Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

    Колеги реших да си направя едно скромно проектче, обаче за сега единствения ми проблем е намирането на добър майстор, който да ми шлайфа вала и хонингова блока.
    Все пак трябва да се спазят хлабините на лагерите, а нямам доверие на повечето.Чарли в Пловдив и в Първомай завода ги хвалят ама вече много такива лежат на името си и без актуална информация ме е страх.Не искам като сложа пластигейдж-а, стегна лагерите и после да ходя да се карам, защото са изпуснали хлабините.Също така е добре да знае кое и как да мери, не да сложи веднъж микрометъра и айде първи ремонт.Ще му занеса биели, бутала, блок, вал...
    Става въпрос за двигател z20let, който ще бъде около 400к.с. за начало.Лагери ще ползвам Кинг Рейсинг или АЦЛ рейсинг, още не съм решил.

  • #2
    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

    Сливен са много добри и работят с нужната техника !

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

      Като звънях на тези в Първомай, началника на цеха беше много добър и ми каза директно, че те не могат да работят с такава точност.Попитах го да ми препоръча къде и ми каза Z&G в Сливен, ти за тях ли говориш ?Имам приятел от там и негов приятел работи там, потвърдиха ми че са добри и могат да работят точно.

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

        http://www.zig.bg/ да колега Гошо се казва единия имат телефони в нета обади им се ! Познавам ги покрай моя братовчед от Шумен, който е Шлайфист и са колеги ! Но Шумен ти е далече, а тези са ти по-близо и ще ти свършат работата както трябва !

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

          За ЗИГ Сливен потвърждавам, сменяха ми втулки на разпределителен вал, доволен съм от резултата.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

            Да, всичко накланя везните към тях.Дано и с хонинга се справят добре.
            Също така ще искам да се разпробие блока и да се сложат пръскалки под буталата.И да се набият втулки там където минава водата, че да не вземе да се счупи цилиндъра.

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

              Здр пръстъргване на втулки разпределителен вал,във сливен доволни ли сте

              Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                Занесох блок,чисто нови бутала,биели и т.н. Шлайфали вала веднага на първи ремонт.Бях го мерил преди това, уж беше стандартен ама се разбрахме да го премерят и да ми кажат какви лагери да поръчам.Хонинга след диамант 400 го финиширали с шкурка (facepalm),казах им да не го правят, защото имам четка flex hone и аз ще си го финиширам.Пълни тиквеници,сега ще трябва да си меря всичко и ако не са спазили хлабините, ще ходя да се карам с тях и то много сериозно.Най-малкото, че лагерите ми струват 400лв. съм бил по 200км. в посока да ида до тях.И всеки път като ида ми обясняват как им пращали блокове на субару да им слагат дартън ризи и колко бегачки били направили.
                Така, че имайте едно на ум с тях, май само претупват работата да вземат парите.

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                  В Сливен съм сигурен че не познават парите Един клиент си носи главата при тях - за една и съща работа взеха три-четири пъти повече отколкото в Пловдив...
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                    Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                    Занесох блок,чисто нови бутала,биели и т.н. Шлайфали вала веднага на първи ремонт.Бях го мерил преди това, уж беше стандартен ама се разбрахме да го премерят и да ми кажат какви лагери да поръчам.Хонинга след диамант 400 го финиширали с шкурка (facepalm),казах им да не го правят, защото имам четка flex hone и аз ще си го финиширам.Пълни тиквеници,сега ще трябва да си меря всичко и ако не са спазили хлабините, ще ходя да се карам с тях и то много сериозно.Най-малкото, че лагерите ми струват 400лв. съм бил по 200км. в посока да ида до тях.И всеки път като ида ми обясняват как им пращали блокове на субару да им слагат дартън ризи и колко бегачки били направили.
                    Така, че имайте едно на ум с тях, май само претупват работата да вземат парите.
                    Как точно са "финиширали" хонинга с шкурка, че нещо не ми е ясно?Вала освен шийките му се мери и биене, с първото ОК, но с второто ме съмнява да си се справил в домашни условия, особено ако ти е за първи път.
                    Сега виждам темата и предполагам, че вече не ти е много от полза, но и от мен една добра дума за ЗиГ, добри майстори са, от доста години ползвам услугите им, цените не са ниски, но качеството ги оправдава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                      Цената не ме вълнува.Не съм го мерил вала аз а един друг шлайфист го мери първия път, за биене само не го мери.Това да го оставим на страна.Цилиндрите са ги пуснали с 2 стотни над това което исках,както казах избързаха да шлайфат преди да дойдат лагерите.Нито са пипнали биелите да ги съберат с лагерите да видят накрая какви хлабини ще излезнат, нито основните.Даже съм объркал шпилките и днес като събирахме да мерим се оказа, че са по-дълги и е невъзможно да се стегнат основните лагери с тях.Всичко това го исках, защото цялото долнище е нови бутала и биели и арп шпилки, а не болтове на основните лагери.Как са финиширали хонинга с шкурка ги питай тях, хората за тази цел са измислили други инструменти или 600 диамантен камък пак става, ако не се лъжа, те го нямат.Дори като отидох шлайфиста им беше там, те бяха в почивка и като си говорихме вика, защо го шлайфахме без да мерим с лагерите и аз не знам, не трябва така.
                      Може преди да са били добри или все още да са такива ама ми направи впечатление, че двама човека правят всичката тая мизерия.Както и да е, иначе там където правят главите са мнооого разбрани и отзивчиви,особено Павлин.Много внимание ми обърна и вложи старание да се получи това което искам.Главата ми струваше към 700-800лв. Долнището като работа 300лв. а частите по него са малко над 3000лв. затова исках да се направи както трябва и им казах какво точно да направят, те трябваше само да го свършат.Всичката карантия я занесох в кутийте с описание и инструкции от производителя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                        Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                        Цената не ме вълнува.Как са финиширали хонинга с шкурка ги питай тях, хората за тази цел са измислили други инструменти.
                        Със шкурка се премахват "връхчетата" образувани от камъните на хонинг главата,ако е със диамантени пластини не се налага.

                        Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                        Главата ми струваше към 700-800лв.
                        Цената със главата заедно предполагам!?
                        Защото дори да са сменили и всички легла,пак няма как да струва над 400лв.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                          Точно диамантените камъни оставят хонинга много груб и се налага финиш, специално по този въпрос съм чел много.
                          Не заедно, цената само на главата е 700-800лв. като се наложи смяна на всички водачи заради портването.Както и да е, не се оплаквам от цената,много съм доволен от Павлин, който я направи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                            Я обясни какво точно сглобяваш?
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                              И от къде да си купим и ние пластикгейдж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X