Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    ...
    От нискокалоричните неща може да се кльопа доста, друго си е окото да види пълна чиния: пъпеш - пълниш една купа спокойно. Грозде - цяла чепка може. Две ябълки нарязани, изглежда много и засища...
    Малка корекция: гроздето е висококалоричен плод съдържащ много захари -над 15%, които са "бързи" -глюкоза, захароза и фруктоза. Те веднага се усвояват от организма и дават енергия, която ако не се изразходи с адекватна физическа активност се натрупва в организма и се преобразува в мазнини.

    П.П Ходил съм на фитнес и не свалям килограми. От 4 години не съм стъпвал във фитнес и сумарно за цялото време съм качил само 1 кг.

    П.П. 2 Гледах с едно око и ухо някакво предаване на Карбовски /нещо много ме дразни/ за някакъв дебел Българин, дебел и то прекомерно затлъстял, който се хвалеше, че яде много, но няма никакви вреди за организма от това. Хвалеше се колко ядял и пиел. Бил жизнен, подвижен, редовно правел секс /ама с кого, че като го гледах и се отвратих/ и не страдал от никой от здравословните проблеми съпътстващи хипер наднорменото тегло.
    Последно редактирано от s_s1; 11-01-19, 12:42.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Малка корекция: гроздето е висококалоричен плод съдържащ много захари -над 15%, които са "бързи" -глюкоза, захароза и фруктоза. Те веднага се усвояват от организма и дават енергия, която ако не се изразходи с адекватна физическа активност се натрупва в организма и се преобразува в мазнини.

      П.П Ходил съм на фитнес и не свалям килограми. От 4 години не съм стъпвал във фитнес и сумарно за цялото време съм качил само 1 кг.

      П.П. 2 Гледах с едно око и ухо някакво предаване на Карбовски /нещо много ме дразни/ за някакъв дебел Българин, дебел и то прекомерно затлъстял, който се хвалеше, че яде много, но няма никакви вреди за организма от това. Хвалеше се колко ядял и пиел. Бил жизнен, подвижен, редовно правел секс /ама с кого, че като го гледах и се отвратих/ и не страдал от никой от здравословните проблеми съпътстващи хипер наднорменото тегло.
      Килограмите са мярка, която дава ориентация за здравословно състояние само в очевидни случаи, когато нещата вече съвсем видимо са изтървани. Например колегата е 122 кила и не е културист, значи има в повече телесни мазнини. Обаче имам доста приятели, с които са по около 90 килограма, само че някои имат кореми и телесни мазнини над 25 процента, а други нямат кореми и имат телесни мазнини около 10 - 14 процента. Разликата е съществена. В такива случаи кантарът не е достатъчен уред. Огледалото върши по-добра работа.

      Ходенето на фитнес не достатъчно условие за сваляне на килограми. Някой там се опитват да качват килограми. Свалянето на килограми също не е достатъчна индикация, че се чистят правилните неща от организма. Напротив, свалянето на мускули, без да се свалят мазнини, е съвсем реална ситуация и в повечето случаи е кофти ситуация. Общо взето обратен ефект.

      А това, че някой е дебел и няма здравословни проблеми не означава, че затлъстяването не е проблем. Означава, че конкретният човек има по-здрав организъм и го понася по-добре. Обаче ако вземем хиляда дебели, най-вероятно по-голямата част ще имат някакви проблеми, свързани със затлъстяването.4
      Последно редактирано от nissan_gr; 11-01-19, 13:45.

      Коментар


      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Аз съм наложил(доколкото ми позволява волята) частично ембарго на 2 любими за българина отрови(при предозиране):
        1. захар- трупа мазнини.
        2. сол- задържа вода в организма.

        Коментар


        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Колегите по-горе правилно са те насочили какво , колко и кога се яде, но най- важното е да стане навик, а не наказание за няколко месеца докато даде резултат и после пак 122кг. Просто да се приеме , че метаболизма трупа и не може да се самозабряваме какво ядем. Аз съм от тези и в момента колегата набива три кроасана заляти с шоколад , а аз съм на овесени ядки. Приема се и не ми пречи . Естествено не съм на строг пост и молитва , но и тренирам 4 пъти силово и 4 пъти кардио в седмицата .

