Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв твърд обектив да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв твърд обектив да избера?

    Здравейте колеги,

    Имам питанка и чуденка относно широк и светъл твърд обектив, нещо между 20 и 40мм. Ще се използва на Canon 6D и 70D. Изгледах доста ревюта на Sigma 35/1.4 Art, и навсякъде отзивите са за прекрасно стъкло, което запазва рязкост и в края на кадъра дори при f1.4. Сравнена с Канонския 35/1.4 в доста случаи е в пъти по добра, което малко ме озадачи!!! Бокето е страхотно,винетира слабо, и само не знам как ще се справи с дифракцията като е по затворен. Попаднах и на по-широки Сигми – 20/1.4 Art и 24/1.4 Art – но за тях не намирам достатъчно информация. 35-та май ще ми дойде малко дългичка на 70D, но пък 20мм няма ли да са прекалени за 6D – относно кривенето в края на кадъра, особено при снимане на хора. Ще се радвам, ако някой има преки впечатлиния за 20 или 24 мм да сподели. Предполагам, че повече ще го използвам за снимане в градски условия, и по малко при разходки в гората, но все пак знае ли човек???

    Приемам и други възможни варианти, от марки и дължини, тук има доста капацитети в тая област, така че ще очаквам Вашите предложения, мнения и препоръки. Бюджет няма, просто се търси нещо добро, на добра цена.

    Поздрави
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

  • #2
    От: Какъв твърд обектив да избера?

    Казуса разрешен, темата за триене.
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X