Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборотомера не отчита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оборотомера не отчита

    Привет, приятели и фенове на марката. През последния месец поради проблем с ГИ/Витара 1.6 16V, мотор G16B 1993г/, се наложи да карам само на бензин, и през 40мин. започна да свети check engine. Оправиха ГИ, но check-а продължава да присветва в същия интервал, без да променя работата на мотора. Последните дни обаче забелязвам, че при стартиране на студен мотор оборотомера не реагира, чак като загрее колата стрелката се раздвижва, но не качва повече от 1500 об. Някаква идея какво да търся?
    "Make love, not war!"

  • #2
    От: Оборотомера не отчита

    Ег...ти, девет дена, и нито едно мнение/за разлика от, да речем "Джип за лек офроуд", с "водопад"от мнения!/ На всички ли ви работят оборотомерите? Явно имам уникална Витара!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #3
      От: Оборотомера не отчита

      За две седмици нито един отговор! Темата не е информативна, не виждам смисъл да стои тук.
      Моля, Модератор да я изтрие!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #4
        От: Оборотомера не отчита

        Докторе, ти си широко скроен, не негодувай.
        В темата за избор на джип всеки може да се изкаже, независимо дали мнението му е сериозно, или не.
        В тази тема за да се изкажеш-трябва да имаш необходимите познания, а колко от нас ги имат?

        По темата-що не идеш на диагностика, компютъра може да си признае много неща.
        И после ги напиши тук, па дано с по-конкретната информация се намери някой знаещ.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Оборотомера не отчита

          На лека кола "алфа" съм имал подобен проблем. Разлепена лепенка влезнала къде не трябва. Механично задържаше стрелката. Само идея.

          Коментар


          • #6
            От: Оборотомера не отчита

            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
            при стартиране на студен мотор оборотомера не реагира, чак като загрее колата стрелката се раздвижва, но не качва повече от 1500 об. Някаква идея какво да търся?
            Аз бих потърсил проблема в самия оборотомер, дават фира особено след дългогодишно седене на слънчев паркинг. Това че работи след като загрее, но не отчита правилно, навява на мисълта че има някой проблематичен компонент в платката, който при загряване прави малко контакт и пуска някаква информация, макар и неточна. Ако не е от там, бих се насочил към датчика от който оборотомера взема информация и съответно жиците до там.

            Коментар


            • #7
              От: Оборотомера не отчита

              Има жица от делкото която отива направо в таблото и от там в оборотомера. Може буксата на делкото да прави проблем, ако не е тя може би проблема е в оборотомера. При мен сега като застудя малко и сутрин като запаля скача като луд, даже стрелката засяда накрая на пластмасата, и постепенно като загрее и започва да си показва вярно, което според мен е проблем в оборотомера.

              Коментар


              • #8
                От: Оборотомера не отчита

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Докторе, ти си широко скроен, не негодувай....По темата-що не идеш на диагностика, компютъра може да си признае много неща.
                И после ги напиши тук, па дано с по-конкретната информация се намери някой знаещ.
                Не "негодувам" бре, Кольо, просто не виждах/до 21.08./ смисъл въпроса ми да стои! По темата - от диагностиката започнах - и на двете места, на които отидох, като видят Витарата, реакцията бе една - за Витара преди 2001г. няма софтуеър/все едно аз да кажа "за пациени над 65г. нямам скалпел"/.
                Да не цитирам другите мнения, благодаря на писалите, проблема не е механичен, отваряхме таблото - оста и стрелката са здрави и се движат свободно. Другите идеи са сложни за моя "капацитет", и ще търся практична помощ при проверката.
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • #9
                  От: Оборотомера не отчита

                  Здравейте! Оборотомера на Grand Vitara 2.0 TD 87 кс. спря да работи.
                  Има ли датчик и къде се намира или да проблема е в таблото? Някакви насоки къде да търся проблема?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оборотомера не отчита

                    След няколко дена каране установих чекогато пусна парното оборотомера проработва, но не в реални стойности. Същата работа и когато пусна чистачките.
                    След дъждовете оборотомера се оправи от самосебеси, не знам дали е свързано.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X