Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Някой да е купил от мултитуловете? Вчера заприходих един, но се оказа, че отворите за закрепване на инструментите за по-тесни и те не влизат както трябва. Чудя се, дали да го връщам или с една часовникарска пиличка да разкарам леко отворите. Разликата е, според моя 50-годишен шублер, от 5 стотни до 1 десета от мм. Сигурно и средло 2.2мм би ми свършило работа, но нямам такова, пък и по предложенията не откривам от къде може да се купи.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
      За основен перфоратор, си вземете Парксайд 1050 вата 3 джаула или още по-добре, онзи кютук с вертикален ротор.. Това си е пълноценен къртач и перфоратор, със сила на удара от 5 джаула. Мой приятел и в момента мори и все не успява да вземе душата на един перфоратор Парксайд 1050 вата, със сила на удара от 3 джаула, който му давам, за да си прави основен ремонт по къщата.
      Акумулаторният пефоратор е просто незаменим, при изработване на отвори в тавани. Тук в софийското ми жилище, в момента съм с такъв перфоратор и откакто го имам ми свърши много работа. Разбирасе, за основен перфоратор не е достатъчен. Специално перфораторите Парксайд са много добра оферта. Както казах щ, имам три от тях и съм много доволен. Най малко съм работил с 5 джауловия 1500 ватор перфоратор/къртач. Най много с 1050 ватовия и с акумулаторния перфоратор.Читави машини са! За цената си и тригодишната гаранция, са много добри продукти!
      С тази разлика че нямат съединител - т.е. заклиниш ли в бигла може да те контузи...
      Минахме на Райдер

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Кой точно модел няма съединител?

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Някой да е купил от мултитуловете? Вчера заприходих един, но се оказа, че отворите за закрепване на инструментите за по-тесни и те не влизат както трябва. Чудя се, дали да го връщам или с една часовникарска пиличка да разкарам леко отворите. Разликата е, според моя 50-годишен шублер, от 5 стотни до 1 десета от мм. Сигурно и средло 2.2мм би ми свършило работа, но нямам такова, пък и по предложенията не откривам от къде може да се купи.
          Отнесохме един от чист мързел, трябваше да режем отвори в гипсокартон и понеже с ръчния трион е много сложно купихме едно от тия чудеса, същата работа приставките не влизат, с зор набутах една и след 30 секунди бръмчене нещото спря с миризма на изгоряло и съответно беше върнато в магазина, възстановиха парите без въпроси.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Кой точно модел няма съединител?


            1050 ватовият с надлъжен мотор. Удара му е реализиран с планетно-сателитен механизъм, а не е като при 1500 ватовият с бутало. С оглед на това по слабият няма съединител. Но и той може да чупи ръце.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от kiossis Преглед на мнение

              1050 ватовият с надлъжен мотор. Удара му е реализиран с планетно-сателитен механизъм, а не е като при 1500 ватовият с бутало. ...
              Може ли малко подробности за подчертаното?
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                Отнесохме един от чист мързел, трябваше да режем отвори в гипсокартон и понеже с ръчния трион е много сложно купихме едно от тия чудеса, същата работа приставките не влизат, с зор набутах една и след 30 секунди бръмчене нещото спря с миризма на изгоряло и съответно беше върнато в магазина, възстановиха парите без въпроси.
                Ха така Да се надяваме, че моето нещо ще издържи малко повече - поне десетина дни.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                  Може ли малко подробности за подчертаното?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v-chem-raznica-mezhdu-drelyu-i-perforatorom-2.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5810570

                  https://bg.pctech-support.com/65728-...d-a-perforator

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Някой да е купил от мултитуловете? Вчера заприходих един, но се оказа, че отворите за закрепване на инструментите за по-тесни и те не влизат както трябва. Чудя се, дали да го връщам или с една часовникарска пиличка да разкарам леко отворите. Разликата е, според моя 50-годишен шублер, от 5 стотни до 1 десета от мм. Сигурно и средло 2.2мм би ми свършило работа, но нямам такова, пък и по предложенията не откривам от къде може да се купи.
                    За мултитул, вероятно имаш предвид делташлайфа. Аз имам такъв от година и половина. Нямам ниакви проблеми с фиксирането на приставките, но вибрациите са отвратителни. При по-продължителна работа, ръцете след това смъдят, все едно цял ден си копал с малка лопатка. Много шумен и ужасно вибриращ инструмент, но иато за 40 - 45 лева (по спомен), става. Пак подчертавам, че аз проблеми с приставките съм нямал.
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Явно става въпрос за това https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=21823 . Сигурно доста са свалили качеството за да изгори за минута. Имам първия модел пускан у нас, през 2013г., 280W, направо е дуракоустойчив, на какви ли не извращения съм го подлагал, не ме е предал. Приставките, помня ставаха от Бош.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                        Явно става въпрос за това https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=21823 . Сигурно доста са свалили качеството за да изгори за минута. Имам първия модел пускан у нас, през 2013г., 280W, направо е дуракоустойчив, на какви ли не извращения съм го подлагал, не ме е предал. Приставките, помня ставаха от Бош.
                        Да Митко, точно за същия инструмент става дума! Проблеми с надеждността му аз нямам. Проблемите са с вийрациите при работа с инструмента. Но за тези пари, не може да се очаква повече.
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Ползвал съм и друга марка- Meister Craft, там вибрациите са още по силни. Рязах касата на някаква врата на 3 етаж, та дотичаха от партера да се оплакват от джангъра където вдигна.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от kiossis Преглед на мнение

                            1050 ватовият с надлъжен мотор. Удара му е реализиран с планетно-сателитен механизъм, а не е като при 1500 ватовият с бутало. С оглед на това по слабият няма съединител. Но и той може да чупи ръце.
                            Точно 1500-ватовия щеше да счупи ръка...

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                              Точно 1500-ватовия щеше да счупи ръка...

                              Този има съединител, но е калпав. Или е пренатегнат и троши ръце или се износва и не държи. Поне на подобен фалшив със същата конструкция съм го отварял и правил. Като го пренатегнех, не сработваше, а като го отпуснех не държеше. За тези пари е тъка. За сравнение на Спарки аналога е над 500 лева. А и другите маркови са с подобни цени.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                                Точно 1500-ватовия щеше да счупи ръка...

                                Точно пък този, само че А1 https://www.lidl-service.com/static/...4/35391_BG.pdf , със сигурност има съединител, сработвал ми е при всяко заклещване. Екстра си е съединителят, никакво чупене на ръце и подобни, явно има нещо друго станало. То не виждам как ще мине TUV такава мощна машина, ако е без съединител.
                                Последно редактирано от mitko 53; 17-03-19, 15:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X