Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Много е коментирано - с метални въженца недей. Опасно е при скъсване на цялото или влакна от него или измъкване. А рано или късно се случва...
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
      Много е коментирано - с метални въженца недей. Опасно е при скъсване на цялото или влакна от него или измъкване. А рано или късно се случва...
      Въже и верига имат съвсем различно поведение при скъсване
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Точно на тези металните(алумин)глави съм сложил две парчета от верига и се справя добре с тръни и едра трева.Дори като удари в камък или дърво не е сериозен проблем. (премахнал съм режещите зъби и чистачите, ползвам обратната страна-плъзгачите за рязане, след едностранно заточване-преработката отне 10-15 минути)
        Убеден съм, че реже добре ама ако не дай Боже се скъса дори и само едно звено ще лети и поразява като шрапнел от снаряд. Ако излети пък цялата верига ...... нали виждаш как успешно реже клечоряци. Същото ще стане и с кост ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          И не си мисли, че точно на теб няма да се случи! Преди години от една машина изхвърчаха 2 ножа на 4 метра от мен. Единия проби якето, анцуга и тениската ми и се заби на 4 сантиметра почти тангенциално в корема ми. Можеш да сметнеш какъв е бил шанса да ме уцели. Ако съм заемал 1° от всичките 360° на периметъра. И се случи. А крака ти заемат поне 20°.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Убеден съм, че реже добре ама ако не дай Боже се скъса дори и само едно звено ще лети и поразява като шрапнел от снаряд. Ако излети пък цялата верига ...... нали виждаш как успешно реже клечоряци. Същото ще стане и с кост ....
            Да ,периферната скорост е достатъчна за нанасяне на опасни поражения. Имах случай на скъсване на звено при проби с обикновен синджир на същата глава(също върши работа). Има ли изправен предпазител вероятността за поражение е минимална. Същото важи за всички режещи инструменти. Отделно при работа -няма място за зяпачи!
            (Никога не ползвам- шлайфер без предпазител,а след няколко ходения при очен лекар и без очила (скиорски тип), моторен трион с неизправна спирачка и без подходяща екипировка,циркуляр без предпазител и не заставам в плоскостта на въртене т.н.,и т.н. .)
            Учим се по трудния път , да не стоим в критични зони.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              2-3мм въже освен да увие нещо и счупи щит или предавки(ако е на тунинг мах) няма какво да направи. Освен това не са 4, а общо 2 парчета с 4 извода.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Краищата се разнищват като четка, започва трудно да реже и товари излишно машината, това става - изпробвано

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  https://youtu.be/YbN0pM0xEpw
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Струва ми се че,лидълския се представя с една милимунда по добре,но е и с 15 нютона по мощен и почти два пъти по масивен.Иначе 152-та е класика !На мен много ми допада.Дребен и се навира на доста места.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Ама лидълския изпуши накрая , което може и нарочно да е
                      Ама я кажи от де да се сдобия с лидълски ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        ...Ама я кажи от де да се сдобия с лидълски ?
                        От Кауфланд

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Лидълският трябва да излезе скоро, вече месец се мота упътването на версията без батерия и зарядно https://www.lidl-service.com/cps/rde...A%2020-Li%20A1 . Ето и едно клипче на Макита и лидълския гайковерт https://www.youtube.com/watch?v=IsymZTdhZpI . В Румъния излезе интересен кабелен гайковерт 500Nm отвиване https://www.lidl.ro/ro/cataloage/rev...pmarks/page/40 .

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Колко лидълски гайковерта има/модели/, на каква цена, пускани ли са тук?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Мисля че 220 в има само един гайковерт и не е пускан в България . А този от линка прилича на малкия гайковерт на Райдър

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17993ba1e8f47fbfbada3652fd6bd79e.png
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5821033

                              Имах го няколко години и доста работа ми свърши преди да се предаде .

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Макитата (в клипа) не е ли винтоверт?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X