Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Build sheet за Jeep след 1998

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Build sheet за Jeep след 1998

    И преди имаше възможност да се получи от Jeep.com т.нар. Build sheet, съдържащ информация за това в каква комплектация колата е излязла от завода (в САЩ), но виждам, че вече това може да стане "на самообслужване".

    Отивате тук, цъкате на "Equipment Listing", въвеждате VIN-а, цъкате на "Search" и системата генерира PDF файл с пълно описание на фабричното оборудване на съответния автомобил.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-01-15, 22:33.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Build sheet за Jeep след 1998

    Сега гледам че в Safety Recall излиза за Либъртито и някаква странност, да ти сложат рамка за теглич, за да ти предпазва резервоара
    https://www.chrysler.com/universal/w...ce/pdf/N46.pdf

    Коментар


    • #3
      От: Build sheet за Jeep след 1998

      Не рамка за теглич, а греда.
      След което можеш да си поставиш само фирмен теглич, който е 2-3 пъти по-скъп от нормалните със EU сертификат.
      Според мен правилното решение е да се постави нормален теглич с възможност за махане на "ябълката" и EU сертификат.
      Аз поне така направих.
      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

      Коментар


      • #4
        От: Build sheet за Jeep след 1998

        Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
        Не рамка за теглич, а греда.
        След което можеш да си поставиш само фирмен теглич, който е 2-3 пъти по-скъп от нормалните със EU сертификат.
        Според мен правилното решение е да се постави нормален теглич с възможност за махане на "ябълката" и EU сертификат.
        Аз поне така направих.
        Нещо сметката ти не ми излиза. Значи, вместо да ти сложат безплатно големите железа, а ти да си купиш само теглича с топката по американския стандарт за $40-50 (там) или 80-на лв, ти предлагаш да си купи тук всичко накуп за -стотин лева и отделно да си плати за монтажа?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Build sheet за Jeep след 1998

          Сметката си е много вярна.
          Първо от БС/Jeep поставят един профил, който е по скоро да се изпълни изискването по сервизната акция и на практика възпрепятства поставянето на теглич, различен от оригинален. Този профил по никакъв начин не позволява закачване на топки куки и т.н.
          Преди да стартирам тази акция за моя автомобил си направих трудът да проверя набързо как се отразяват нещата за N45 по света и имаше доста възмутени англичани от въпросното начинания. Като в определени случай имаше и демонтиране на неоригинален теглич. В UK по памет Мопарски се предлагаше за около 1000 паунда а неоригинален 300 - 400.
          Поради тази причина избрах да поставя неоригинален теглич със EU сертификат и то само като допълнителна защита във връзка с N46.
          YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
          XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
          WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
          KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

          Коментар


          • #6
            От: Build sheet за Jeep след 1998

            Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
            Сметката си е много вярна.
            Първо от БС/Jeep поставят един профил, който е по скоро да се изпълни изискването по сервизната акция и на практика възпрепятства поставянето на теглич, различен от оригинален. Този профил по никакъв начин не позволява закачване на топки куки и т.н. ...
            Ти чете ли го този N46? Щото в него пише дословно следното:

            Chrysler will inspect your vehicle and install an Original Equipment Manufacturer (OEM) trailer hitch where appropriate, free of charge (parts and labor) to better manage crash forces in low-speed impacts. ...
            Т.е. Крайслер се задължава да монтира ОРИГИНАЛЕН теглич. Не знам какво точно слагат, щото за WJ това не се отнася, но на мен ми звучи като да са изпълнили това, което е записано. Т.е. нещо такова

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hitchpkg.gif
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5635781

            Това, дето му викаш греда или профил, си е част от теглича (бил той оригинален или не). Допускам, че са си спестили това, дето му казват ball mount + hitch ball или просто теглич, ама те по начало така си се продават и просто няма начин тези неща да струват 1000 паунда, освен ако не са от някакви ценни метали. В Щатите оригиналното голямо желязо е около $200, другите две - общо около $60-на.

