Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

    Има някои доста "притесняващи" и притесняващи резултати:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Auto Bild Qualitдtsreport 2010.JPG
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5897984

    И от малко по-рано тази година на J.D. Power and Associates:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VOSS.jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:5897983

    Интересно,а...


    На AUTO BILD класирането е на базата на седем критерия сред които докладите на TÜV за спирачките,кормилното управление,каросерията,осветителната техника(фарове,стопове,лампи в купето и тн) и осите(окачването). Също така се взимат предвид продължителните тестове на Auto Bild (100 000км) и мнението на собствениците на дадената марка,сервизното обслужване и тн.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

  • #2
    От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

    Преди време бях абониран за това списание ......... тези хора наистина не си поплюват , публикуваха се споменатите тестове от по 100 000 , след теста колата се разглабя на съставни части и всичко се преглежда , подробно се описват всички проблеми които са се появили ......... абе все интересни неща
    а тук не виждам нищо изненадващо , ако се проследят автожурналите ,от доста време насам "железните" европейци бавно но сигурно отстъпват позиции за сметка на японците а сега вече и на корейците , има една марка която е доста оплювана но аз мога да кажа само хубави неща за нея и това е Форд , от както чета този род списания винаги си държат златната среда и тва е !!!

    Коментар


    • #3
      От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

      Това е било едно време. Сега, нещата са по-различни - списанието е за блондинки или от блондинки, не мога да преценя...




      Наблягам на типа гориво което използва Кайен турбо. Тц, тц, кв'и печки.
      Прикачени файлове
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

        Ти забеляза ли също така,че това е българската версия на Auto Bild. Или иначе казано ПРЕВЕДЕНА. Нищо общо с немското издание. От гледна точка на "за блондинки или от блондинки". Това,че някой тук в нашата мила татковина не знае какво пише няма нищо общо с онези в Германия. Аз пак не съм им фен,защото участва ли ФВ (дори с/у немски марки), то те са победители- независимо от фактите и тн. ФВ-то било по-красиво (нищо ,че имат едно табло и го слагат на 18 модела),ФВ-то е по-просторно,вози по-меко,било по-спортно... Покрай мен някой хора тук като чуели Санта Фе и им се доповръщало(цитирано),а на мен покрай Auto Bild като чуя ФВ ми се доповръща... Просто беше интересно ,че дори те направиха такава класация.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

          Аз чета редовно AUTO BILD, интересно и приятно списание е. И аз вчера се учудих на класацията, която бяха направили, защото обикновено те имат едно леко пренебрежително отношение към Hyundai. До сега значително ме е издразнило, че наистина описват VW-то като най-перфектната и безгрешна марка. А като стане дума за Golf или Passat, то той винаги е на 1-во място. И на всичкото отгоре победите на VW не са оправдани от самото списание, на таблицата от теста на 100к те покриват почти всичко от последните редове. Иначе, в класацията на AUTO BILD от 2001 до 2003 Toyota са на първо място, от 2004 до 2007 Mazda (като 2005 няма класация защото тази от 2004 е проведена късно), 2008 пак Toyota и тази година победител както знаем е Hyundai.
          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

          Коментар


          • #6
            От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

            Заради това списание закриха "Автомобилен магазин - Беда", а после и "Авто Труд". Това бяха единствените места, където можеше да се намери синтезирана информация за всички автомобилни състезания по цял свят. Сега се налага да губя маса време, за да намеря информация. А и колко още интересни статии имаше...С какво ги замениха, а и колко струва списанието за това, което предлага?!
            Но темата май не е за качеството на материала...

            Пропуснах да кажа, че без да разбирам немски, редовно си купувах немското издание. Българското не искам да виждам!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Заради това списание закриха "Автомобилен магазин - Беда", а после и "Авто Труд". Това бяха единствените места, където можеше да се намери синтезирана информация за всички автомобилни състезания по цял свят. Сега се налага да губя маса време, за да намеря информация. А и колко още интересни статии имаше...С какво ги замениха, а и колко струва списанието за това, което предлага?!
              Но темата май не е за качеството на материала...

              Пропуснах да кажа, че без да разбирам немски, редовно си купувах немското издание. Българското не искам да виждам!
              Аз лично харесвам списанието,а и имаме съфорумец който е журналист там и той ще ви каже кое как е (Carburattor)той е пич.
              grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

              Коментар


              • #8
                От: Доклад за качество на Auto Bild за 2010 година. (Auto Bild Qualitätsreport 2010)

                Тия доклади отдавна съм ги отказал. Статистика, като всяка друга - еди-коя-си кола била много калпава. И защо? Защото и гниело задното гърне. Хаха. И, естествено, Гоуфът е номер 1. Още помня една от "обосновките": колата беше назад по всички параметри, но "таблото е удобно разположено, затова на първо място". Или някаква подобна глупост беше. И аз като Дино отказах Аутобилда тъкмо заради свръхсупервеликите Фолксвагени, и то тъкмо на немската версия.

                В "БЕДА"-та също се срещаха идиотски преводи, примерно 24 клапана на цилиндър. Спомням си, че него брой го бяха оплескали здраво, даже им писах по тоя повод.

                Май най-близки до истината са данните от фирми за коли под наем, че на тях всичко им се пише директно на г..за.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X