото като марков такъв за 400. Сега реално не знаш колко му е напрежението и с въпросните уреди няма как да знаеш. Мултицет, чието показание зависи от състоянието на батерията е за боклука, даже да е чисто нов.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Алтернатора презарежда и прегрява

                  Той мултицетът сигурно показва едно знакче за батерийка някъде по екрана.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алтернатора презарежда и прегрява

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Той мултицетът сигурно показва едно знакче за батерийка някъде по екрана.
                    Съвсем не е сигурно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алтернатора презарежда и прегрява

                      Иначе защо ще му сменя батерията?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алтернатора презарежда и прегрява

                        Например ако е показвало 1 чертичка, без да мига че е за смяна. Много често има разлика дори да е с батерия посредата.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алтернатора презарежда и прегрява

                          Да бе, чертичка. Степени. За друг клас уреди говорим.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алтернатора презарежда и прегрява

                            Еми има и такива и такива просто. И от двата вида има калпави и не чак толкова, евтини и не чак толкова. На нормален уред (даже китайски и не толкова скъп) докато не покаже че батерията е за смяна не би трябвало да има отклонения, независимо каква батерия му сложиш. На калпав има. Не знам от бракувани чипове ли ги правят или друго, ама факт. Те самите чипове из китайските творения не са кой-знае колко видове.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алтернатора презарежда и прегрява

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              13.6 е малко, 14.06 е по-скоро добре .....
                              От подобни съвети смених оригиналния регулатор с нов куче марка. Щото показваше 13.2В. Е, и с новия показваше 13.2.
                              После пак вярвайки, че може нещо да не е наред издирих колега с абсолютно същата кола и измерих зареждането и на неговия акумулатор - пак 13.2.
                              И не е проблема в измервателния уред щото мерихме и с неговия, и с моя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X