          Коментар


          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Колега аз съм 180 санта и бях 120+ кг. От април миналата година съм на режима на А. Узунов. Без пграничение на количеството на храната и без фитнес съм вече 102-3-4 кг. Два номера гащите надолу. Кръвното ми е и то надолу. Докато разбера че кръвното мие паднало заради намаляване на теглото бя страх брах а не ми идва наум да го измеря а продължавах да праскам същата доза. Веднъж се чрибирам от работа и видях апарата на масата /жената го ползвала/ и аз су ударих едно мерене и сд изумих кръвното ми бая ниско. Отидох на чичо доктор и той ми намали дозата на половина. Сега свиквам с ниското кръвно.
            За разлика от теб съм на 52. Препоръчван го имай на предвид че не съм стриктен. Ппркам си и ракийца и биричка. Вино не харесвам. Позачети се и ако ти харесва почвай. От ноември даже и не се движа кой знае колко даже хич. Жената и тя събори най малко 13-5 кила.
            Ако искаш питай гуглю за кетозата тоя режим е на неина "база". Успех. Младси пще взимай мерки.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Зимно време възможностите за физическа активност не са много големи, а и денят е кратък. Отделно са времена "свински и вински" - това предразполага към отпускане.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                ...Нищо сложно не съм правил. Хляб само сутрин. Алкохол,безалкохолно никакво. Захар забравих.Свинско от 4-5 години.Сладкиши йок и т.н...
                Че кое му е лесното на това? Хляб почтие не, алкохол и безалкохолно - не, захар - не, свинско - не, сладкиши - не...че то какво остана?

                Коментар


                • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Не е сложно. Много неща ги замених. Примерно вместо захар в кафето - кленов сироп.Сладкиши съм си купи от Италия/има ги и в БГ / не са лоши. Просто нямат
                  някои боклуци които имат нашите бисквити.
                  Алкохола е проблем. Не може да мръдне и едно кило.

                  А сега си ям всичко, но в умерени количества.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    Става всичко и без диета. Въпроса е какво може да жертваш.
                    Преди две години, без никаква диета и с по една бутилка вино на ден + някоя ракия понякога - от 95 на 72 кг за 8 месеца.
                    Сутрин 7 км бягане, късен следобед още 5.

                    Аз хляб не ям от много време 8-10 години. Ама имам проблем със сладкото.
                    От една седмица съм спрял алкохола и сладкото. Да видим какво ще стане.

                    Коментар


                    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Против всички правила,не закусвам,пия сутрин кафе "оперативка" с приятели , обяда ограничен (спортно за 10-15 минути), вечерята "компенсаторна и леко разточителна" .
                      Последните години съм 95-96кг. целогодишно. Ако няма проблеми с обмяната на веществата, теглото се е влияе решаващо от калоричния баланс.При положителен ,няма начин да не се качват килограми.

                      Коментар


                      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Първоначално публикуван от hgeorgiev Преглед на мнение
                        Става всичко и без диета. Въпроса е какво може да жертваш.
                        Преди две години, без никаква диета и с по една бутилка вино на ден + някоя ракия понякога - от 95 на 72 кг за 8 месеца.
                        Сутрин 7 км бягане, късен следобед още 5.

                        Аз хляб не ям от много време 8-10 години. Ама имам проблем със сладкото.
                        От една седмица съм спрял алкохола и сладкото. Да видим какво ще стане.
                        Точно движението вкарва във форма. Ма истинско, фитнеса е за мускулна маса само. Аз от малък мразя да бягам но обичам да вървя. Правя го почти тичешком. И най-важното - всеки ден. Няма студ, няма жега, няма дъжд или сняг - всеки ден по няколко часа интензивно ходене. Това, гарнирано с почти хляб на ден и скромно количество месо за година (петнадесетина килограма заедно с колбасите и мезетата без рибата), през последните години ме държи на под седемдесет килограма при ръст 176 сантиметра. Алкохол, цигари - без ограничения. Със сладкото се боря трудно, но си налагам някакви норми на приемливост. Като цяло - чувствам се лек и подвижен, нищо не ми тежи и нищо не ми пречи.

                        Коментар


                        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Против всички правила,не закусвам,пия сутрин кафе "оперативка" с приятели , обяда ограничен (спортно за 10-15 минути), вечерята "компенсаторна и леко разточителна" .
                          Последните години съм 95-96кг. целогодишно. Ако няма проблеми с обмяната на веществата, теглото се е влияе решаващо от калоричния баланс.При положителен ,няма начин да не се качват килограми.
                          Преди години наистина беше против всички правила Аз спрях да закусвам преди пет години. Сутрин пия най-много вода Често и не обядвам. Наваксвам си всичко с вечерята.

                          През последните две години стана модерно и излязоха доста изследвания защо всъщност тоя режим работи. Викат му intermittent fasting. Принципът му е да не се яде в продължение на 15 - 16 часа. Всичката храна за деня се поема в период от 8 часа. Някои специалисти препоръчват периодът за хранене да е 4 часа на денонощие.

                          Сигурно сте чували много пъти, че не трябва да се яде вечер, щото се дебелее и други такива легенди. Краткият отговор е, че не е вярно.

