Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бракониери!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бракониери!

    Ако има такава тема,моля да бъде преместено там.
    Яз.Розов кладенец,гр.Гълъбово,шарана се бие в папура.
    И месари бол,кой с каквото намери?После викаме,ми то няма риба
    за нас риболовците и никой не взема мерки!Звънях и на ИАРА!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Бракониери!

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    ... и никой не взема мерки!Звънях и на ИАРА!
    Звъни и на 112!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Бракониери!

      Мисля, че трабва да има такава тема! "Мръфкаджийте" трябва да се знаят!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Бракониери!

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Ако има такава тема,моля да бъде преместено там.
        Яз.Розов кладенец,гр.Гълъбово,шарана се бие в папура.
        И месари бол,кой с каквото намери?После викаме,ми то няма риба
        за нас риболовците и никой не взема мерки!Звънях и на ИАРА!
        Здравей Колега до колкото ме информира едно ПГЗ вече на телефон 112 има и такава група .
        Та направо на този телефон ако имаш и възможност запиши и рег. номер на мепесетата .
        п.п. ПГЗ е подвижна горска стража
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #5
          От: Бракониери!

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Мисля, че трабва да има такава тема! "Мръфкаджийте" трябва да се знаят!
          няма и какво да ги четем по темите направо да си ги ловят
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #6
            Re: Бракониери!

            Колеги, веднага 112. Това е решението.

            Коментар


            • #7
              От: Бракониери!

              Това ми беше много полезно. Не знаех, че на 112 може да се сигнализира за гадовете.

              Аз звъня на иара (нарочно с малки букви) и те си го преместват след любезно благодаря за сигнала. А де кой, къде знае, че може да има щука сега по време на забраната е намятал тапи и блатата са като мартеници. Кат ги питам има ли нещо, намаля пущината бе, разправят и псуват. Тогава аз почвам да псувам, обяснявайки им че след година две щука само във фейсбук.
              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

              Манол Денев

              Коментар


              • #8
                От: Бракониери!

                И като звъннеш на 112, какво мислиш че ще стане? 112 е просто един кол център, който приема и разпределя сигналите за полиция,пожарна, спешна помощ и т.н.Така че ефекта ще е същия,ако не и по-лош от този да звъниш директно на ИАРА.
                0884 987 137
                В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                Коментар


                • #9
                  От: Бракониери!

                  Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                  Това ми беше много полезно. Не знаех, че на 112 може да се сигнализира за гадовете.

                  Аз звъня на иара (нарочно с малки букви) и те си го преместват след любезно благодаря за сигнала. А де кой, къде знае, че може да има щука сега по време на забраната е намятал тапи и блатата са като мартеници. Кат ги питам има ли нещо, намаля пущината бе, разправят и псуват. Тогава аз почвам да псувам, обяснявайки им че след година две щука само във фейсбук.
                  По принцип горската стража правата им за задържане са почти нулеви.
                  И АКТ да им направят най много да го изгорят на огъня .
                  Когато сигнала мине през 112 има и Полиция.
                  В повечето случай бракониерите се движат с коли а те в случая се водят помощно средство за деянията им прави се констативен протокол .
                  МПС на трупчета в полицията или в горското докато не им излезе ; глобата;акта; и най вече докато не я платят .
                  Ако ли не колата отива на търг в повечето случай на скрап.
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бракониери!

                    Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                    И като звъннеш на 112, какво мислиш че ще стане? 112 е просто един кол център, който приема и разпределя сигналите за полиция,пожарна, спешна помощ и т.н.Така че ефекта ще е същия,ако не и по-лош от този да звъниш директно на ИАРА.
                    Колега и не си мисля поне аз че морето ще се подкваси .
                    Ама съм убеден че поне подквасата съм сложил.
                    А пък те бракониерите да не си мислят че наистина морето е подквасено и дай виждаш ли да вземем големите черпаци и да кусаме.
                    Дано си ме разбрал
                    Последно редактирано от derhunter; 02-04-16, 09:27.
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бракониери!

                      Кофти тема със съмнителна полза но е хубаво да я има. Току-виж измислим начин за борба с ИАРА, защото мрежи и прочее прасещини се ползват с иключителното им съгласие и участие. Езерец и Дуранкулашкото блато уж резервати, със специален статут и още незнам какви супер специални грижи но със всяка следваща година става по-зле. Мрежи вече има и по самият бряг, директно на малкото разрешени дупки за любителски риболов. Влизането в тия два гьола с плавателни съдове е строго забранено за хора без връзки с ИАРА. Миналото лято ми се наложи да издиря личният тел.номер на шефа на тая измет (понеже на обявените телефони за добрички район, никой не ебаваше да вдига). Обясних му, че на Езерец е пълно с лодки, та ако може лично да се погрижи хората му да си свършат работата. Нашия ми излиза с номера, че тя тая работа не била тяхна работа а на РИОСВ. Цирка след 10-тина минути стана пълен, когато "съвсем случайно" на всички лодкаджии някакси едновременно им писна да свинстват и си обраха шибаните круши. Тва шефа на гейтаците. Правете си сметка на по-ниско ниво как стоят нещата.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бракониери!

                        Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                        И като звъннеш на 112, какво мислиш че ще стане? 112 е просто един кол център, който приема и разпределя сигналите за полиция,пожарна, спешна помощ и т.н.Така че ефекта ще е същия,ако не и по-лош от този да звъниш директно на ИАРА.

                        Разликата е в това, че сигналите на 112 се записват, а има и повече от една инстанция. Ако звъннеш само на ИАРА, те могат директно да си го преместят в другия крачол, защото няма доказателство кой кога се е обадил и какво е казал.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бракониери!

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Разликата е в това, че сигналите на 112 се записват, а има и повече от една инстанция. Ако звъннеш само на ИАРА, те могат директно да си го преместят в другия крачол, защото няма доказателство кой кога се е обадил и какво е казал.
                          Абслютно точно казано.
                          Да добавя само че в повечето поне при мен случаи че разговора се и връща.
                          За повечето координация и навигация на извършващите проверка съответните органи.
                          Последно редактирано от derhunter; 02-04-16, 10:15.
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бракониери!

                            За да помагаме в борбата с бракониерите сигорно трябва да знаем ,кога започва ловният сезон,кога и какво може да се лови/стреля,кога свършва ловният сезон.
                            Аз лично не знам почти нищо .А в темите на ловците не влизам,вече ловците са повече и от мравките в гората.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бракониери!

                              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                              За да помагаме в борбата с бракониерите сигорно трябва да знаем ,кога започва ловният сезон,кога и какво може да се лови/стреля,кога свършва ловният сезон.
                              Аз лично не знам почти нищо .А в темите на ловците не влизам,вече ловците са повече и от мравките в гората.
                              Този и който си плаща ловния или риболовния билет е запознат много добре със срокове за риболов, лов.За риболова има и забрана за едни и същи видове риби НО обитаващи водоеми на различно надморско равнище с различни срокове на забрана.
                              И проблема не е в това че например бай Иван стария рибар е излязъл с дряновата пръчка да начеше крастата рибарска.
                              Проблема е че с непозволени средства, колове, брадви, мрежи и каквото се сетиш там, във времето когато рибата си хвърля хайвера в плитчините.
                              Последното написано няма да го коментирам защото е от извадка от "един казал на жената на мой приятел, тя го казала на едикойси и така нататък" ......
                              Последно редактирано от derhunter; 02-04-16, 10:40.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X