Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогресивни очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прогресивни очила

    Вече десетина години нося прогресивни очила. През този период съм сменил три чифта стъкла със рамки, като единият беше по-евтин вариант за работа, правен във близката оптика. Другите два чифта са правени в София и от тях бях много доволен. Преди две седмици правих преглед и нови прогресивни очила във същата оптика. Взех очилата но нещо не ми паснаха и отново посетих оптиката. Хората там бяха любезни и ми поръчаха други стъкла произведени в България . Но за съжаление и с тях не ми е комфортно. Сега имам два чифта стъкла за една и съща рамка Та въпроса ми е как или къде мога да разбера дали стъклата са за моята диагноза или пък диагнозата ми е за тези стъкла?

  • #2
    От: Прогресивни очила

    Аз съм от 8-9г с прогресивни.С първите изкарах 2 години,ама бяха гъзарски,без долна рамка.После ги смених.2012г ми струваха 200лв. на стъкло и 200 за рамка Valmassoi(не е от скъпите,но е качество).Стъклата са швейцарски.Преди време,тук реших че ми трябват нови и здравната каса ги поема,отидох на преглед.Оказа се ,че няма нужда.
    Съвета ми е:Отиди при добри специалисти и не жали пари.
    П.П.Направил съм си едни само за близо,които ползвам за бръснене.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Прогресивни очила

      Най-вероятно стъклата са направени точно по рецептата. Днес ще ходя в завода в Стрелча и ще попитам.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • #4
        От: Прогресивни очила

        За очила и аз не съм жалил пари според моите възможности. 560лв ми струваха последните. Сега виждам че на опаковката от българските стъкла пише "Base" Това дали означава че са с тесен коридор?

        Коментар


        • #5
          От: Прогресивни очила

          Питах. Изнесоха ми 30 минутна лекция, от която кое запомних, кое не, но ще се опитам да обобщя:

          Най-кратко - консултация с оптик, но не с този дето продава очила, а професионалист.

          Дългата версия е свързана с лавина от въпроси:

          - Какво точно означава "некомфортно"?
          - Не виждаш въобще, или не можеш да фокусираш?
          - Кое е по-зле - наблизо или надалече?
          - Ако си вдигнеш или наведеш главата фокусираш ли?
          - Измерено ли е DP на стъклата след монтиране в рамките?
          и т.н. и т.н.

          ПП. Лекцията ми беше изнесена в Оптико-механичен завод Стрелча, които са производители на такива стъкла.
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • #6
            От: Прогресивни очила

            Emilppp Благодаря за съдействието!

            Значи поръчката ми беше стъклата да са с широк коридор тоест да гледам поне няколко думи фокусирани на лаптопа. Със ромънските фокусирах на една дума. Със българските е същата работа само че са направени така че лявото да фокусира малко по-наляво а дясното малко по-надясно. Не съм вещ в тази материя, но според мен това не е нормално. А сега подред: Некомфортно - за четене -буквите все едно имат сянка. Стъпвам от високо и несигурно. Най-зле е 50, 60 см. За вдигането и навеждането на главата - това упражнение за десет години носене на прогресив би трябвало да съм го отработил. DP разстоянието между зениците - имам съмнение че не е точно но пак казвам не съм специалист.

            Коментар


            • #7
              От: Прогресивни очила

              Аз като поръчвах очила прогресивни каките от оптиката ме мериха 1 час после решиха че не се справят и ме извикаха да отида безплатно при техния лекар за проверка.
              След прегледа проверката от 1 час с мерене на растояния се повтори и тогава поръчахме

              И очилата са трепач.


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Прогресивни очила

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Аз като поръчвах очила прогресивни каките от оптиката ме мериха 1 час после решиха че не се справят и ме извикаха да отида безплатно при техния лекар за проверка.
                След прегледа проверката от 1 час с мерене на растояния се повтори и тогава поръчахме

                И очилата са трепач.
                Там някъде, час, час и нещо
                Междуочното разстояние е може би най-важното да се спази при изработката на очилата.
                Патил съм при първите ми очила "за наблизо".
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Прогресивни очила

                  Междуочното разстояние донякъде може да се регулира с огъване на рамката, като се намалява или увеличава разстоянието между долният край на стъклата. Но за съжаление новата ми рамка не позволява.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прогресивни очила

                    И аз от година съм с прогресивни стъкла.
                    За свикването - свикнах. И по равно ходя, и по стълби ходя, и си чета спокойно вече.
                    Обаче!
                    Рамките ми не са ми удобни.
                    Ходих при специалиста многократно, огъва, прави, струва - не се получи.
                    С топлия въздух у дома и аз огъвах, изправях - уж някакъв резултат има, но очилата продължават да искат понаместване на носа, продължават да се изсулват надолу..

                    Нямам нищо против да си взема нови рамки, ама откъде да знам дали няма да е същата работа? Гореописаните ефекти се проявяват след известно време - не мога да взема една рамка и да ходя с нея..
                    Или пък може - не знам?
                    Как се избира рамка така, че да е удобна и практична? Модерността и не е от значение вече.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прогресивни очила

                      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                      ще попитам.
                      ...
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прогресивни очила

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Как се избира рамка така, че да е удобна и практична? Модерността и не е от значение вече.
                        Еми аз я пробвах "на сухо" без стъкла.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          Най-накрая мога да чета с новите очила новия форум. Оказа се че няма нужда от корекция за астигматизъм.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X