Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

    Вчера ходих из балкана и възникна проблем, бензиновата помпа отказваше на няколко пъти да качва бензин, след охлаждането и с вода и ръчно подкачване заработваше и след известно време пак спираше. Двигателя е газ 24. Как да реша този проблем?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

    Ако помпата и маркуча са абсолютно плътни тая досада не се случва. Имаш неплътност - или по горивопровода преди помпата, или по клапаните на самата помпа. Или запушване в сондата на резервоара.

    Коментар


    • #3
      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

      Проблема е в умекналите от старост платна на бензиновата помпа . Смяна на платната но при цена 20 лв някъде не е ли по добре помпата .

      Коментар


      • #4
        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        бензиновата помпа отказваше на няколко пъти да качва бензин,
        И при мен се е случвало няколко пъти така като забравя да заредя газ и трябва да обърна на бензин.Подкачвам ръчно,не ще.Всмуквам малко през маркуча,тръгва,хайде в карба и си върви без проблем.
        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

        Коментар


        • #5
          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

          Ако има и газ- непотопяема електрическа, моноинж. .
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

            Електрическата помпа в УАЗ хич не е добра идея от противопожарна гледна точка. А ако все пак някой реши да я направи (със задължителната защита от спрял двигател) тогава правилната помпа е от японски карбураторен автомобил. Половината са с електрическа.

            Коментар


            • #7
              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

              И аз правих така ,ама карам повечето на газ и си реших проблема с електрическа бензинова помпа PIERBURG: 7.21440.51.0
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                Ел. Помпа е решението. Писано е много пъти. Монтиран я направо на мястото на бензиновия клапан на газовата и готово. Тук някой не харесваше такъв монтаж от гледна точка на безопасност щото при птп и спрял мотор помпата ще работи. Прецени си сам.

                Хора. Вече е написано
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                  Писано е много ,но няма точно обяснено никъде каква помпа и как да се свържи.Тази помпа която аз монтирах има схема и пълни обяснения.На мен ми се наложи и клапан за бензина защото резервоара ми е високо и преминаваше,ама както казах има схема ( в нея пише и за fuel cut-a -аз използвах реле време за 10 лв и си върши работа). Помпата от моноинжекцион е неправилна в случая да подчертая
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                    Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                    Писано е много ,но няма точно обяснепише и за fuel cut-a -аз използвах реле време за .....Помпата от моноинжекцион е неправилна в случая да подчертая
                    Да, но за без пари и за аварийно, с механичната . Нали палим на газ и при -20.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                      И моите пет стотинки по темата.
                      Навремето карах един " Москвич" 412 на газ и всички проблеми с бензиновата помпа се решиха,като монтирах една от парното на "Запорожец".Дебита е достатъчен и освен това контруктивно е направена да спира като и се повиши налягането на изхода.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                        Преди да се правят експерименти с електрически помпи, ти предлагам да смениш платното на помпата, което вследствие на високата температура се разтяга и не може да подкачи гориво. В казармата карах една ГАЗ 63 и лятно време тубата с вода беше неизбежно в краката ми в очакване на поредния стръмен баир.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                          Или мокрия парцал в/у помпата.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                            Проблема не е от платното, а от клапанчетата. Като разглобите клапанчетата - виждате бакелитова шайба плюс пружинка. Да ама не . Шайбите са гумени (имам неограничени количества) и стават твърди като бакелит!!!!! С поздрав Борето

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                              Ако гумата е читава не стават като бакелит. Ама трудно се уцелва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X