Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    Ти па,чак падане не е нужно.След първата година презряваха като дини,без да ги пипаш
    Ти сериозно ли?Моята е над 30 годишна, само слюдата е леко пукната, държа я в мазето и аз вече не знам защо,но от стоене не се е разцепила.Виждал съм такава след падане,направо се беше отворила през средата, за щастие без поражения за моториста.


    @veskov Колегата споменава, че е карал МЗ с нея, ама чукча писател.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Ако става въпрос за белите шлемове за МЗ, дано не си падал с тях, цепят се горе долу като диня.
      Аз имах предвид , че бяха гедерейски по произход , а не че са предназначени специално за каране на МZ На всичко отгоре след МЗ-та си купих едно ЧЗ 350 (от последните по време на соц-а , с 12V инсталация) , та пак със същите шлемове.
      Всъщност имах 2 броя - един жълт и един червен. Бях ги нашарил допълнително с тиксо с разни цветове.
      Имам и едно падане на планински завой в обилен дъжд , но понеже съм "оттренирвал" падания - паднах така че да не си тресна главата в асфалта , та не знам дали се цепят.
      Но пък от друга страна - изпускал съм ги на земята ( не само аз) многократно и единствения резултат е ожулването на пластмасата.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:w9552i97.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5808790 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d8n5m2j2.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5808791 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:umz32sgy.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5808792 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ojcayc7p.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5808793 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:382w7la7.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5808794
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_BG_329_Blumhardt.jpg
Прегледи:1
Размер:23.1 КБ
ID:5808802

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BG_MB-LP1624~0.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5808801

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_BG_89_gelb_rot_SCH.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5808803

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M20-Truck-Photos-Mercedes-Benz-Rodopa.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5808804

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-2-0-@-Chavdar Pioner-furgon-.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5808805
            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
            А, това е шаси ''Чавдар'' на експортната модификация за Гърция под името ''Balkancar 11 M 4 Atlas'':[ATTACH=CONFIG]981020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]981021[/ATTACH]
            Качвам отново файловете, понеже по назад не се отварят...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22-3-2-1-0-2-@-Balkancar 11 M 4 Atlas-exporten-Gurtziya-shasy-.jpg
Прегледи:1
Размер:243.1 КБ
ID:5808806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22-3-2-1-0-1-@-Balkancar 11 M 4 Atlas-exporten-Gurtziya-expozitzionen-shasy-.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5808807

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Аз имах предвид , че бяха гедерейски по произход , а не че са предназначени специално за каране на МZ На всичко отгоре след МЗ-та си купих едно ЧЗ 350 (от последните по време на соц-а , с 12V инсталация) , та пак със същите шлемове.
              Всъщност имах 2 броя - един жълт и един червен. Бях ги нашарил допълнително с тиксо с разни цветове.
              Имам и едно падане на планински завой в обилен дъжд , но понеже съм "оттренирвал" падания - паднах така че да не си тресна главата в асфалта , та не знам дали се цепят.
              Но пък от друга страна - изпускал съм ги на земята ( не само аз) многократно и единствения резултат е ожулването на пластмасата.
              Карал съм доста години с ГДРейски Интеграл и слава богу не ми се неаложи да пробвам колко е здрава каската . Не беше чак толкова слаба . Навремето редовния номер беше ЧЗто да ти падне от измисления "пачи крак" а шлема закачен на кормилото с него . Повече от надраскана пластмаса нямаше .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Карал съм доста години с ГДРейски Интеграл ...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture_002.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5808812
                Карах Симсонче с такъв. Счупих му стъклото, та го ползвах със скиорски очила. Свалял съм му тапицерията да я пера и под нея имаше плътен калъп от стиропор. Мой приятел му изпробва здравината, като падна с едно ЧЗ. Така се преметна, че си падна на тила. Освен повредената лепенка (на орел в полет ) на шлема му нямаше нищо.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Полски *Аутосан* ..... тук били са на въоръжение в БМТ Орбита....
                  .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:А.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5808823
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    ... Освен Мерцедес , Волво , Берлие-Рено , Ивеко - основно за Тексим и СО МАТ , през 70те години са внасяни и такива Фиати 697 ...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Б.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5808824Натиснете снимката за да я уголемите

Име:В.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5808825
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Тия Фиати са дедото на Ивекото. В клон Русе имаше такива и някъде до началото на 90-те имаше работещи. Доколкото си спомням - бордови камиони 6х4 или 6х2 с двуосни ремаркета. Седлови влекачи не съм виждал.
                      Това е изрезка от голям календар, 87 година трябва да е, тогава се уволних от казармата. И сега си седи на стената в гаража, а мисля че и напред в темата съм го качвал.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030795.jpg
Прегледи:2
Размер:145.0 КБ
ID:5808826

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Тия Фиати са дедото на Ивекото. В клон Русе имаше такива и някъде до началото на 90-те имаше работещи. Доколкото си спомням - бордови камиони 6х4 или 6х2 с двуосни ремаркета. Седлови влекачи не съм виждал.
                        Ивекото не е само Фиат , а сбирток от няколко марки (ОМ ,уНИК, Магирус и пр.) Тук (в сомат русе) са точно седлови влекачи 4х2 и 6х2 (с боге)...
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Ааа, не е сбирток, а точно на основата на товарното поделение на Фиат + ОМ-а, Ланчиа, Уник е Фиат-Франс, Магирус са само марка върху пожарните автомобили Ивеко. По някое време прибират и Астра, а пък наистина големи стават със товарното на Форд Мотор.
                          За Русе не мога да съм напълно сигурен, ученик бях още, но ме впечатляваха тия жълти Фиати с ремаркета, щото всичко останало - Мерцедеси, Волва и Берлиетата преди това си бяха влекачи с полуремарке. А такова старо заоблено Берлие с полуремарке хладилен фургон като на пазарджишките напред по снимките, имаше и в нашия ДАП 84та година - тогава ходехме на практика там и съм го заглеждал отблизо.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31_Bulgar_Over_Bridge.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5808830

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31_Bulgar_Over_Bridge_1.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5808831

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Ааа, не е сбирток,=== Магирус са само марка върху пожарните автомобили Ивеко. .
                              Мани го Викито откъдето се информираш........ Тежката гама на Ивеко винаги се е правила в Германия (Улм) , точно в бившата пр. база на Магирус .... Къде видя да съм писал че има Ивеко с бранд Магирус Дойц...

                              А за какво и къде е имало - разпитай някой стар (над 70 годишен) соматаджия .... ако има още живи...
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                ...А за какво и къде е имало - разпитай някой стар (над 70 годишен) соматаджия .... ако има още живи...
                                Живи има и по-дърти , че и по- млади даже
                                С цел унифициране и по- лесна поддръжка бяха "специализирали" клоновете по марки ( макар че имаше и изключения) .
                                Така например в "Горубляне" и "Хаджи Димитър" , както и в Пазарджик бяха МБ, в Русе- Фиат , в Бургас - Волво , Видин - Рено....
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X