Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в България

    Най-сетне дойде времето да направя и аз по сериозно пътуване.

    На 12-ти Април тръгваме на пътешествие за 22 дена до Тунис заедно с Гълъбин и Жоро(от Мазда).

    Главният виновник за това пътешествие е Жоро, за което му благодаря!

    Ето карта на маршрута:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sofia-tunis.jpg
Прегледи:2
Размер:153.5 КБ
ID:5968193

    Събират се около 7000км

    На връщане през Албания и Македония са планирани около 400км оффроуд!

    Аз и Гълъбин сме с КТМ Адвенчър 990 а Жоро е с BMW F800.

    Освен магистралата в Гърция не се планира каране по магистрали, затова сме планирали толкова много дни.

    Има ли някой скорошна информация каква е цената на бензина в Гърция и Италия?

  • #2
    От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

    Гърция 1.44 евро(бензин) от преди 2 седмици.
    За италия виж това: http://www.prezzibenzina.it/ цените са доста актуални защото са за деня...

    А тука има сайт с цените на горивата в доста държави: http://benzin7.blogspot.com/2010/05/blog-post_5975.html

    П.П Блазе ви за пътешествието(благородно ви завиждам)
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

      В Гърция бензинът почва от 1.80 евро и нагоре. За Италия също.
      Тук има актуална информация http://energy.eu/

      Коментар


      • #4
        От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

        http://en.wikipedia.org/wiki/Gasolin...ge_and_pricing
        Ето сайт за цените на бензина по света.
        Завиждам благородно!! Планове има, ама пари няма та ще видим...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

          Мога да ви пожелая само хубаво време и да не си забравите фотоапаратите. Маршрута е супер и мисля да го открадна за по-нататък.

          Коментар


          • #6
            От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

            Бензина в Италия е близо 1,90 евро. Днес на толкова заредих последно. В Гърция не е по различен 1,85 евро. Тунизийския е 1,37лв.
            BMW F800GS

            Коментар


            • #7
              От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

              Имам подобен маршрут в главата, но и за предишни пътувания, албанският ферибот и по скоро цената му ме е карала да минавам през Гърция и Хърватска. Чакам актуални цени за ферито от Албания до Италия.

              Коментар


              • #8
                От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                Първоначално публикуван от bulgarasen Преглед на мнение
                ... Тунизийския е 1,37лв.
                Ще изкарам едни бързи 25Е като напълня 45 литровия ми резервоар на връщане

                Коментар


                • #9
                  От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                  Супер! Завиждам най-безочливо
                  Лек път и хубаво време.

                  Спот предполагам ще има ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                    Да, само да го намеря, че ми изчезна нещо спот-а. Да съм го давал на някой и да не ми го в върнал??

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                      Пожелавам ви всичките километри да са безаварийни.
                      Съби напиши няколко реда за машините , с каква подготовка са ?
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                        Пожелавам ви всичките километри да са безаварийни.
                        Съби напиши няколко реда за машините , с каква подготовка са ?
                        Както написах по горе ще сме с два КТМ-а Адвенчър 990 и едно BMW F800.

                        Моята я знаеш предполагам от темата ми http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=109669.

                        На Гълъбин е същия, но почти без подобрения. Гъби ще е с меки дисаги, аз с моите куфари а Жоро само със сакове на седалката.

                        Ще пусна и снимки като ги натоварим

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                          Супер маршрут сте си спретнали.
                          Ето един 'пресен' пътепис за Тунис, с описание на тракове, хотели и т.н.
                          http://advrider.com/forums/showthread.php?t=770676.
                          Ще следя темата с интерес тъй като ми предстои пътуване в част от маршрута - Сицилия

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                            Днес следобед или утре сутринта тръгваме. Не е ясно защото съм с Гълъбин. Ще знам със сигурност следобед

                            Може да следите прогреса ни на тази страница: http://share.findmespot.com/shared/f...qnDHv4pZ8ZIbH7



                            Поздрави!
                            Последно редактирано от Веско; 17-04-12, 22:04.

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Гърция-Италия-Сицилия-Тунис-Сицилия-Италия-Албания-Македония и обратно в Бълга

                              Групата вече пътува. Сутринта в уречения час - 6:30 - с Жоро пийнахме кафе. Към 7:00 пристигна и Събин. А към 7:40 Гълъбин се обади, че пропуснал да си щракне седалката от едната страна. Натоварил целия багаж и тогава забелязал, че всичко е наклонено Трябваше да сваля багажа, да оправи седалката и да го натовари наново. В крайна сметка Жоро и Събин потеглиха, а Гъбчо би трябвало да се е срещнал с тях по пътя. В добро здраве и настроение бяха. Да им пожелаем успех, късмет и много приятни емоции
                              Кръвна група 0+

                              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X