Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

    Здравейте, колеги.
    Преди 2-3 седмици пуснах тема за моята 124-ка, която е 1991г, 122 коня, бензинова. Ставаше дума за това, че термостата отваря когато си реши - понякога около 90 градуса, понякога почти на 100. Карах колата на тест за газове в охладителната система и теста се оказа положителен - флуида пожълтя. Тези "своеволия" на термостата също ме карат да вярвам, че в системата се получава въздушна възглавница и предполагам, че влияят за това, кога да отвори термостата. Няколко човека тук писаха, че със сигурност е глава и ремонта е неизбежен. Да не говорим, че когато оставя капачката отворена и колата започне да дига градуси и форсирам колата, течността слиза надолу в разширителния съд, но когато спра да я форсирам, течността се връща и дори започва да излиза от казанчето. Ако термостата все още не е отворил около 95 градуса, понякога започва да излиза малко течност и от тънкия маркуч, излизащ от разширителния съд. Това бяха кратки обяснения за проблема (отново). Както и да е, свързах се с един майстор, за който съм чувал хубави отзиви и реших, че ще оставя колата на него. Пиша темата с молба за кратки обяснения относно ремонта на главата, понеже до сега не съм се сблъсквал с такъв. Ясно е, че ще се шлайфа, но какво друго е добре да се направи? Чувал съм, че клапаните трябвало да се напасват, но пък някои казват, че не е задължително. Чувал съм, че болтовете трябва да са нови, но други казват, че и това не е задължително. Така и така ще се прави ремонт, не е лошо да се провери и ъгъла на разтягане на веригата, нали? Такива неща ме интересуват и се надявам, че някой ще сподели от опита си. И последно - майстора ми каза, че ремонта ще е между 300 и 500 лева. Както казах, нямам опит, но вярвам, че няма да е 300. Какво мислите вие?
    Благодаря!

  • #2
    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

    Тоя филм го играх преди няколко години, само че на 6-цилиндров. Ремонт като ремонт. Не казваш главата здрава ли е, или спукана? Или само гарнитурата е духнала. Ако е спукана главата, или заварка, или друга, по-добре второто. Задължително шлайф, смяна на гумички на клапаните и напасване на същите. Нови гарнитури смукателни, изпускателни колектори, на капака на главата, на главата е ясна. Болтове аз сложих старите, не съм чел какво пише по въпроса за моя мотор. Веригата се вижда на какво дередже е. При мен нещата стъпиха на 500 лв. - 300 части и 200 труд. Аз сменях и всички изпускателни клапани - 12 броя, но аз и затова отварях мотора. Успех с ремонта!
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

      По ред
      Този термостат няма да ти служи.
      Много е вероятно да има само гарнитура за смяна(при отварянето на мотора ще си проличи).
      При свалена глава , се прави пълна ревизия на същата.Шлайф , райбероване на леглата на клапаните , клапаните на станок , проверка на хлабините на водачите , напасване на клапаните , смяна на маслоотражателите(гумичките).
      Не написа пробег на мотора.Имаш опция да смениш и само веригата.Лесно става и не е скъпа.
      Успех!
      пп Да не пропуснете един шмиргелов каамък на блока.Ей тъй , профилактично
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        По ред
        Не написа пробег на мотора.
        Това по нашите ширини с пробега е много относително.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Това по нашите ширини с пробега е много относително.
          ...(поне този , дето са оставили)
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...(поне този , дето са оставили)
            Гледам "стандарта" за 124 в момента е 210-280 х.км. . Иначе показател може да е налягането на маслото, въпреки че и там е силно индивидуално. И колко е верен датчика, едно мерене с манометър не е излишно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

              Отклоняваме темата.Отиване-връщане до бачкане ми е 200км седмично.Някъде съм минал ( без да си искам ) още толкова и съм направил средният годишен пробег за дизелов от 25000 км.Ма нали съм врачанска скръндза и карам на газ...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                Правил съм такъв ремонт без да сменям болтове и верига.Макар че има в нова такава.Колата от тогава се кара интензивно вече 3.год.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                  Здравейте отново! Първо - благодаря, че вземате отношение по моята тема, защото аз колкото и да ми е интересно, все още съм начинаещ!
                  Относно километрите - няма да споменавам километража, а направо ще кажа, че по мои груби сметки колата е на около 450 000 - 500 000 километра, а може и малко по-малко. Аз я карам от 2009 и не е създавала проблеми.

                  Asen Kushev, истината е, че не знам дали само гарнитурата е за смяна, или главата е изкривена, или пък спукана. Как може да се разбере дали има кривина или спукване?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                    Първоначално публикуван от FamousZ Преглед на мнение
                    Здравейте отново! Първо - благодаря, че вземате отношение по моята тема, защото аз колкото и да ми е интересно, все още съм начинаещ!
                    Относно километрите - няма да споменавам километража, а направо ще кажа, че по мои груби сметки колата е на около 450 000 - 500 000 километра, а може и малко по-малко. Аз я карам от 2009 и не е създавала проблеми.

                    Asen Kushev, истината е, че не знам дали само гарнитурата е за смяна, или главата е изкривена, или пък спукана. Как може да се разбере дали има кривина или спукване?
                    Само като се отвори.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                      Щом слуида пожълтява-това е знак, че има въглероден двуокис. А той в антифриза може да дойде само по един начин-от изгорелите газове. А те пък-през "издухана" гарнитура(най-вероятно), или спукана глава, което не,ч е не се случва, но е по-рядко, особено при Мерцедес.

                      Което означава, че няма как да се оправи проблема без сваляне на главата.
                      Но иди в сервиз.

                      А главата щом веднъж е стоплена и е работила, след сваляне от двигателя-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на шлайф. Иначе може да сменяш гарнитури докато не ти писне.
                      Може и да няма нужда от шлайфане, ама то и като не искаш гаджето да забременее-не разчиташ, че просто няма да стане сега, а слагаш гумата, нали
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                        А главата щом веднъж е стоплена и е работила, след сваляне от двигателя-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на шлайф.
                        Това си е твое мнение ,не обременявай останалите с него.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                          Добре е преди отварянето, майстора да знае в кой цилиндър е проблема,после по лесно се локализира "болката".
                          В практиката доминира прегорялата гарнитура,но има случаи на пробиви през клапанните легла,спукана горивна камера и дори риза. Даже газовите изпарителите могат да надуват маркучите .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                            Благодаря ви. Утре ще говоря с майстора и другата седмица най-вероятно ще започне ремонта. Стария изпарител не беше много наред, но този е чисто нов - БРЦ и предполагам, че е наред. Ще държа всичко да бъде направено като хората.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                              Колеги, в Понеделник след работа оставям колата и очаквам когато си я взема, да е в много по-добро състояние. Реших да сменя и маслото, та в този ред на мисли, можете ли да ми препоръчате нещо, което ще се отрази наистина добре на този двигател, който пак казвам е 2000 кубика, бензинов, от 1991 година. Колата се кара на газ.
                              Относно ремонта, майстора каза, че там където праща главата, задължително правят проверка за спукване, напасват клапани, сменят гумички, зачистват леглата на клапаните и каквото още трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X