Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на междуосов диференциал

    Здравейте, интересува ме как се проверява дали блокажа на междуосовия диференциал при лада нива работи?

  • #2
    От: Блокаж на междуосов диференциал

    Всякакви други проблеми съм виждал и имал при Нива, но не и да не и работи блокажа на междуосевия диференциал.

    Коментар


    • #3
      От: Блокаж на междуосов диференциал

      Вдигаш едното задно колело(защото е по-лесно от предно) подлагайки трупче под ръкава на дифа ,включваш блокажа и тръгваш. Ако успееш-работи, ако бръмчиш на място-не работи.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Блокаж на междуосов диференциал

        Може и без да бръмчиш. Просто оставяш скоростите на неутрална и пробваш да завъртиш вдигнатото колело на ръка. При включен и работещ блокаж, няма да можеш, а при изключен ще може да се завърти.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Блокаж на междуосов диференциал

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Може и без да бръмчиш. Просто оставяш скоростите на неутрална и пробваш да завъртиш вдигнатото колело на ръка. При включен и работещ блокаж, няма да можеш, а при изключен ще може да се завърти.
          Ей на това му се казва с един куршум, три заека т.е. с един блокаж, три диференциала
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Блокаж на междуосов диференциал

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Може и без да бръмчиш. Просто оставяш скоростите на неутрална и пробваш да завъртиш вдигнатото колело на ръка. При включен и работещ блокаж, няма да можеш, а при изключен ще може да се завърти.
            Не баламосвай човека. Вдигнатото колело винаги ще се върти на ръка. При работещ блокаж на междуосевия диф, предните колелета ще съборят колата от трупчето.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Блокаж на междуосов диференциал

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Не баламосвай човека. Вдигнатото колело винаги ще се върти на ръка. При работещ блокаж на междуосевия диф, предните колелета ще съборят колата от трупчето.
              Прав си. Но или трябва човек да е достатъчно тъп да не си подпре колата срещу мърдане напред/назад, или трябва да е достатъчно як за да я събори въпреки че я подпрял.

              А ако не може да направи разлика в силата за завъртане на колелото с включен, работещ блокаж и с изключен такъв, трябва да е едновременно много як и много тъп.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Блокаж на междуосов диференциал

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ... трябва да е едновременно много як и много тъп.
                Ми не е нито странна, нито рядко срещана комбинация.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Блокаж на междуосов диференциал

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ми не е нито странна, нито рядко срещана комбинация.
                  Така е, но за такива не е опасно ако му падне колата върху ръцете. Недостатъка е, че ще го повтори десет пъти с един и същ резултат и всеки път ще забравя какво значи резултата -т.е. така ли трябва да бъде.
                  А и не ми е ясно от къде ще знае такъв индивид какво е диференциал, че и блокаж?!

                  Та според въпроса и правописа, съм приел че пита що годе нормален човек и съм предложил по-интелигентния начин за такава проверка. Не, че хамалския не върши работа, но аз на лична кола не бих скачал от трупчета.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокаж на междуосов диференциал

                    След като задава такъв въпрос мислиш ли, че му е ясно кое как работи и кога какво би станало?
                    ПП Писал си преди мен.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Абе има си и много по-лесен начин. С каране.
                      Просто трябва да се намери площадка с пясък, камъчета и всичко което ще позволи на колелата да приплъзват. С включен блокаж трябва да има приплъзване ня някое колело, кое точно-според това кое е върху повече пясък.
                      Ако човека си познава колата ще може да я "усети" и при по-остър завой на чист асфалт.
                      Другия начин с каране е да влезе по диагонал в някоя вада или канавка, така, че едното колело да увисне във въздуха(това при нивите става доста лесно), щом колелото е във въздуха-нивата ще спре. С включването на блокажа трябва да успее да излезе. Ако не успее-блокажа не работи.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Ми тогава аз да му предложа по-лесен вариант, без вдигане на трупчета.
                        Включваш блокажа, караш по асфалт, и ако завива трудно и после волана вземе, че олекне или НИВАта спре, значи преди това е работил.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокаж на междуосов диференциал

                          Разсмяхте ме!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Ми тогава аз да му предложа по-лесен вариант, без вдигане на трупчета.
                            Включваш блокажа, караш по асфалт, и ако завива трудно и после волана вземе, че олекне или НИВАта спре, значи преди това е работил.
                            Пробвано,едното предно каре се предаде!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Благодаря за отговорите. Възможно ли е блокажа да не може да изключи? Вдигнах колата, така че предното колело остана във въздуха и при изключен блокаж (малкото лостче напред) при подаване на газ и плавно отпускане на съединителя колата потегли, а се очакваше да се върти само повдигнатото колело!? Друго което ме навежда на мисълта че блокажа е постоянно включен е че разхода е прекалено висок около 20/100 газ по черен път предимно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X