            Също така мога да си представя, че професионални мрънкалници като англичаните са мрънкали, че не са им доставили и безплатна каравана. Ама пак си ми звучи като чиста далавера, още повече, че цялата тази акция е плод на американските юридически безумия, при които разни адвокати са се напънали да изкарат, че някои модели на Jeep били опасни, щото резервоарите им били отдолу отзад. То пък все едно на други марки и модели от това време резервоарът е някъде другаде ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Build sheet за Jeep след 1998

              Къде ги четете тия неща за конкретната кола?
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • #8
                От: Build sheet за Jeep след 1998

                С риск да ставам досаден ще поясня каквото знам по въпроса:

                От 1-ви август 1998 всички пътнически автомобили до 3500 килограма общо тегло (М1 превозни средства) трябва да използват само теглич, който е с EU одобрение, а Liberty/Cherokee никога не е било тествано, и не са получили сертификат (ECWVTA).
                Поради тази причина "продукта", който се предлага за USA и на практика си е теглич не е приложим за моделите, които подлежат на N46 в EU. Рамката за EU се монтира само да предпазва резервоара и изрично е споменато, че не може да се използва по никакъв начин за монтиране на теглич, въпреки и да изглежда по подобен начин.
                Както споменах този проблем с N46 е много неприятен за собствениците на моделите, които подлежат на тази акция, защото много от тях използват автомобилите си за теглена на каравани, ремаркета и т.н.
                Ако се откажат от сервизната акция трябва да декларират писмено това, но след това автоматично застрахователната им компания отказва да поднови застраховката на автомобил, защото не е преминал N46.
                Ако им монтират гредата от N46 губят възможността за използване на автомобила за теглене.
                Това е информацията ми отпреди 2-3 месеца, а и говорих с човек от БС.

                Това е.
                YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                Коментар


                • #9
                  От: Build sheet за Jeep след 1998

                  Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
                  С риск да ставам досаден ще поясня каквото знам по въпроса:

                  От 1-ви август 1998 всички пътнически автомобили до 3500 килограма общо тегло (М1 превозни средства) трябва да използват само теглич, който е с EU одобрение, а Liberty/Cherokee никога не е било тествано, и не са получили сертификат (ECWVTA).
                  Поради тази причина "продукта", който се предлага за USA и на практика си е теглич не е приложим за моделите, които подлежат на N46 в EU. Рамката за EU се монтира само да предпазва резервоара и изрично е споменато, че не може да се използва по никакъв начин за монтиране на теглич, въпреки и да изглежда по подобен начин.
                  Както споменах този проблем с N46 е много неприятен за собствениците на моделите, които подлежат на тази акция, защото много от тях използват автомобилите си за теглена на каравани, ремаркета и т.н.
                  Ако се откажат от сервизната акция трябва да декларират писмено това, но след това автоматично застрахователната им компания отказва да поднови застраховката на автомобил, защото не е преминал N46.
                  Ако им монтират гредата от N46 губят възможността за използване на автомобила за теглене.
                  Това е информацията ми отпреди 2-3 месеца, а и говорих с човек от БС.

                  Това е.
                  Така кажи, че в случая е намесена и европростотията. Макар че във въпросния N46 си е предвиден и такъв вариант:

                  ... If your vehicle has anaftermarket trailer hitch, the trailer hitch and the surrounding area will be inspected for any evidence of sharp edges or other puncture risks. ...
                  Там вече опасността е дали официалният сервиз няма да се направят на интересни и да инсталират заместителят на теглича, за да си вържат гащите да не ги съди някой после ...

                  Иначе някои от неоригиналните тегличи са си почти копие на оригиналния, като се изключи видът на куката и монтажа й.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Build sheet за Jeep след 1998

                    Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
                    Ако им монтират гредата от N46 губят възможността за използване на автомобила за теглене.

                    Това е.
                    Технологично ли е невъзможно или документално няма как да се узакони?
                    Въпросът ми е възможно ли е на тази греда, която слагат в БС да се добави теглич(ясно ми е, че ще бъде без EU серификат)?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Build sheet за Jeep след 1998

                      Линкът в първото мнение по темата не работи. За проверка е необходимо да използвате ТОЗИ.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        https://moparinsiders.com/recall-fca...yag941RpxcyAQ8

                        Дизеловите WK2 да ходят да си оправят магнитчето, защото пада неочаквано и палене няма.

                        п.с. Не мога да намеря темата за RECALL-ите

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X