Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda NX Dominator

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda NX Dominator

    Ами за най-добия мотор какво ще кажете. Аз малко са напих и да вкарам и аз 1 тема.
    Не видях такава дано да не повтарям някой.
    Градско е ОК, по-лек по-добре но с доминатора в града се чувствам супер. Извънграско ако избягваш магистралите (както мен) може да си пердашиш със 100 докат ти свъеши бенза и после зареждаш и продължаваш. Като ти свикне гъза на седалката може да изкараш по 6-7 часа на ден без проблем. За офф мога да кажа че става. А и има е ба.ти и окачването. То там всичко си е до задкормилното устройство а аз имам още мноо да уча.
    Иначе смазваш дет пишат японците да са смазва, сменяш и доливаш масло тъй както пишат японците и газ.
    Според мен модела се казва DOMINATOR щото доминира на пътя и извън него.
    Най якото определени дет съм чувал за тоя мотор е "катър".
    Аде кажете вие какво мислите.
    Поздрав
    Собственика на най-готиния мотор.
    п.с. няма да препрочитам ко съм написал.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    До: Honda NX Dominator

    Здравей колега!Интересува ме колко масло доливаш за 1000км.,и на колко километра го сменяш,какво масло използваш.Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Honda NX Dominator

      Колега ssaattyyrr, според мен, най-готиния мотор все още не е открит... иначе всички щяхме да караме него.
      Ако за Вас Honda NX Dominator, е най-готиния, то молбата ми е, да го представите така, както са направили колегите, предпочитащи други модели и марки!
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Honda NX Dominator

        Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
        Здравей колега!Интересува ме колко масло доливаш за 1000км.,и на колко километра го сменяш,какво масло използваш.Поздрави!
        Колега маслото по инструкция се сменя на 3000 км. Имай предвид че дивгателя е правен 80те и маслата тогава нямат нищо общо със сегашните. Така че си позволявам и на 4000 км да го сменям. За доливането зависи как го караш. Ако го изпържиш по магистралата със 120 за 2-3 часа и трябва вече да се долива. Но имах предвид че моя е над 60000 км вече и не му е правено нищо по двигателя. Тая зима бутало и ангренаж съм замислил да се сменят.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #5
          До: Honda NX Dominator

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Колега ssaattyyrr, според мен, най-готиния мотор все още не е открит... иначе всички щяхме да караме него.
          Ако за Вас Honda NX Dominator, е най-готиния, то молбата ми е, да го представите така, както са направили колегите, предпочитащи други модели и марки!

          Сори, че толкова силни думи изполвам, ама нещо бях карал тогава бая и много му се бях израдвал на моторчето. (после поуморен и попочерпен ми се отвори приказката и имах нещо да казвам ). Иначе съм дал лично мнение за държането на мотора на различни типове пътища.
          Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:52.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #6
            До: Honda NX Dominator

            Хехеееееее, най-после темата на моя живот. Имах Доминатор и пак ше карам Доминатори и пак, и пак. И друго, освен Доминатор, нема барнем. Е, освен сега де, ма тва е друг въпрос. Та за определението какво е Доминатор ,че доминарът да доминира си, и още как. Няма баир, няма река, няма място, през което да съм искал да мина и не съм успял. Правил съм два пъти преход в Стара планина - 1вия 210км, втория 342км, дори има към 100тина км. общо от тези два прехода, които са в пресечено + малко носене.
            Така, сега до маслото, ако имаш възможност, сменяй, ако не - доливай. купуваш такова, каквото ти лежи на джоба. На моя около 4000х/км с Мотул доливал съм му, но на колко км. не мога да ти кажа, понеже нямах табло от преработките, но когато намаля на клечата, доливам всякакво Валволин Карлубе. зависи с какви пари разполагам за масло.
            Сваляй му пластмасариите, слагай офф-р маска и само газ където ти е кеф. Две години с Доминатор имал съм проблеми, но козметични и дреболии, появили се от мой грешки. Все пак човек се учи от грешките си .
            По двигателя не съм барал нищо. колко км.съм му навъртял не знам, но две години само каране всеки ден, всяка събота и неделя преходи през седмицата на ден най-малко по 100км. Имаше само един период от към 2-3седмици не съм го карал заради снега. Няма грешка Детонатора .



            П.П С голямо внимание ще следя темата и с каквото мога ще помагам .
            Ако има някой да се чуди дали да взима Терминатор няма какво да се чуди, а да отива за тестове . Успех на колегите с Терминатори.
            Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:57.
            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

            Коментар


            • #7
              До: Honda NX Dominator

              Нещо екзотично което ми спря дъха.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:57.
              LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

              Коментар


              • #8
                До: Honda NX Dominator

                От скоро и аз съм собственик на Доминатор и в момента веригата и зъбаците са ми за смяна. Сега зъбите са ми 15 на 47, но се чудя при смяната дали да не сложа отзад примерно 50, че за в гората нещо ми се вижда дълга първата. Вие с каква комбинация карате.

