Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

    Ден Втори - Ендуро Крос:





































































































    СЛЕДВА >>>>
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #77
      От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010





































































































































































      Съжалявам, другите снимки от награждаването не са станали, защото съм щракал на ръчен режим без да обърна внимание на опциите на фотоапарата !
      Накрая искам да отбележа изказването на един случаен зрител от многобройната публика: "Гледал съм много състезания, но не съм присъствал на по-интересно моторно състезание. Тука е интересно до края !"

      Това е от мен.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #78
        От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

        Благодарим за снимките,

        С тази торта почерпихме гости и състезатели


        От

        Видео от петък - необработен материал-кореспонденти на БНТ

        [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
        [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

        Коментар


        • #79
          От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

          Видео от Събота - необработен материал - кореспонденти на БНТ



          Ето репортажа по БНТ

          [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
          [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

          Коментар


          • #80
            От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

            От къде да започна?
            Може би от това, че не вярвах, че ще се получи изобщо добре организиран кръг, защото Ех. райдърс са несериозници и освен да разтягат локуми едва ли ще свършат нещо по сериозно.
            Но събитията около организацията и провеждането на състезанието опровергаха изцяло моите помисли. Много здраво се хванаха момчетата и от сутрин до вечер бяха по трасета и поляни.
            Чак не можах да повярвам колко много работа свършиха за последните 2-3 седмици.

            Наистина много труд хвърлиха и резултата е напълно заслужен. И двата състезателни дни организацията беше перфектна. Според състезатели трасето за мотоциклети е перфектно маркирано, а от лични наблюдения мога да кажа същото и за АТВ трасето.

            За събота-ендуро навигация
            Мотоциклетистите коментираха, че трасето е много лесно, но са имали доста “близки срещи със земята”на тестовете. За АТВ трасето беше с лека и от части средна трудност, по-голямата част беше в сенчести гори. Нямаше много пушилка, нямаше и кал. Засичанията с трасето на моторите не бяха проблемни, имаше маркировка и знаци в изобилие.
            Стартовете вървяха безпроблемно и под час, имаши достатъчно място за състезатели, зрители и МПС-та. Кетъринга беше на ниво. Бирата-студена, скарата на дървени въглища – прекрасна, чадъри, маси и пейки в изобилие.
            За неделя-затворен кръг
            Много средства и труд се хвърлиха за направа на трасето до с. Давидово. В резултат се получи много натоварващо трасе /поне за АТВ-та и от моя гледна точка/ Всички препятствия бяха преминаваеми, и щадящи машините, но бяха прекалено нагъсто и нямаше време за почивка. Освен това бяха много разнообразни елементите, гуми и трупи здраво закрепени и не мръднаха до края на състезанието.
            Времето беше разкошно, имаше много зрители, от кетъринга само да се оплача, че още ме бори гърлото от студената бира.
            Още и още не мога да повярвам колко добре се получи цялата организация. Забелязах също, че има доста награди-парични и предметни. В това кризисно “нямане” си е направо разкош.

            На откриването и през двата състезателни дни имаше качествено озвучаване и добър водещ. Полицията не пречеше както обикновено се случва, а помагаше на състезатели, организатори и зрители. Само добри думи мога да напиша и за общинското и областно ръководство, за пожарна и спешна помощ, за горските също.

            Да добавя това-онова: коментари от публиката докато гледаме мотори експерт "Еба*ти якото!!! Гледай на дърветата... А тоя видя ли го как хвърчи?
            Питаха ме кога и къде има следващо състезание.

            Зрители близки на състезател коментираха, че трасето на затворения кръг в Търговище от всички ендуро състезания е най-близо до кросовото.
            Мъж на средна възраст каза: "Тия са като на филмите, така здраво падат и веднага стават. Аз ако падна не могат ме съберат"

            Един от зрителите мереше с педи височината на гумите.

            Изобщо кеф на мах.

            А това, че и джипки ще въртят и аз не го знаех. Определено Магарето кара джип по-добре от мотоциклет. И аз имах мерак да се включа, нооо ... жената ме спря.


            Всичко това уникално представление за състезатели и зрители стана възможно благодарение на къртовския труд на:
            Диян, Калоян, Красен, Динко, Симо, Дилян, Антоний, Венци, Иво, Галин, Къро, Георги и много други търговищенци, както Мариян, Калин, съдийския екип, ви всички други, чиито имена съм пропуснал, както и всички спонсори, които прегърнаха идеята и помогнаха за осъществяването на това събитие.
            Не на последно място и безупречния кетъринг с Богито, Гената и техния усмихнат екип.

