Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi vs. Drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nuvi vs. Drive

    Аз от години ползвам гармин устройства и не мога да отрека, че работата с тези устройства е уникално не-интуитивна.
    За тези години обаче съм свикнал с това.
    Забил съм едно нуви 765 на мястото на пепелника и за инцидентните случаи, в които реално го ползвам ми върши работа.
    Човек свикнал на смарт телефон не мога да си представя да борави с такова "дърво".
    Както е споменал колега по-горе дори PC софтуера им може да докара човек до ментален срив

    Единствената причина поради която и аз се заглеждам в новите устройства е само и единственото камерата.
    Но това е само защото това е единственият дивайс, на който бих могъл да "прожектирам" в случая.
    И камерата е безжична.
    Спира ме само фактът, че тази камера изглежда като да се демонтира прекалено лесно.
    И не мисля, че ще си остане на мястото дълго време а не е никак евтина.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Nuvi vs. Drive

      Абе, няма ли автономни камери? Сигурно ще са по-читави.

      Коментар


      • #18
        От: Nuvi vs. Drive

        По-читави едва ли има много но виж по-евтини със сигурност има много
        Не ща да слагам допълнителен дисплей само за тази цел а гармина така или иначе си стои перманентно монтиран.
        Идеята да се ползва и за камера е наистина съблазнителна.
        Поне за мен. С друго МПС съм и като цяло съм отвикнал тотално с габаритите на автомобил.
        Като за капак настоящата няма "пернишки парктроник", теглич един вид и съм като някоя блондинка
        Концепцията на Гармин за това ми допада но колата не е гаражна и не мисля, че ще камерата ще живее много дълго.
        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          От: Nuvi vs. Drive

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Преди няколко години в немско.
          Фабрична навигация на Ауди. Приятен и спокоен глас, указва къде какво трябва да се направи. Има повторение на последните инструкции, ако си пропуснал нещо.
          Гармин. Изнервен клас, говорещ ми на "ти" ме напътства леко неадекватно с: тръгни, спри, дръж дясно, дръж ляво. Бай Хой, нема да ти хващам нищо, но мога да ти дам указания ти какво да...
          Най-свежото - преди кръстовище следва инструкция "на кръстовището завийте надясно". На самото кръстовище следва преизчисляване и нови указания "завийте наляво"? От най дясната лента да направя завой наляво. Бай Хой, в Германия си, не в България. Дръж се подобаващо, и на ниво...

          Има и по-лошо. Фабрична навигация на френска кола в Италия. Отчетливо чувам "Завийте надясно", а на екрана съвсем ясно е означена маневра наляво. И това поне три пъти за 1000 км. Голям кеф.

          Коментар


          • #20
            От: Nuvi vs. Drive

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Има и по-лошо. Фабрична навигация на френска кола в Италия. Отчетливо чувам "Завийте надясно", а на екрана съвсем ясно е означена маневра наляво. И това поне три пъти за 1000 км. Голям кеф.
            Това и "Google maps" редовно го прави, вече не го слушам.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Nuvi vs. Drive

              Ама google maps не струва 2 бона + не особено евтина актуализация след някакво време.

              Коментар


              • #22
                От: Nuvi vs. Drive

                Това със "слушането на каката" аз никога не съм го практикувал на какъвто и да било уред.
                Все едно съм ползвал всичко - Чичо Том / Сиджик над Симбиан и след това до сега само Гармин платформа.
                Никога не съм понасял някой да ми "дуднйе" на къде да карм.
                Когато имам нужда просто си поглеждам "телевизора"!
                Но това е навик, предполагам утвърден от туристическите уреди, които нямат войс навигация.
                И нямат нужда от такава понеже те просто не се ползват за навигация.
                От друга страна покрай моторите познавам хора, които ползват GPS само с гласова навигация и "уред" в раницата.
                Твърдят, че това им е достатъчно и изобщо нямат потребност от гледане на карта.
                През моят поглед и навици подобно нещо е тотален абсурд.

                Хора всякакви!

                Между другото някъде четох, че Гармин отсвирват автомобилните навигатори, тоест спират да правят/разработват такива.
                Което е съвсем логична стъпка предвид свиването на пазара за точно такъв тип устройства.
                Едно, че са дървени за работа, наличието на смъРф устройства във всеки джоб и вградените навигации на борда на всеки модерен автомобил до гояма степен ги прави излишни.