                Коментар


                • #9
                  До: Honda NX Dominator

                  Първо честито за Дтонаторчето не си СбЪркал.

                  Моя беше с 15-47 смених само предя с 13 и си стана супер малко зор виждах след 100 по шосе или магистрала иначе за в гората в баири си беше супер.Стават доста къси скоростите и до 100 го редиш яко и гас до краи.
                  Последно редактирано от Тануцо; 23-11-09, 08:47.
                  LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                  Коментар


                  • #10
                    До: Honda NX Dominator

                    Да попитам, някой от феновете на Доминатор, ще се захване ли да представи тази машина, или само ще четем общи приказки и проблеми?
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Honda NX Dominator

                      Хайде, аз ще се захвана с представянето му, пък ще видим какво ще излезе. Колегата е прав - само за проблемите им се коментира, хайде пък да видим и възможностите му .
                      Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:58.
                      LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                      Коментар


                      • #12
                        До: Honda NX Dominator

                        Първоначално публикуван от toto Преглед на мнение
                        Първо честито за Дтонаторчето не си СбЪркал.

                        Моя беше с 15-47 смених само предя с 13 и си стана супер малко зор виждах след 100 по шосе или магистрала иначе за в гората в баири си беше супер.Стават доста къси скоростите и до 100 го редиш яко и гас до краи.
                        Е, ти щом предните зъби си свалил със 2, значи аз спокойно мога да вдигна задните с 3. Притеснявам се малко кво ще стане на шосето примерно сега на 5 със 100км/ч съм с 4500об.Ти с твоите 13предни зъба на шосе със 100км/ч какви са ти оборотите?
                        Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:59.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Honda NX Dominator

                          HONDA NX650 (DOMINATOR)

                          Ендуро тип шосейно производството му започва от 1987г първят модел. 644куб.см 45коня при 6000 об.
                          Двигателят е с въздушно охлаждане 4 клапана на цилиндър и система SOHC с CDI запалване. Манивелното е премахнато при моделите от 1990г до 1996г. поне информацията, която имам от Японски сайт на Хонда специално за моторите им е ,че последният Доминатор е произведен 1996.
                          Kарбуратор Single 40mm Keihin VE-type carb.
                          Теглото си е все същото 167кг + 16 кг. резервоар.
                          По каталога му дават 160km/h максимална скорост.
                          5 скоростни предавки с верижно задвижване.

                          Доминаторът от мои лични преценки е доста плавно и спокойно ендуро. Подходящ е за почти всеки начинаещ моторист. Единствения му проблем са килцата, но за този клас ендуро са горе-долу добре. С малки преработки става чудесен мотор за разходки в гората и дори по "хард ендуро" .
                          Подръжката му е елементарна и не много тежаща на джоба, като цяло е доста здрава и издръжлива машина с много подценени възможности.
                          Държи се добре на пътя и е доста удобен за по дълги дистанции. Разходът му е приличен от 4 до 8 на сто,като изключим моя .
                          Има си своите недостатъци като всяка една машина лично мисля, че центърът на тежестта му е доста изведен напред, но това по мое лично мнение. Като цяло е доста по-смъкнат от събратята си като ХЛ-ХР-ХТ-ТТ и др., които спадат точно в неговата категория.
                          Външният му вид е доста добре изработен, особено от моделите след 1990г. Хваща окото, а след добре направени преработки като сваляне на оргиналните му предни спойлери, високия калник придават вид на истинска офф-р машина. Машината е доказана ,че може да участва в различни състезаня като ралитата на Camel tropy в супер мотото и ендуро шампионати.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:51. Причина: правопис
                          LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                          Коментар


                          • #14
                            До: Honda NX Dominator

                            Първоначално публикуван от cardin Преглед на мнение
                            Е, ти щом предните зъби си свалил със 2, значи аз спокойно мога да вдигна задните с 3. Притеснявам се малко кво ще стане на шосето. Примерно сега на 5 със 100км/ч съм с 4500об. Ти с твоите 13 предни зъба на шосе със 100км/ч какви са ти оборотите?
                            Аз не мога да ти кажа. Изчакай някой друг колега да каже, който има табло. Аз мойто го махнах заради маската, но тогава не разбирах много и не знаех как да го оставя, но сега при следващя ми доминатор слагам ЛСД.
                            Но наблюденията от карането по шосе с 13-47з. са ми ,че ХЛ600 с 15-42, когато аз кача 3та скорост, той качва втора и на шосето има огромно предимство, но в гората вече идва друго .
                            Последно редактирано от viki terzieva; 15-12-09, 07:48.
                            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                            Коментар


                            • #15
                              До: Honda NX Dominator

                              Значи последно от 15на 47 зъба минах на 14на 47 зъба.Определено за в гората така ми харесва повече.А оборотите се вдигнаха с 500--сега на шосе със 100 км/ч оборотите са 5000, а преди бяха 4500.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X