                          Калорийният баланс си остава важен. Но има значение и от какво идват калориите - захар, белтъчини, мазнини... Има значение за метаболизма. Обаче зависи също и от начина на живот. Ако човек тича по 15 километра на ден или участва в триатлони ще има нужда от повече въглехидрати от друг, който седи на компютъра по цял ден и паркира пред асансьора Друг, който мести по 15 - 20 тона тежести силово за час и половина четири пъти в седмицата ще има нужда от друго количество белтъчини в сравнение с онзи с компютъра

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Точно движението вкарва във форма. Ма истинско, фитнеса е за мускулна маса само. ...
                          Фитнесът, или тренировките с тежести, определено не е само за мускулна маса. И може да бъде истинско движение. Често е най-краткият път към пропорционално развито, раздвижено и натоварено тяло с минимум неприятни странични ефекти. Дава най-много възможности да избираш типа натоварване, да го дозираш правилно - без да привикваш и без да прекаляваш и да регулираш пропорциите на натоварване. И може да се практикува на всякаква възраст, ако човек се съобразява с кондицията си. Има доста изследвания през последните години за ефектите от тренировките с тежести или както му викат resistance training. Много често дава много по-добър ефект върху метаболизма от някой остарели форми на така наречените аеробни тренировки като тичане сутрин например. Общо взето няма професионален спорт, от който да не е част.

                          През последните 20-тина години методите и познанията за ефектите от различните видове тренировки доста се развиха и някои схващания доста се промениха. Същото важи и за режимите на хранене.

                          Струва си да се отбележи, че някакъв по-специален хранителен режим се спазва, ако има нужда. Ако човек яде пържени филийки за закуска от 40 години и хапва по четири филии бял хляб с обяда, или плющи по два сладоледа за десерт, но е още е 75 килограма със 75 сантиметра талия и кръвно и изследвания като 20 годишен, нека действа по системата "ако работи, не го пипай"
                          Последно редактирано от nissan_gr; 12-01-19, 01:13.

                          Коментар


                          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                            Колега аз съм 180 санта и бях 120+ кг. От април миналата година съм на режима на А. Узунов. Без пграничение на количеството на храната и без фитнес съм вече 102-3-4 кг. Два номера гащите надолу. Кръвното ми е и то надолу. Докато разбера че кръвното мие паднало заради намаляване на теглото бя страх брах а не ми идва наум да го измеря а продължавах да праскам същата доза. Веднъж се чрибирам от работа и видях апарата на масата /жената го ползвала/ и аз су ударих едно мерене и сд изумих кръвното ми бая ниско. Отидох на чичо доктор и той ми намали дозата на половина. Сега свиквам с ниското кръвно.
                            За разлика от теб съм на 52. Препоръчван го имай на предвид че не съм стриктен. Ппркам си и ракийца и биричка. Вино не харесвам. Позачети се и ако ти харесва почвай. От ноември даже и не се движа кой знае колко даже хич. Жената и тя събори най малко 13-5 кила.
                            Ако искаш питай гуглю за кетозата тоя режим е на неина "база". Успех. Младси пще взимай мерки.
                            Кетозата според много изследвания има доста положителни ефекти и се твърди, че е доста подходяща, когато е изтървана работата. Освен за самото отслабване ("изгаряне" на мазнини), върху метаболизма също би трябвало да има доста добър ефект, а и да предпазва от лесно надебеляване след отслабването. Чел съм, че хора, които са отслабнали с отрицателен калориен баланс после дебелеят по-лесно от хора, които никога не са надебелявали, но определен период в състояние на кетоза пренастройва метабоилзма така, че този ефект изчезва. Доколкото знам има добър ефект и върху проблеми с кръвната захар, ако човек се задържи в това състояние достатъчно дълго.

                            Коментар


                            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              И моите 5 стотинки...Пробвах разни диети...При мен проработи една на една фирма,която си платих и ме контролираха. Създадох си навици,които нарушавам минимално /което веднага се отразява/ ...Свалени 6 кг. Но не можаш да достигна заветните 100..../от 109 кг/ Запецнах някъде на 103 и от тогава качвам по един,два и ги свалям,но до там. Изключих от храната си бялото брашно,захар. Тотален контрол над количеството ....Според мен всеки може да си направи сам диетата ...просто ако си наложи да контролира калориите. След диетата е проблема....Трябва да свикнеш с мисълта ,че това ти е живота.....А така ти се иска един чийзкейк....
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Гледам във филми от 70-те, 80-те години- всичките слаби на клечка и по някой дебелак за цвят едва го намерили.
                                Сега режисьорите обръщат Ню-Йорк наопаки да намерят някоя кльоща(обикновено анорексичка).
                                Явно хранителната индустрия (мафия) с тези заместители и ГМО-та в преследването на печалбата ни е вкарала в менюто доста л.йна,
                                спрямо храните от преди 40 години и като новоизлюпено "консуматорско общество" сме безсилни(ако не го осъзнаем) да се борим с това.
                                Пример- шкембетата на новозабогателите шишки пред витрината със свински мръвки в Кауфланд. Малийй...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X