            Още след края на състезанието всички колчета, ленти и отпадъци бяха прибрани и извозени, поляната беше изблизана така както от години не е била, събрахме даже боклучи с давност от няколко години, напълнихме десетки кубични метри отпадъци.
            Последно редактирано от s_s1; 08-09-10, 15:20. Причина: добавки
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

              Чудя се защо за целия сезон няма никаква видеопродукция за шампионата, не говоря за клипчета от фотоапарати.
              Дори и снимките са почти само от затворения кръг а там нещата са еднообразни.
              Незнам дали няма да кажете че е мой каприз, но мисля че много хора искат да видят видео от самото ендуро трасе с най-атрактивните части от него.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #82
                От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                Аз имам от хелмет камерата на атв трасетата.Но не от този кръг защото камерата ми не тръгна а и си чупих машината

                Коментар


                • #83
                  От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3829.JPG
Прегледи:1
Размер:280.9 КБ
ID:5206389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3815.JPG
Прегледи:2
Размер:306.8 КБ
ID:5206388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3837.JPG
Прегледи:1
Размер:312.9 КБ
ID:5206387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3844.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5206386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3822.JPG
Прегледи:1
Размер:252.9 КБ
ID:5206385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3835.JPG
Прегледи:1
Размер:356.5 КБ
ID:5206384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3820.JPG
Прегледи:1
Размер:285.8 КБ
ID:5206383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3836.JPG
Прегледи:1
Размер:290.2 КБ
ID:5206382
                  [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
                  [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                    Включвам се с малко снимки от моите "фотографи" от няколко по-близки до старта места!



























                    Толкова от първия ден....
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      От къде да започна?
                      Може би от ....................................................................................................................
                      .......................................................................................................поляни.
                      Чак не можах да повярвам колко много работа свършиха за последните 2-3 седмици.

                      Наистина много труд х..........................................................................
                      ................................................................

                      ......................................................................................
                      Един от зрителите мереше с педи височината на гумите.
                      ......................................................................................
                      Изобщо кеф на мах.

                      А това, че и джипки ще въртят и аз не го знаех. Определено Магарето кара джип по-добре от мотоциклет. И аз имах мерак да се включа, нооо ... жената ме спря.


                      Всичко това уникално представление за състезатели и зрители стана възможно...............................................
                      .......................................................................
                      Не на последно място и безупречния кетъринг с Богито, Гената и техния усмихнат екип.

                      Още след края на състезанието всички колчета, ленти и отпадъци бяха прибрани и извозени, поляната беше изблизана така както от години не е била, събрахме даже боклучи с давност от няколко години, напълнихме десетки кубични метри отпадъци.
                      Чета и не вярвам на очите си!!! Генчев доволен от състезание, ама от абсолютно всичко

                      Абе, вие по вашия край нямате ли си циганки, ами сами се хвалите !!!
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                        Малко снимки и на ATV-та.


















                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                          Няма ли някакви снимки от награждаването?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                            Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                            Чета и не вярвам на очите си!!! Генчев доволен от състезание, ама от абсолютно всичко

                            Абе, вие по вашия край нямате ли си циганки, ами сами се хвалите !!!
                            Ти *баваш ли сЪ, или правиш комплименти ???

                            Или нещо се докачаш на тема организация на състезания?

                            Не така с рогите.

                            Аз лично се надявам, че следващия кръг организиран от Несебър мото ще е още по-добър от всички предишни и винаги ще се издига нивото на родното ендуро.

                            Но да поразкажа как протече за мен и за сина ми този кръг.

                            На откриването се оказа, че Иван /сина ми/ няма конкуренция в класа си.



                            Това определено не беше добра новина за неговото развитие, но ме успокоиха, че Венци Колев ще кара поне в неделя, а и Ричи /Тюркеджиев младши беше заявил участие.

                            В събота рано сутринта получих от Еконт една част за КТМ-а ми и се забързах към старта на "Циганския завой". Оставаха няколко мин. до старта ми, когато сглобих машината си.
                            Първата опознавателна обиколка карах заедно със сина ми.

                            Всичко беше наред до момента в който Иван ме изпревари и дръпна напред.



                            Някъде на това място от трасето Задната гума на АТВ-то му застъпа голям камък и го претърколи точно на пъта ми. Камъка повдигна предницата на машината ми, в следствие на което загубих управление и се свлекох в дерето. Т. к. бях натиснал спирачка от удара в камъните срязах здраво предна дясна гума. Изразходих цял спрей, но изобщо не можах да постигна никакъв ефект. Добре, че на тази поляна където бяха тестовете за моторите приятели се притекоха на помощ и ме почерпиха със студена биричка.

                            Докато Дидо шиеше фитили един след друг, аз отпивах от бутилката и се наслаждавах на теста на моторите.



