Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабели за колони HIGH END

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кабели за колони HIGH END

    Здравейте, прочетох в бгаудио тема за евтини хи фи кабели и днеска ми се наложи да отида до кварталната железария за лепило и реших да експериментирам ии с взех мостов едножилен 2х2.5мм2 . Вързах ги на мястото на многожилния купен преди доста време от музикален магазин за целта по препоръка нан продавача. Изненадах се и това , което хората писаха в темата за кабелите във онзи сайт за мен се оказа истина -факт. Аз харесвам да слушам музика , когато имам време , но някак се появи нова звукова картина при слушане. Това е евтино решение, което на мен ми допадна доста опитайте не струва много.

  • #2
    От: Кабели за колони HIGH END

    Меден,многожилен,дебела изолация,2 мм кабел........държи на почти всякакъв вид средна хубост колони,няма голямо значение марка и модел.

    60 метра са си 100 и малко долара тук
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Кабели за колони HIGH END

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      няма голямо значение марка и модел.
      Все пак пробвай с това, което е взел андреев и пак пиши.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Кабели за колони HIGH END

        А ако вземеш 2х6 как ще е?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Кабели за колони HIGH END

          А какво е взел като марка и модел знае ли се?Марка и модел разлика не правят,размер и вид кабел ДА ма трябва да е мноооого куча марка за да има разлика,дали ше я усетиш друга тема.

          Разлика между едножилен и многожилен за тая апликация пак така.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Кабели за колони HIGH END

            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
            Здравейте, прочетох в бгаудио тема за евтини хи фи кабели и днеска ми се наложи да отида до кварталната железария за лепило и реших да експериментирам ии с взех мостов едножилен 2х2.5мм2 . Вързах ги на мястото на многожилния купен преди доста време от музикален магазин за целта по препоръка нан продавача. Изненадах се и това , което хората писаха в темата за кабелите във онзи сайт за мен се оказа истина -факт. Аз харесвам да слушам музика , когато имам време , но някак се появи нова звукова картина при слушане. Това е евтино решение, което на мен ми допадна доста опитайте не струва много.
            Нова звукова картина може и да има, ама ако сечението на новия кабел е по-голямо. Мостов кабел в аудиото няма. На същото място можеш да прочетеш за процент на мед, сребро, посока на кабелите и т.н. Все неща, дето не подлежат на измерване, но продават.

            Коментар


            • #7
              От: Кабели за колони HIGH END

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              А ако вземеш 2х6 как ще е?

              Никак

              над 2мм ти трябва за киносалон или концертна зала,за дома 2 мм добро качество кабел за тонколони ти покрива всичките мечти и надежди
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Кабели за колони HIGH END

                Не се и съмнявам, много хора, много знаят!

                За всички знаещи: Пробвайте с въпросните кабели!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Кабели за колони HIGH END

                  До колкото си спомням ,кабелите за аудио трябва да са многожични ,това във връзка със високите честоти...а иначе колкото повече-по добре

                  п.п Завчера прекарвахме 100 метра 5х10 квадрата свт,свят ни се зави,все едно прехвърлих 15 тона на лежанка.

                  п.п В офиса висят едни позлатени чинчове холандски или датски по 100$ парчето,но никога не съм ги пробвал.
                  Последно редактирано от Roninn; 25-08-18, 21:30.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кабели за колони HIGH END

                    До определен размер........за кабели си говорим все още
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кабели за колони HIGH END

                      Да де...чинчове с един метър кабел..
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кабели за колони HIGH END

                        Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                        Здравейте, прочетох в бгаудио ...
                        Koe това?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кабели за колони HIGH END

                          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                          ... мостов едножилен 2х2.5мм2 . .
                          Такъв ползвах за тестване на един усилвател.. Ама тъй-като го тествах в апартамента, а усилвателя бе около 1кВт за товар ползвах калорифер - ами свиреше си (директно излъчва звук, а ако му пуснеш и близка до 50Хц честота - и въртеше вентилатора )... Ама качество на звука не бе високо де...

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          До колкото си спомням ,кабелите за аудио трябва да са многожични ,това във връзка със високите честоти...а иначе колкото повече-по добре

                          п.п Завчера прекарвахме 100 метра 5х10 квадрата свт,свят ни се зави,все едно прехвърлих 15 тона на лежанка.
                          Мдааа. Опъвахме кабел 4х16+10 доколкото се сещам (с едни яки метални брони - абе дърпахме участъци по около 5м двама човека)... На около 100м.. На ръка... Вярно е, че все едно цял ден си блъскал... И като го докарахме до таблото се оказа, че от енергото дотам идва по-тънък кабел
                          Ама не би сложил такъв за озвучаване нали ?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кабели за колони HIGH END

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Ама не би сложил такъв за озвучаване нали ?
                            Ааааа ,за експеримента като нищо,бих го пробвал!
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кабели за колони HIGH END

                              Здравейте, пратих темата на лс за колегата Терзиев. Аз днес направих този опит и съм доволен от резултата за себе си. До сега ползвах многожилния проводник 2.5 мм2 , но това което днес установих като звучене ми хареса. До колкото знам има аудио кабели едножилни, но аз не съм експерт просто опитайте не струва много даже е смешна цената на фона на другите. Сега това е за меден кабел, не такъв с добавка на сребро и други такива добавки и най важното намиращ се в всяка железария. Не се шегувам с това.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X