Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Меренесто на компресия не е пунта мара!Това че ти си мерил.с некъв маркуч и некъв манометър ,Епунта мара!Добрия компресомер е или с резбово виксиране към гнездото на свеща ,или с гумен конусен накрайник пасващ плътно в гнездото на смеща.И мерене на студен мотор,10 си е издуханяк ,демек им викаме.компресор , а на дизелите "летен дизел".При ниска компресия и най малкия проблем.по запалителна система или газоразпределителна група става мнооого гоуем,да знайш!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Видимо ъгъла беше различен,но странно ми е защо при алуминиевата се изгубиха 400 об. при консумирани21к.с. .
      Дифузьора и неговите 8 к.с. е логичен,но защо с него и без него двигателя развъртя еднакви обороти?
      Явно зависи от профила на перката в кои обороти дърпа най много
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
        Колега това с меренето на компресия е пунта мара. Друга тема колко е верен та дето ползвахме един маркуч и една скачаща стрелка на манометър , който никога не е калибриран . .
        Дори калибрирания има заложена грешка от почти 1 ат..
        И донякъде сте прави за това най-бързо замерване за "ориентир",а това как се прави съм Ви казал в пост 23.

        Коментар


        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Меренесто на компресия не е пунта мара!Това че ти си мерил.с некъв маркуч и некъв манометър ,Епунта мара!Добрия компресомер е или с резбово виксиране към гнездото на свеща ,или с гумен конусен накрайник пасващ плътно в гнездото на смеща.И мерене на студен мотор,10 си е издуханяк ,демек им викаме.компресор , а на дизелите "летен дизел".При ниска компресия и най малкия проблем.по запалителна система или газоразпределителна група става мнооого гоуем,да знайш!
          Колега факторите обороти на въртене при мерене отчиташ ли ги? Ако вместо масло ти сложа грес в цилиндрите дали ще се вдигне компресията? Само питам за пунта марата Измери една компресия с втасал акомулатор и после с един зареден. После мери при различни температури на маслото и обясни що уреда ти дави разлика? Освен болчета и гайки има елементарна физика За хипер точния манометър изобщо не става дума с един и същ мери и търси разликите.Ако искаш сравни и 2 шублера за да ме рабереш по правилно
          Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 21:02.

          Коментар


          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Явно зависи от профила на перката в кои обороти дърпа най много
            Ако се наложат графиките, ще се потвърди това което казвате.
            Аз се чудя как пласмасовата спъва с повече (24), а максималните обороти паднаха само със 100., "алуминия"-(21) и 400об. това не схванах. Те отчитаха на пределно възможни обороти мощността на двигателя.

            Коментар


            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Пластмасовата е гъвкава и променя профила
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Ако се наложат графиките, ще се потвърди това което казвате.
                Аз се чудя как пласмасовата спъва с повече (24), а максималните обороти паднаха само със 100., "алуминия"-(21) и 400об. това не схванах. Те отчитаха на пределно възможни обороти мощността на двигателя.
                Теглото не е фактор в схемата Ако няма въздушно съпротивление става дума за маховик който по бавно се развърта , но съхранява мощностили компенсира загубите в примерно прекъсващия цилиндър. При перка турбина всичо е обратно харчиш от акомулираната мощност на маховика за да я превърнеш във вятър , който не ти е нужен. Ролята на маховика е много важна за да се балансира мотора с напреването на електроника маховика намали размерите си щото се надяваме на по точното запалване в най точния момет

                Коментар


                • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Пластмасовата е гъвкава и променя профила
                  Според мен си е нещо грешка. Няма как да вдигне по-високи обороти при по-големи загуби(в случая по-голяма черпена мощност).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Жигулките бяха с постоянно въртящи перки 4 лопати конусен ремък (пистовия предава в пъти по голяма енергия при също тегло и по малко триене и съответно износване) с какво предавателно число от вала към вентилатора не помня , но туй чудо за този разход на гориво ... А тая кия си е с турбина и то не малка и с не малко обороти ейго и разхода ето я мощността към колелата .... Тая турбина е само за виско съединителя за който е измислена да си върти по увличане или от вятъра и в определени условия да се засили за някоя минута , но в същотото време пак да си буксува. Маслен съединител на струг Ц8 нов модел.

                    Коментар


                    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Колега, стига с тази турбина бе. Не е турбина.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Сетих се за някакъв компромис за кочини с климатик(бързо лено просто и нскобюджетно) ключ или датчик с компаратор и реле Отцепва се компресора за да не нагрява изпарителя и вкарва нещо си като дебит към радиатора на двигАТЕЛЯ Вместо включане на парно посред лято перката на климатика е доста по мощна от тази в купето . Един диод едно мреле и едно ключе или датчик който да включва автоматично Перката на климатика да бута вътздух през двата радиатора при положение че единия няма да се загрява от компресора Набързо го измислих , и ще има файда но няма да се занимавам с щуротии принципно е просто като бял боб
                        Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 22:20.

                        Коментар


                        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Колега, стига с тази турбина бе. Не е турбина.
                          Да, бе, и аз това щях да напиша, че от пет страници го чета! Никаква турбина не е. Обикновен вентилатор си е.

                          Коментар


                          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Последно редактирано от defin13; 12-06-19, 22:50.

                            Коментар


                            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]989899[/ATTACH]

                              Отделих 15 минути да го изгледам пак, че го бях забравил. Това се резултатите, мотора е шеви 350 смол блок. Не съм конвертирал в нютони.
                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              14
                              24
                              21
                              31

                              Първата е виско, останалите са твърди перки.

                              Това на мен ми е много интересно. Нещо за профила на перките казва ли се? Дали са еднакви, някакъв дебит дали им е измерен и т.н.

                              За да можем да сметнем колко мощност отива заради охлаждането и колко от перката - съпротивление, инертност и т.н.

                              Коментар


                              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                                Това на мен ми е много интересно. Нещо за профила на перките казва ли се? Дали са еднакви, някакъв дебит дали им е измерен и т.н.

                                За да можем да сметнем колко мощност отива заради охлаждането и колко от перката - съпротивление, инертност и т.н.
                                Е виж го клипчето.

                                Мога да ти го засиля на Вайбър примерно ако онлайн на ще
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X