                            Върнах си доброто настроение и вярата, че ще завърна в състезанието.



                            Провериха и напомпиха всички гуми на машината и ме изпратиха по трасето.



                            Пристигнах на старт-финала 19 мин. преди да започне състезателната ми обиколка.

                            Стартирах с приповдигнато настроение. Но още първите коловози ми изиграха кофти номер и заседнах с предницата в тях. При поредния вече успешен опит да изляза се озовах в гората извън пътя. Ядосах се на грешките си и продължих бързо напред.
                            На тази снимка АТВ-то е доста легнало, не защото съм тежък, а защото спускам на предна спирачка. Там застигнах и Емил Трайков. Той ми каза, че е получил повреда и не може да продължи.
                            Следваше мястото където на предната обиколка спуках гума. Отминах го и продължих уверено напред до момента в който забелязах Сузукито на Губерков. Зарадвах се от възможността да го настигна и не прецених скоростта си и "изправих" 1 лек десен заво, но срещнах сухо дърво, което буквално изкорених. Парче от дървото ме събори и това ми коства минута-2 забавяне. Направих всичко възможно да стигна Кольо, но той беше много бърз и безпогрешен и така и не успях.
                            Сина ми понеже беше без конкуренция не си даваше зор и пристигна доста време след мен.

                            продължавам за неделя-затворения кръг.

                            Още докато гледах как момчетата ентусиазирано "сглобяваха" трасето до с. Давидово ми стана ясно, че трябва да си намеря няколко комплекта ръце за неделния ден и много трябва да внимавам да не си застъпя езика. Никое препятствие не ме уплаши, но всичките накуп ми идваха в повече на моята скаро-бирена физика.

                            Стартирах добре, но това, че машината ми не вървеше добре, го усещах само първата обиколка. Твърде бързо каталясах и 3-тата обиколка вече само се возех. Едвам държах кормилото и на няколко пъти щях да го изпусна и изпадна от АТВ-то особено на тези "вади" на косо.
                            Много се зарадвах като видях знака за последна обиколка и се разбързах, за да отморя с ледена биричка.
                            Бях ужасно изморен, но Губерков каза, че изобщо не си е давал зор. Нахоках го защо не ме е затворил с поне 1 обиколка за да ми спести мъките.
                            Сина ми Иван остана 4-ти след мен, но кара и за купата на Търговище.
                            Многобройната публика на трасето беше много ентусиазирана и подкрепяше всички участници.
                            В неделя на трасето срещнах много познати между които и Ричи и Венци Колев. Подканих ги да участват. На Ричи даже предложих машината си и екипировката за да кара за купата на Т-ще, но той отказа под предлог, че клуба му забранил да участва на ендуро прояви. А Венци каза, че който искал да се наслаждава на неговото каране да дойде на някое от следващите МХ издания.
                            Отговорих им, че "Планината ражда мъже, а долината - тикви".

                            Като цяло от този 4-ти кръг от РШЕ в Т-ще съм доволен, много приятно си изкарахме и с нетърпение очаквам следващия в Несебър.
                            Последно редактирано от s_s1; 09-09-10, 14:37. Причина: дописване за затворения кръг
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              Чудя се защо за целия сезон няма никаква видеопродукция за шампионата, не говоря за клипчета от фотоапарати.
                              Дори и снимките са почти само от затворения кръг а там нещата са еднообразни.
                              Незнам дали няма да кажете че е мой каприз, но мисля че много хора искат да видят видео от самото ендуро трасе с най-атрактивните части от него.
                              Ако говориш за професионално видеозаснемане, чудя се защо не се сещаш защо няма...
                              Има видеопродукция от Дoбринище


                              Първоначално публикуван от s_s1
                              В неделя на трасето срещнах много познати между които и Ричи и Венци Колев. Подканих ги да участват. На Ричи даже предложих машината си и екипировката за да кара за купата на Т-ще, но той отказа под предлог, че клуба му забранил да участва на ендуро прояви.
                              Браво на тоя клуб!!!


                              Първоначално публикуван от kocha
                              Чета и не вярвам на очите си!!! Генчев доволен от състезание, ама от абсолютно всичко
                              Ей тва си е 100% подозрително
                              К. Кулев

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ендуро ТЪРГОВИЩЕ 3-5 септември 2010

                                Следващите снимки са от затвореното трасе през неделния ден. Тук искам, като пряк участник в състезанието да кажа, че това трасе бе много добре измислено и подредено. Нямаше излишни и дълги прави, а бе начупено и технично. Елементите бяха много разнообразни и разхвърляни по цялото трасе, така може би и публиката можеше да си избира къде да отиде и да гледа.






























                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X