Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къси светлини Терано II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къси светлини Терано II

    Цяла вечност го карам това Терано, без никакви проблеми (освен корозията )

    Обаче ми изчезнаха късите и не мога да ги накарам да светят. Всички предпазители проверих - и отпред в кутията и отляво под волана.
    Не знам кой предпазител е, защото са ми изтъркани надписите, но всички предпазители са ми там и си работят.
    На фасунгата, при включени къси светлини няма +12 в. - да речем че е изчезнала масата.
    Дългите и халогените си работят.

    Давайте акъли, преди да почна да разглабям..

    И един въпрос ме мъчи от няколко години - откъде се променя осветеността на таблото ..

  • #2
    От: Къси светлини Терано II

    Здравей,при мен се оправиха след смяна на превключвателя на кормилната конзола,успех.

    Коментар


    • #3
      От: Къси светлини Терано II

      Благодаря ! Имах и за там съмнения, ще търся ръчка да я сменя...

      Коментар


      • #4
        От: Къси светлини Терано II

        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
        И един въпрос ме мъчи от няколко години - откъде се променя осветеността на таблото ..
        Щом питаш, значи нямаш врътка. Щом нямаш врътка, светлините са ти на максимум. Ако са ти силни, търсиш по моргите такова с врътка, купуваш врътката и си я слагаш на твоето - инсталацията си я имаш, просто в буксата за копчето с врътка е вкарана букса с жица на късо.

        Ако са ти слаби, сменяш крушките с диодни с 5630 диоди и си готов.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Къси светлини Терано II

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Щом питаш, значи нямаш врътка. Щом нямаш врътка, светлините са ти на максимум. Ако са ти силни, търсиш по моргите такова с врътка, купуваш врътката и си я слагаш на твоето - инсталацията си я имаш, просто в буксата за копчето с врътка е вкарана букса с жица на късо.

          Ако са ти слаби, сменяш крушките с диодни с 5630 диоди и си готов.
          Дам, логично бе да е така, така си и мислех, ама исках някой да ми потвърди за да спра да се чудя..

          Късите се оправих от реле, което е до кутията с предпазители в коша. Някакво направи си сам реле предполагам че е, защото си виси на жици и хванато със свинска опашка към още някакво. Смених релето и се оправи.

          Коментар


          • #6
            И аз имам дерт с късите.

            Вчера десният изчезна. Старата крушка е изгоряла. Сменям с нова, но отново не свети. Огледах цокъла - идеален е. Свалих крушката, меря с уреда - има +12V. Слагам крушката и ... 12-те волта изчезват. Уреда показва 0,2V.


            Гледам на схемата EL-33, че има релета на късите - F111 (ляво) и М824 (дясно) - къде се намират те?
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              Махаш страничната пластмаса под жабката (не до, а под жабката). Под нея са. Пише го в ръководството, ама се намира трудно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Днес порових да видя какво става. Там има две релета. Едното е синьо, другото е черно. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201031_162237971.jpg Прегледи:0 Размер:621.5 КБ ID:6664099Отворих черното, вътре има и платка. Нищо подозрително. Вътре има транзистор, диод и май таймер 555. Замерих диода и транзистора - наред са.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201031_161849590.jpg Прегледи:0 Размер:366.3 КБ ID:6664100 Не знам какво е това реле, но със сигурно не включва фаровете. Като му натисна котвата с ръка. се чува жужене на моторче някъде до предна дясна колона. Все едно моторчето за регулиране на фаровете, само че се чува вътре в купето. Тук проблем не открих.

                Накрая отворих корите на волана и замерих какво се случва с лоста на фаровете. По схема, трябва на зелен и червен със зелено да излизат +12V при включени къси. Но на нито единия нямаше. Напрежение излезе на червен с жълто и на никой друг. Откачих лоста от куплунга да го огледам - няма нагоряло. Сглобих го и ... се появиха +12V при включени къси и на зелелния кабел. Съответно десния фар светна ...

                Значи лоста на фаровете ми върти номера. Сега и двата работят, но вероятно няма да е за дълго.

                Не знам дали лоста може да се ремонтира. Вероятно ще се търси втора ръка. Гледах някакви нови за 2хх лв, но нямат врътка за халогени
                Прикачени файлове
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  Да е имало автоматична антена?

                  Коментар


                  • #10
                    Няма терано 2 с автоматична антена. Антените им са на покрива - отзад (на по-старите) или отпред (на последните).

                    Моторче вътре има за:
                    1. Клапата зв външен-вътрешен въздух (което съвпада с описанието за предна дясна колона).
                    2. Централното заключване

                    Електрическите стъкла не ги броя, чистачките също, щото е очеизвадно.

                    Някои имаха релета за къси, някои нямаха и често казано се поомотах кое как беше през 3-те модела тарано 2 (до 1996, 1996-2000, 2000-2006).

                    F111 и M824 са релетата, черни, с 4 извода. За десния фар е това, което си отворил (М824), за левия е от другата страна на същото място (F111).

                    Късите минават през релета, дългите са направо от превключвателя на волана.

                    ПП: Бръмченето е защото пускаш не-щатно фар (предполагам) и електрониката на мотора входащия въздух се лъже че е натиснато ключето. Сега гледах схема - малко изчекнато е направено.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:motorvazduh.png
Прегледи:162
Размер:176.2 КБ
ID:6664178

                    Забележи че ако му дойде напрежение през "illum", може да излъже усилвателя че трябва да премести клапата, тоест да пусне мотора.
                    Последно редактирано от sparkybg; 31-10-20, 20:36.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X