Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

    Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите, като се затопли и изпролети?
    Може и да се отскочи до остров Гьокчеада...
    Има много история по тия места. Основната ми нагласа е обикаляне на паметниците, посветени на Първата световна...
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

    Колко са км които ще се минат от онази страна на границата общо?
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

      Добра идея! Преди две години го правих и беше много приятно, точно за мотор! Спах в Eceabat и после врътнах Егейското крайбрежие на Турция до Enez по черни пътища. Има уникални места! Само дето е още много рано и за там не се изисква някаква особена подготовка, та ако съм свободен като решиш мога да се включа. Най-впечатляващи са гробищата - имаш чувството, че си някъде далеч на Запад!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
        Колко са км които ще се минат от онази страна на границата общо?
        София - фара Мехмечик (който е на ръба на полуострова) са около 560 км...
        Иначе по карта го дават 300 км от Капитан Андреево до най-южната част.
        Последно редактирано от p-pleven; 25-01-16, 19:23.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

          Гробищата са така ,защото се поддържат с пари от Нова Зенландия и Австралия.

          Коментар


          • #6
            От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

            Аз за сега определено съм навит. Не съм ходил в Турция, ходи ми се, и то не сам. За два три дена ако се ограничим до около 1500 км ще съм ОК. Само че честно казано с когото и да ходя ми се иска да сме се видяли, например на по бира, и да сме направили поне едно каране заедно някъде на по кратка дестнация (явно не съм достатъчно авантюристично настроен). Не съм състезател и обичам да зяпам пейзажа, но не карам и бавно, но не обичам магистрали. Обичам да зяпам паменици, може би защото съм жестоко скаран с историята :-)
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #7
              От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

              Преди три години /май.../ бях в района. Конкретно тръгнах към Гьокчеада./http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152029/. Докато чаках ферибота на Кабатепе се разходих около паметниците. Голяма жега беше. Не знам къде може да отседнете около Кабатепе. Като сте в този район всичко е близо. Има хубави места за гледане там. Чак се замислих дали да не се включа От Лесово Кабатепе се стига за малко повече от 3 часа със спиране на няколко места. Пътя за Чанакале го правеха /разширяваха на няколко места..тогава.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                Идеята е много добра. Аз съм за, като му дойде времето свиркай.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                  И аз бих се разходил, но до сега без спиране повече от 150 км. не съм минавал, и понеже нямам куфари всичкия багаж трябва да е на гърба ми, което означава че ме устройва само спане на хотел.

                  П.П. Като се замисля за 1 ден повече от 450-500 км няма да мога да измина. Може би само ще затрудня и забавя групата.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    И аз бих се разходил, но до сега без спиране повече от 150 км. не съм минавал, и понеже нямам куфари всичкия багаж трябва да е на гърба ми, което означава че ме устройва само спане на хотел.

                    П.П. Като се замисля за 1 ден повече от 450-500 км няма да мога да измина. Може би само ще затрудня и забавя групата.
                    НЕ го мисли това. В Турция се кара с 80 км/час - никой не бърза.
                    За спане - имам палатка. За 2-3-4 дена не е нужно да носиш кой знае какво. Може да се спи при нужда и "с кофража" (не рядко го правя).
                    Посъбери само мерак...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                      Магистрали в Турция по този маршрут няма. Пътят е Одрин - Хавса - Узункопрю - Кешан - Ецеабат. Сутринта тръгваш от България и след обяда си там. Капитан Андреево - Ецеабат е 246 км. Това са 4 часа съвсем спокойно каране със 60 км /час средна скорост, като тази сметка е след преминаването на границата. 3 дена там няма какво да се прави. По добре, след като се разгледа там да се отскочи до Троя, Айвалък и Бергама (Пергамон). Това са още към 250 км от Ецеабат до Бергама. Ако ви се вижда далече до Бергама може да разгледате само Троя и Асос. Ецеабат - Троя - Асос е към 95 километра. Варианти има.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 26-01-16, 11:03.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        И аз бих се разходил, но до сега без спиране повече от 150 км. не съм минавал, и понеже нямам куфари всичкия багаж трябва да е на гърба ми, което означава че ме устройва само спане на хотел.

                        П.П. Като се замисля за 1 ден повече от 450-500 км няма да мога да измина. Може би само ще затрудня и забавя групата.
                        За багажа не го мисли. Аз имам място за багаж за трима (2х40 литра странични и 45 литра топ кейс + празна задна седалка)

                        Относно другото, 450-500 км на ден не се усещат и според мен това е максимума за да се направи едно спокойно каране и хем да се спира достатъчно да се разгледат някои неща и да се хапне спокойно, хем да се отхвърли път/разстояние. Разбира се всеки е различен, но от собствен опит ти казвам че се карат и по 800 км на ден с 40 литрова туристическа раница на гърба (разбирай удобна раница със закопчване на кръста и гърдите) Съответно това си беше препускане и не точно за удоволствие. Беше ми първото каране повече от 200 км извън България с Трансалпа. Ако ти е първото наистина дълго каране може и да си малко по натоварен/изморен от другите, но пък все от някъде трябва да се започне. Аз в началото от 800 км бях смазан, после съм стигал и до 1600 км на ден на Варадерото (За съжаление за 27 часа и не се класирах за титлата SaddleSore на Iron Butt Association и това е с уговорката че такова каране няма нищо общо с удоволствието и си е направо мазохизъм, който не бих повторил ако отново не ми се наложи)

                        Естественно, че ще се спира на 150 км а може и по-често да се поразтъпчеш и така нататък ако се налага, то това зависи от групата която ще се събере, дали има какво да се види и много други неща.

                        Нека се позатопли и пак ще говорим, че за сега малко или много само си говорим и дето се вика пилците се броят на есен (на пролет в този случай :-) )
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                          Не обичам и до сега никога не съм карал мотоциклет по магистрала. Карам бързо, но не рисково, и много внимателно като има много движение. От Слънчев бряг до Обзор не можах да настигна сина ми с мотоциклет 1 000 см3, а неговия е 125 4Т. На прави участъци не вдигам повече от 120 км/ч.
                          С удоволствие ще пътувам с Вас, само малко да се постопли.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                            Слънчев бряг Обзор са само завои.Ако нямаш сърце и здрави гащи там и 5000цц мотор няма да ти помогне да го настигнеш.
                            И по-добре.Един повече на пътя с акъл.Евала за което.
                            Ще следя темата с интерес,че отдавна спрях с моторите,а сърцето обаче все така си иска своето.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой мераклия за 2-3 дена до Турция, Дарданелите?

                              Я постнете една карта... а и пътят какъв е - асфалт.. черно... къдрав.. прав...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X