Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

    Здравейте, колеги!

    Имам въпрос относно термостата на Мерцедес 124 200Е, 1991г., 122 коня. Имам съмнения, че стария, който е Behr, отварящ на 87 градуса не работи коректно и съм решил да го сменя. Демонтирах го, за да го тествам в тенджерата, но не обърнах как беше монтиран. Има нещо като щифт, както и малка стрелкичка, но не знам накъде трябва да сочат. Може ли някой да ми каже това, както и какъв термостат да си взема - пак такъв, който отваря на 87 градуса или на по-малко? Благодаря!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fsafsa.jpg
Прегледи:2
Размер:104.8 КБ
ID:6136308

  • #2
    От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

    След теста с тенджерата какво се установи? Behr си е оригинално от завода, вземи си пак такъв, ако ще сменяш. Посоката все си мисля, че Ханс го е направил да няма как да я сбъркаш. Така си е правилно монтиран. Сменял съм моя, ама преди години. Скоро гледах термостати, само на Meyle има по-студени, на 71° и на 79°С, ама не знам зимата как ще си с парното. Ако нямаш проблеми си карай с оригинален, все пак тук е умерен климат.
    Последно редактирано от Asen Kushlev; 22-07-17, 16:09.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

      Дупката трябва да е в най високата точка по вертикала .

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

        Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
        Дупката трябва да е в най високата точка по вертикала .
        Това е снимка отгоре, поне като гледам перката. А и като гледам е същия като моя, та съм почти сигурен. Пуска антифриз нагоре и отива към радиатора.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

          Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
          Дупката трябва да е в най високата точка по вертикала .
          Ай стига бе, ама сигурен ли си?

          Щото май не

          Иначе има щифт на тялото и може да се сложи само по един начин
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Иначе има щифт на тялото и може да се сложи само по един начин
            Има си научен термин - "глупозащитено". Ханс е пич и ги мисли тия работи. Днес чак се накефих как китайския радиатор се успа на мястото на оригиналния ми. Чак всичко пасна, че и същия брой тръбички направил китаеца. Остава и да изкара 2-3-15 години..... Извинявам се за отклонението.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

              Колеги, човек от друг форум ми каза, че корпуса на термостата е наклонен отляво надясно. Аз не бях обърнал внимание на този детайл, но когато слязох долу, видях че наистина е така. Та този съфорумник ми каза, че трябва малката дупчица с щифта да са отляво, тоест най-високата точка. В момента термостата е монтиран така, както ми е казал този човек, но в крайна сметка, правилно ли е? Питам, защото май има някакви спорове. Имайте предвид, че обяснявате на човек, който има желание, но все още разбира много малко от автомобили. Знам, че някой 124-ки са с корпус, който има отвор горе, предполагам за обезвъздушаване. Моя отгоре има издадена пластмасова част, за която е вързън тънък маркуч, отиващ в разширителния съд.
              Относно това, което установих при "варенето" на термостата. "Сварих" го два пъти, като първия път водата не беше започнала да кипи и термостата беше отворил много малко - около 2-3 милиметра, което на мен ми се вижда слабичко. Втория път, водата беше около 100 градуса и термостата беше отворил повече, но пак ми изглежда малко, предвид това, че от там трябва да мине охлаждаща течност, която да свали бързо температурата. Забелязвам, че когато сутрин съм по светофарите, колата дига почти 100 градуса, а понякога ги подминава с 2-3, а термостата сякаш не отваря достатъчно, за да охлади бързо. В резултат на това, виждам как от малкото маркуче на разширителния съд започва да капе охладителна течност. Вярвам, че ако термостата работи коректно, този ефект не трябва да го има. Или греша? Прикачвам две снимки - на първата се вижда резултата от първото "варене", а на втората - от второто. Моля за съвети и мнение.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5760548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21412.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5760549

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                Този малък отвор на термостата е да има поне някаква циркулация на водата
                ако термостата блокира в затворено положение и когато спреш двигателя
                да има пак някаква циркулация през радиатора за охлаждане

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                  Основното предназначение на този отвор ,е обезвъздушаване при наливане на охлаждащия агент. Затова се монтира така ,че да е отгоре.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                    Е да ама на цедес не е отгоре
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                      Добре де, в крайна сметка, термостата ми е монтиран така - стрелкичката сочи посоката на дебелия маркуч, който е към радиатора, а отворчето е от другата страна. Правилно ли е или не? Тъкмо реших, че е както трябва и видях последното мнение, според което не е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                        Премери си температурата на антифриза, може уреда да те лъже. Аз цяло лято се движа на 110-130° по табло . Виското работи ли? Ел.перки включват ли? Бушона на 1-ва степен на перките здрав ли е?
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a1ec9e7fc7bc391c.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5760586
                          Отвора всъщност е клапан, който трябва да е в най високата точка - отгоре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е да ама на цедес не е отгоре
                            Отгоре е
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно монтажа на термостат на Мерцедес 124.

                              Особено като е хоризонтален е отгоре




                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic05.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5760589
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X