Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нафта.

    Здравейте.
    Първо да се извиня ако не поставям темата в правилния раздел и или ако е дискутирана и разнищена.
    Става въпрос за червената нафта.
    Някой може ли да каже обосновано дали тя е подходяща за леки коли ( изключвайки моторите помпа-дюза и команрейл).
    До сега съм срещал мнения на познати, че скапвала мотора, помпата и т.н, но никой не знае защо така би се получило.
    Мерси.

  • #2
    От: Нафта.

    На камиона слагам едно(червена) към три(нормална) и литър двутактово масло на 220 литров резервоар.Сменяй редовно филтри и не се притеснявай за вървенето, помпата и мотора.

    Коментар


    • #3
      От: Нафта.

      Зависи за коя червена нафта говориш,преди време имаше една червена,която беше предназначена за котли и горелки.Сега има червена,която е индикирана против кражба,такава е в БДЖ,Марица изток.Тя само е индикирана а тази която е за горелките или по-точно и казваха битова нафта,тя е и с някакви други сътавки.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Нафта.

        Червената нафта не е ли дизелово гориво за отопление, демек за нафтови печки?
        Продава си се от Лукоил за около 1650лв/тон - оцветена, с Евро5 и май е със същите характеристики на дизеловото моторно гориво (ако някой знае разлики да пише). Различните цени идват от различния акциз.
        Аз съм зареждал от време на време по някоя туба такава на комън-рейл двигател - не е показал никакви признаци за проблеми.
        Даже си мисля има ли вариант, като физическо лице да отида до база на Лукоил и да си купя примерно тон такава нафта за отопление...
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #5
          От: Нафта.

          Ше си купиш един тон ако си в игратаТая врътка е измислена от тия с многото пари да си карат с евтина нафта нали са сиромаси.

          А скъпата нафта е за нас баламите къде не знаеме да цицаме от държавата.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Нафта.

            Ето тук
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post1431938
            има малко.

            Сега ще попиша пак.

            Маркираме /митницата/ два вида газьол. Единия е Евро 5 и си гори и в най-претенциозните коли. Втория е газьол за отопление. Той е под въпросен за коли с "катализатори" заради леко завишеното сярно съдържание. По спомени обаче е с по-добри характеристики от дизела по БДС от преди ЕС. Така че по-старичките и обемисти дизели не би трябвало да му се мръщят.

            Служебно се занимавам с контрола по разпространението на "червената" нафта в София и региона. Колко е от глупост и колко е въпрос на политика не знам , но контрола е сведен основно да предотврати да я продават по бензиностанциите. Веднъж достигнала до крайния потребител много рядко се проверява за какво се ползва , като на проверка подлежат основно тежки машини /камиони , трактори..../ фирмена собственост. За проверка на горивото на личен автомобил е редно да се спазва НПК и да има заповед от прокурор. Глобата при доказано нарушение е в размер на двойния размер на дължимия акциз но не по-малко от 1000лв. за физ. лице и 3000 лв. за ЕТ и ЮЛ.

            Казано с други думи - 20 л. червено гориво в резервоара на личния автомобил нито има кой да ги хване нито я интересува държавата към момента.

            Що се касае маркирани от други организации горива - не съм в час.

            Старо - наистина няма проблем да си купиш съвсем законно нафта за отопление. Само да имаш пара да извадиш за 500л. /примерно/ и място дето дя сложиш.
            Последно редактирано от Жоро Нешев; 13-02-11, 09:52.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Нафта.

              Бе, аз имам една 10 кубика цистерна в мазата. Дали няма да влезе в употреба?

              Коментар


              • #8
                От: Нафта.

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                ... и място дето дя сложиш.
                Тука май е ключа от бараката защо точно не можеш да го направиш,защо е незаконно и защо съществуват бензиностанциите(със всички изисквания към тях).
                Не че не можеш, а защо според Закона не можеш.

                Нафтата в БДЖ я оцветяват в големите им резервоари периодично, с някакъв прах доставян от чужбина в чували.Не съм се интересувал какво точно представлява.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Нафтата в БДЖ я оцветяват в големите им резервоари периодично, с някакъв прах доставян от чужбина в чували.Не съм се интересувал какво точно представлява.
                  Някой знае ли с какво оцветяват нафтата?
                  Интересува ме да си оцветя фирмената нафта за да няма кражби от служителите.


                  Коментар


                  • #10
                    От: Нафта.

                    Първоначално публикуван от parmazan Преглед на мнение
                    Някой знае ли с какво оцветяват нафтата?
                    Интересува ме да си оцветя фирмената нафта за да няма кражби от служителите.
                    И като я оцветиш, как ще разбереш кой я е откраднал?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нафта.

                      Първоначално публикуван от parmazan Преглед на мнение
                      Някой знае ли с какво оцветяват нафтата?
                      Интересува ме да си оцветя фирмената нафта за да няма кражби от служителите.
                      GPS кадърно монтиран и няма да имаш проблеми от това естество. Ама да не отключи кутията на панодора ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нафта.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        И като я оцветиш, как ще разбереш кой я е откраднал?
                        Както навремето са правели катаджийте...
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                          Както навремето са правели катаджийте...
                          Как де?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нафта.

                            И как ще разбереш дали на някой колата върви с оцветената нафта?
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нафта.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Как де?
                              Тъй кат гледам , си от старата генерация ....аз тези неща ги знам *по разказ*


                              .... ама хайде по изключение....

                              ...... Индикатора е специална "боя* която се добавя в горивото . Проверката става така ;;;

                              ------ издърпва се една епруветка гориво от проверявания автомобил - сипва се контролен реактив , разджурква се ... и готово.

                              При наличие на индикатор , реактива (той не се смесва с бензин и нафта) променя своя цвят.

                              .... При липса на индикатор си стои неутрално прозрачен (като вода)


                              Други въпроси ?
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X