Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Страницата е 204 пост 3050 той няма как да се промени
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      Страницата е 204 пост 3050 той няма как да се промени
      има, има как да се промени...

      Коментар


      • Смених шайбата с 3см по-голяма и резултатът е за 1минута 7атм, а преди бяха 6атм. Бутилката ми е 48л., по-назад в темата беше обяснено, че дебита се изчисляваизчислява, ако бутилката е 100л и за една минута прави 1атм то имаме 100л/мин по тази логика смятам, че трябва да съм достигнал близо 350л/мин, но пък малко не ми достига да задържа на 2,2атм без да пада налягането на бояджийски пистолет при натиснат спусък... По спецификации дават на пистолета 280л/мин.. Но някъде май греша с изчисленията...
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • При празна бутилка в нея имаш 1 бар абсолютно (0 бар по манометър, щото той мери относително) налягане и 48л въздух.
          При манометър 7 бара (абсолютно 8 ), в бутлката има напъхани общо 384л въздух, тоест компресора е набутал още 336литра. Това без да отчитаме че е нагрят, ама да речем 300.

          Има друго - компресора при по-ниско налягане в бутилката е с по-голям дебит. Разбирай - в началото бута с повече литри в минута, а след покачване започва да бута по по-малко. Затова и между 0 и 1 бар по манометър го вдига бързо, а между 6 и 7 например, доста по-бавно.

          Отедлно, по спецификация на пистолета дават някакви литри при нормални настройки от тяхна гледна точка. Колко въздух си му пуснал ти - божа работа. Още не съм виждал пистолет, дето няма настройка за количеството въздух, което да пуска, и то да не може да е значително повече от потимума.

          Сметни за колко време вдига между 2 и 3 бара. Това са 48 литра. Тогава, 48*(60/секундите) ще ти даде литрите в минута горе-долу при наляганията, които те интересуват.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Благодаря Sparkybg, чудя се дали да не взема една допълнителна бутилка и от там да компенсирам ... Май това ще е добро гаражно решение
            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

            Коментар


            • Някой използвал ли е и каква марка, уплътнител за резби за газови и хидравлични инсталации (до колкото четох има различни видове).
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • Слагах течен тефлон на цо2 бутилка и си държи. Каква е резбата, има ли голям луфт ?
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • ВиК фитинги ще се ползват за арматура на компресор тетки, нипели и др. цолски резби на 1/2 налягането е ясно 10bar. С тефлонова лента не ми харесва. За да не мърдат фитингите трябва да ги стягам до дъно, а не искам. Искам да си оставя аванс ,за да наглася посоките на щуцерите и пресостата. Дай марка и цена на този течен тефлон.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • От магазина, каквото са ми дали, нямам представа.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • Локтайд (петстотин и нещо си, не го помня в момента) и на вюрт,, уплътнител за тръби с ptfe'', основно за въздух, хидравлика с минерално масло и вода.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                        ВиК фитинги ще се ползват за арматура на компресор тетки, нипели и др. цолски резби на 1/2 налягането е ясно 10bar. С тефлонова лента не ми харесва. За да не мърдат фитингите трябва да ги стягам до дъно, а не искам. Искам да си оставя аванс ,за да наглася посоките на щуцерите и пресостата. Дай марка и цена на този течен тефлон.
                        Ако става въпрос за компресор, без угризения може под тефлоновата лента да навиеш малко калчища. Те държат механично и като стегнеш фитинга няма да е “халтав”. Винаги може да направиш още 1/2-1 оборот. Лентата отгоре уплътнява добре, не позволява да “изплюе” калчището, а е и по-красива. Успех!

                        Коментар


                        • Добре,че има гадно време като днешното,че да завърша компресора. Нова бутилка вече 80л, кондензоуловител и манометри. Само с тефлонова лента, всичко завито до отказ и все пак успях да наглася посоките. Работи перфектно,на обяд го оставих на 4 бара и до сега са си толкова. Пресостата не съм го пипал, изключва на 9,5 и включва на 7,5. В последствие може и да го смъкна....ще видим.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • Няма проблем с тефлоновата лента, по новите компресори на Abac има пликче с бърза връзка и тефлон, не ми се е случвало да навия и да изпуска. Вече възвратния клапан и например го лепят с уплътнител за резби.

                              Коментар


                              • Пневматичните връзки си ги уплътнявам с черно тиксо (за ел техници) или тефлонова лента и досега не съм имал случай да изпускат. Кълчищата се раздуват при досег с вода и тогава уплътняват. Затова не са подходящи за въздух.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X