Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клапа на абсорбатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клапа на абсорбатор.

    Трябва да измисля някаква клапа,че влиза много студ.
    Това е изходящата тръба на абсорбатора,над печката.
    Единственото което ми идва на ум,е нещо като дроселна клапа на карбуратор.
    Ако имате други идеи,казвайте.И да уточня,нямам достъп от външна страна.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0910.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:6153376

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0908.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:6153377
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Клапа на абсорбатор.

    Ръчна или автоматична?

    http://www.mmotors.bg/bg/products/%D...%BF%D0%B8.html
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Клапа на абсорбатор.

      Такива клапи се продават.Напишете в търсачката “клапи за въздуховод“

      Коментар


      • #4
        От: Клапа на абсорбатор.

        Аз купувах такава за един вентилатор в банята. Има един шашкънин по долните етажи, дето си направи килера на баня, банята на кухня, а кухнята на стая. И заусти абсорбера в отдушника на баните. От там във всички бани смърди на манджа и всички трябваше да си купим клапи за вентилаторите. Клапата е съвсем елементарна- като тия на снимките горе, пластмасова. Работи прилично. Не помня от къде я взех...Практикер, Баумакс...има ги навсякъде.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Клапа на абсорбатор.

          Е това е с ръчка:


          https://www.kamini-germant.com/media...276723_642.jpg
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Клапа на абсорбатор.

            Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
            Такива клапи се продават.Напишете в търсачката “клапи за въздуховод“
            Благодаря,разбрах какво ми трябва.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Клапа на абсорбатор.

              А на мен ми трябва електро задвижване за такава клапа. Имам я клапата, но ми трябва нещо електрическо което да я завърта на 90 градуса, като се включва адсорбера.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Клапа на абсорбатор.

                И какво ще стане като я завърти на 90 градуса?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Клапа на абсорбатор.

                  За да си реша въпроса с миризмите и мазнините в кухнята направих нов комин от острова на кухнята до над покрива на къщата. Само че и без адсорбер комина дърпа здраво. Поради тази причина направих клапа. клапата затваря не много плътно и въпреки нея в студени дни се усеща течение което предизвиква комина. Сега клапата се командва ръчно и като се готви се отваря. Но кожуха на адсорбера ще я скрие и няма да може да се ползва. Затова ми трябва устройство, което да я отваря и затваря.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Клапа на абсорбатор.

                    При мен причината да слагам ел. клапи е друга, но все пак съм се задействал в тази посока...
                    Потърсете регулираща клапа KRK-A.
                    Човек се учи докато е прост!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Клапа на абсорбатор.

                      Потърсих, видях, но аз вече имам механична вградена в гипскартона на тавана и да дам 200 лв за клапа и да разкъртя тавана ми се вижда доста скъпо. На тази регулираща клапа KRK-A и търсят близо 200 лв, а и ремонта, който ще си отворя ще струва доста пари. Тази регулираща клапа KRK-A е с дължина 200 мм, а моята е доста по къса и ще стърчи повече от ГК на тавана.
                      А на мен ми е нужна само задвижката. Тя няма да е много по евтина, но все пак предлага ли се някъде такова нещо?
                      Примерно за клапа на камина за вграждане.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Клапа на абсорбатор.

                        Нещо такова ? https://www.google.bg/search?q=Belim...=2133&bih=1175
                        Погледни и по обявите в о.х и ба ..р .
                        Последно редактирано от gy6ter; 10-12-18, 11:05.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Клапа на абсорбатор.

                          Потърсих, но в пре*балника нищо няма, а в ба*ар има само на 24V.
                          Някакви идеи това на 220V да се закупи от Бг?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Клапа на абсорбатор.

                            https://altoklima.com/wp-content/upl...klima-2018.pdf - това излезна за Варна , но пише , че са сименс на страница 131 . По принцип фирмите , които се занимават с климатизация ги поставят на разни клапи и решетки .
                            http://www.belimo.bg/bg - това им е сайта в София .
                            http://www.belimo.bg/bg/air-solutions .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Клапа на абсорбатор.

                              Няма ли да стане с моторче от централно заключване от автомобил(от тези универсалните ) ,плюс трафче на 12 волта макс 15 кинта
                              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X