                Е, може пък френското автомобилостроене да ги задържи на пазара

                Враг усраине

                Коментар


                • #23
                  От: Nuvi vs. Drive

                  Не знам защо сте така разочаровани от Гармин, но за мен това е най-добрата навигация която съм имал, говорим за определения модел за който писах по-назад , само колко пъти ме е упътвал на места където и гугъл даже не го намира като наличие изобщо на път, да не говорим за разни хижи с каква точност ме е упътвал и много други забутани местенца, е, абонамента ми е пълен пакет и е с доживотно обновяване, редовно си ъпдейтвам картите и според това дали ще карам по черно или градско си инсталирам всеки път преди път, съответния тип карта, topo или city.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nuvi vs. Drive

                    Ти говориш за карти.
                    Да, важни са но за общото впечатлние от навигацията има още фактори.
                    За мен, предпочитащ Гармин по няколко специфични причини е, че е тази платформа е дървена за работа.
                    И явно не съм единствен

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nuvi vs. Drive

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Не знам защо сте така разочаровани от Гармин, но за мен това е най-добрата навигация която съм имал...
                      Въпросът е какви толкова други си имал?
                      Да, аз започнах с "Престижио" IGO 8 ли, нещо такова и "Гармин" с разните шукаритети като "МапСорс", по-късно "БейзКамп", чести ъпдейти и доживотен абонамент изглеждаше много напред... но после открих, че "Гугъл" направо убиват рибата. Почнах да си правя маршрутите с "Гугъл" и да ги експортирам в *.kml или май вече може и в *.gpx и *gdb формат (или пък имаше някакви безплатни конвертори из интернета) и после да ги качвам на "Гармина". Нямах ни таблет, ни смартфон, щото за мен телефонът продължава да е телефон, а не телевизор "... и още нещо" (с) К.Евро. Щото софтуерът му за РС е абсолютно неусвояем от мен . Тамън понаучих работа с mapsource, с помощта на разни форуми, вкл. и този, те взеха, че я махнаха тази програма и ми набутаха basecamp с разните "адвенчъри", двупосочни "трипове", дето не мога да ги направя еднопосочни, абе дърво отсекъде
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nuvi vs. Drive

                        Бях се мераклисал на Гармин устройство, когато колега от форума спомена в една тема , че не навигира по черно и се отказах ! Само веднъж Гугъл Карти ме прекара от Искрец до язовира на Петрохан по черно и то съвсем случайно ! На телефона съм си инсталирал и Сиджик и Хере , но когато ми се е наложило да ме извадят от някоя затънтена гора дават една права линия до най-близкия път или нищо не дават ! Единственото хубаво им е , че са офлайн и в чужбина се справят прилично по моите стандарти ! Зор ми е като се забия в горите тирилейски да може да ме изкара на път ! Гугъл карти иска нет, който не навсякъде е наличен !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nuvi vs. Drive

                          Значи, светкавично ми докараха устройството от една популярна верига за електроники.
                          Garmin DRIVE 51 LMT-S (демек евтинко от "ниската гама"). Без разни камери и други екстри (щото си имам HP бордова камерка, записваща клип, координати с трак и парктроник). Пластмасароч, не е гумиран като старото ми Nuvi 2455, иначе засега изглежда същото като функции и аксесоари. Щипката му (към стойката за предно стъкло) е по-сложна и вероятно бързо ще се счупи Ще го пробвам и ще пиша.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nuvi vs. Drive

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Here maps е истината. Напълно безплатни карти, работи онлайн, офлайн.
                            Гармините са динозаври на въглища.
                            Всъщност картите на Гармин вече са "Here", което разбрах от новото устройство.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Garmin DRIVE 51 LMT-S ... Ще го пробвам и ще пиша.
                            Засега първите впечатления са отрицателни - в тъмна доба не можа да ми намери тунела под АМ "Тракия", за да се отбия до "Зеко" на път от София за Пловдив. Ресторанта уж го има... ама като "Уста Неджо", не като "Зеко". Първо ме излъга, че има още 30 км... изведнъж бодро ги смени на "30 м" и видях как го подминавам. Спрях, върнах се по аварийната лента на заден ход, слезнах от магистралата и се почна в тъмницата "завийте наляво - завийте надясно - направете обратен завой..." Ми не го намерих - минавал съм само веднъж по този тунел и то пак заблуден от GPS (Prestigio) но през деня.

                            Има отвратителна закопчалка на стойката за предно стъкло - по-лесно е да отскубнеш устройството със все "шарнира", отколкото да го откопчаеш "културно"... Свалих го и повече не го качих. Ще го пробвам в Сърбия другата седмица зер-белким-чунким-санким ми спести малко роуминг.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nuvi vs. Drive

                              Това с коя карта?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nuvi vs. Drive

                                Аз нещо не разбрах... Няма вече CityNavigator? Или зад него стои хере?
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X