Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

    Пичове, може и да ми се смеете, обаче да питам: горе в дясно на мерцедесовия дизел на Черока, има някаква дивотия, която адски ми прилича на водна помпа. Има съединител като на климатика ... даже известно време си мислех, че Е компресора на климата, докато не погледнах отблизо... щото по принцип дизелите ги заобикалям и не се бях заглеждал внимателно.
    И ми стана много интересно що е то и за какво служи. С малко търсене, установих, че май наистина е водна помпа, обаче какво върши, не ми е ясно. На моя такова чудо няма, нямам спомен и на шестаците да съм виждал, явно ще да е нещо конкретно свързано с нафтата...

    Че съседите си купиха такава печка, в поносимо състояние за цената си, но ми направи впечатление, че въпросната помпа (или каквото е там) е изключено, в смисъл, че буксата на съединителя виси свободно и не знам дали да я включвам или си има причина да е оставена така. Иначе маркучите са свързани, със сигурност нещо циркулира по тях и като че ли влизат в някакъв топлообменник в смукателният колектор.... за последното не съм съвсем сигурен, така ми се стори при бегъл оглед.

    Та, какво е това чудо, все пак? система за бързо загряване? Допълнителен кулер на турбото? Или нещо съвсем друго?

    Поздрави!

    П.П. Ако темата вече е компентирана, и препратка ще свърши работа.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

    Виско печка за подгряване на антифриза, която е свърана в малкия кръг на охладителната система на двигателя. Включва се чрез ел.магнитен съединител, като този на компресора на климатика. Управлява се от ECU и работи при температури на околния въздух под 7*С.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #3
      От: Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

      Алекс е прав, НО...
      За съжаление, ако кабелите на това чудо висят, може да се касае за изгоряло управление и постоянно зацепено виско, което може да доведе до зверско прегряване на двигателя!
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

        Благодаря за бързите отговори!
        Виспо-печка значи, не било помпа
        От прочетеното до тук и взимайки предвид казаното от Павлин, май така и ще си остане.

        Поздрави!
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

          Не е ясно защо е изключено, но ако самият ел.съединител е в ред е по-лесно да се премахне релето му за управление, което е в кутията с бушоните и релетат отпред в моторния отсек, отколкото да се изключва буксата на вископомпата.
          /На капака на кутията има означено кое точно реле е за нея/
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Тъп (вероятно) въпрос за WJ 2.7CRD

            Вслушай се за шум. Обикновено блокират лагерите и резултатът може да е скъсан ремък докато се усетиш. Разглобяването и сменянето им е досадно и не толкова оправдано, така че преценете дали да не смените целия хиитър. Нов е доста скъп, втора употреба е към 200 лв.
            WG Limited 2.7 CRD 02
            WG Overland 2.7 CRD 04/05

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X