Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Добре! Явно големите разбирачи като отговарят на въпроса с въпрос не е ОК... Все пак мерси за изчерпателните отговори

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      ... господа Старши участници

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
        Добре! Явно големите разбирачи като отговарят на въпроса с въпрос не е ОК... Все пак мерси за изчерпателните отговори
        Ам...свиквай! В България е така!
        Намери си книги и тех. информация, иначе трябва да разчиташ на нечие настроение.
        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от PSH Преглед на мнение
          Ам...свиквай! В България е така!
          Намери си книги и тех. информация, иначе трябва да разчиташ на нечие настроение.
          Именно ! Или първо питаш и разчиташ на нечие настроение , или първо се напъваш да помислиш и после питаш.

          ПС. ... и поеже първият вариант преобладава - тука натрупахме по хиляди постове , щото на някои им е по- лесно питането . Те за туй сме старши участници
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
            Ок! ...никой нищо не коментира относно въпросът ми за пружини от Монтерей....
            Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
            Добре! Явно големите разбирачи като отговарят на въпроса с въпрос не е ОК... Все пак мерси за изчерпателните отговори
            Първоначално публикуван от Стаматов Преглед на мнение
            ... господа Старши участници
            Пичове,недейте с лошо,така хич няма да ви помогне никой.Я и аз да ви задам едно въпросче:За какъв монтерей става на въпрос.Къс или дълъг,дизел или бензин,за кой пазар е правен,автомат или ръчка-всичките са с различни цветови кодове и съответно различна твърдост и височина.По лесно ще е да помислите за едни подложки,а и по евтино.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              Пичове,недейте с лошо,така хич няма да ви помогне никой.Я и аз да ви задам едно въпросче:За какъв монтерей става на въпрос.Къс или дълъг,дизел или бензин,за кой пазар е правен,автомат или ръчка-всичките са с различни цветови кодове и съответно различна твърдост и височина.По лесно ще е да помислите за едни подложки,а и по евтино.
              В един "чужд" форум имаше същата тема... там бяха описали, че Trooper и Monterey имат идентични пружини с тези на Frontera. Ставаше въпрос за джипове дълга база. От там написаното се подразбираше, че с "техните" пружини се постига 5 см. лифт и съответно една идея по-голяма твърдост. Моята Фронтера е ДБ, с оригиналните пружини и тампони. На мен лично ми се струват оригиналните малко меки... Сменил съм амовете с тези на IronMan за 5см лифт и ми се искаше да избегна закупуването на IronMan пружини(420лв. комплект) Та затова питам и разпитвам... Естествено очаквах по-смислени отговори но....

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Най-смисленото (и като ефект и като трайност на ефекта) е да си купиш и пружини IronMan (или TrailMaster). Всичко останало е като на свинче звънче - ще стане там нещо, може и да се повдигне дори, ама пак ще си е кръпка.

                На друг джип (Nissan Terrano) карам с TrailMaster +50мм 10 години вече. Не са мръднали (мръднаха в първите няколко месеца с нещо като 10-15мм) - слагаш и забравяш. И ще може да товари МНОГО без да си ляга на тампоните. Няколко пъти е имало коментари "Бах маа' му колко си го наблъскал без да легне!". Вярно, рядко го "наблъсквам" и е къса база, ама 10 години са предостатъчен период за тест на каквото и да било.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Тази тема я открих защото и аз не знаех от къде да зопочна. Какви ли не врътки не играх, дет се вика сиромашки тунинг, един след друг. Признавам си, крайния резултат винаги бе незадоволителен. Купих истински пружини вече, на "Паджерото" и съответно амортисьори ... Иии, баси открих топлата вода. Та моя съвет е, не се блъскайте, ами просто направете това което Спарки Ви казва и ще се получат нещата.
                  Крънски пружини поръчвах, метални и гумени подложки мантирах и амортисьори удължавах и ... Пак временна работа. Сега съм с "Добинсън", които са с +100кг. и малко са твърди признавам, ама пък товаря яко сандъка без да мърда задницата.

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    ... Сега съм с "Добинсън", които са с +100кг. и малко са твърди признавам, ама пък товаря яко сандъка без да мърда задницата.
                    Как е в гората, а също ме интересува как е като минаваш през легналите полицаи, особено през тия старите, дето са ги импровизирали от асфалт или бетон ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Тази тема я открих защото и аз не знаех от къде да зопочна. Какви ли не врътки не играх, дет се вика сиромашки тунинг, един след друг. Признавам си, крайния резултат винаги бе незадоволителен. Купих истински пружини вече, на "Паджерото" и съответно амортисьори ... Иии, баси открих топлата вода. Та моя съвет е, не се блъскайте, ами просто направете това което Спарки Ви казва и ще се получат нещата.
                      Крънски пружини поръчвах, метални и гумени подложки мантирах и амортисьори удължавах и ... Пак временна работа. Сега съм с "Добинсън", които са с +100кг. и малко са твърди признавам, ама пък товаря яко сандъка без да мърда задницата.
                      Че къде му е удоволствие на това?!?! Друго си е да вземеш кофичка от кисело мляко, кламер, тиксо и да си сглобиш атомен реактор.

                      Плакна очи по едни Bilstein, но на всяка дупка ще чувам как монета от 2лв пада от джоба ми. Видях и Delphi... Ами те тампоните струват повече от амортисьорите
                      Най-вероятно ще се спра на 4бр еднотръбни, но с пружините ще бера ядове.
                      Най-евтиното и добро решение е:

                      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Как е в гората, а също ме интересува как е като минаваш през легналите полицаи, особено през тия старите, дето са ги импровизирали от асфалт или бетон ?
                        Гората остана на заден план, откакто тръгнах в Европата... с мотора.И с караваната е същотото. Иначе в багажника на джипа имам инвентар за гората който е около 50-60 кг. така, че не се усеща много въпросното друсане. Със старите Крънски пружини, при преминаване през гърбица витките на пружините се блъскаха една в друга, а звука от удара беше ужасен. Сега няма проблем.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Някой има ли впечатления от Lovells?

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            За триене
                            Последно редактирано от Еделвайс; 18-02-19, 19:29.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Намери и си купи пружини от Терано дълго и си ти ! Или звънни на Лозан има усилени за Фронтера !
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                На KYB има усилени за дълго терано по около 80лв бройката. Тел 15мм.

                                Имат и подходящи от Monterey, дори са прогресивни, ако не се лъжа 14.5мм тел, но не съм успял да ги намеря никъде все още.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X