Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
    А и сферите са различни! И всяка си има точно място и модел.
    Сигурен ли си ?Дай малко по подробно.

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Аз имах предвид новите. Освен налягането че е различно обема също е различен. И сферите които са за амортисьорите имат калибровани отвори, нещо като жигльори. Та тези "жигльори" също са различни.

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        На TRS бяха еднакви, сферите ако не ме лъже паметта и на ХМ и Ксантия също - само дето там вече са 6 броя.
        Новите може наистина да се таманят според позицията им.

        Интересно приложение на ръчната отпред има и зиме - на заледено и наклон нагоре - дърпаш един два зъба и така предотвратяваш пробуксуването на предните колела.

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Точно TRS имах и аз преди тридесетина години и сферите не бяха еднакви. На предните амове бяха по продълговати. Задните бяха кръгли. Централната е без калиброван отвор. Преди няколко месеца сменях на ксантия и бяха четри вида.

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Сверите са различни . Само централната (на конжуктьора) е празна няма калиброван отвор. Днес ако остане време ще резна на струга една стара в името на науката Задните са по продълговати поне на комбитата . Но няма проблеми да се кара и с нормални на същото налягане .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Другия проблем е че много малко хора познават спецификата на хидравликата на Ситроен . В колко сервиза освен в специализираните си видял стенд за изпитване и пълнене на сфери ? Правят се елементарно .
              Напълно съм съгласен.
              Затова не трябва да се смесват понятията - лошата/неправилна поддръжка на автомобила няма нищо общо с 'вродена ненадеждност'...
              И аз съм срещал 'майстори', които ми казват, че на джипката било елементарно да се смени въздушната възглавница - то компресора щял пак да си надуе системата...
              Ще я надуе друг път ако си отървал азота А че става елементарно - става, ама си иска подготовка.
              Просто има 'майстори', които се хващат за всичко, без предварително да са се подготвили теоретично.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                Нв знам защо, продължават да се пишат мнения от колеги, които не са напълно наясно със спецификата на хидропневматичното окачване.
                Нищо извънземно няма в него, не е "rocket science" да се поддържа и поддръжката му във финансови измерения, не е по-скъпа от поддръжката на всяко конвенционално окачване. Изискват се минимални базови познания по компонентите му за да се улесни диагностиката и да не се пипа от автомонтьори които не го познават.
                Говоря за простия хидропневматик със или без антисинк клапани.
                Не съм чул някой да се е пребил заради отказали спирачки, управление и каквото и да било заради хидравличния привод,освен ако е откровен глупак, както някопй беше карал по магистралата на долно сервизно положение, щото било за магистрала, ма много друсало. Еми, вЕрвам ти, като е опряла на тампони...
                Няма никакви драми с ръчната. Единствено, "гъзетата" които мислят че не е нужно да се дърпа ръчна, могат да се убедят в противното, ако колата е паркирана в наклон и натиснат съединител и спирачка за да запалят.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Няма никакви драми с ръчната. Единствено, "гъзетата".......
                  Аааа моля моля, едно бившо младо гъзе,(няма да се сетите кой ) много обичаше да си пързаля колите с ръчна на вода или сняг, ама на сУтиена е на предните колела и.......така си го и продадох с леко крива предна броня.....
                  П.П. Пак от гъзария ми се пука и тръбичката на високото налягане от помпата преди конжектьора и добре че надуших специфичния мирис на ЛХМ-то та от трета лента с цялата газ напреки на пътя и в аварийната на свети изпарения маслени, но пак си беше от мен........мили спомени.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Хахаха! Не, не.
                    Имах предвид, че съвременните млади гъзета смятат ръчната за ненужен атрибут при паркиране. Спира на скорост, гаси и слиза. Нас ни учеха другояче едно време.
                    Наздраве, деде!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Те тва не съм очаквал - Деди толкова да се отврати от френските ласки, та да се прехвърли на американските
                      Наздраве Деди
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Ситроен се върти с ръчна при движение назад , поне аз мойте така ги въртях.
                        емил златков
                        паджеро 2.5тд
                        ве стром 650

                        Коментар


                        • Re: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци


                          Кхъм, кхъм да се оплача да сменям ли тампона или да го изпращам на парче във вечните ловни полета? Тва след 110 000 в моите ръце тампона е "реплика" [emoji23] на около 90 000... а в мотора има още хляб и го карам сборно 3-4 месеца в година когато съм си в Бг...

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            Сложи от по-новите. Те не изхвърчат, а само дрънчат като се скапят. Всичко си има ресурс...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • Re: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Дай нещо идейки от кого за чарковете. Моите хора не намират, или по-скоро намират ама за нечовешки пари въпреки отстъпката. Няма да й сложа тампони дето струват повече от самата кола.
                              Пък и напоследък има разни досадности и се чудя да я правя ли изобщо. Иначе нови тампони и капак и пак е в боя...

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Бе, да ти кажа и моя левия похлопва и търсих преди няколко дни из сайтове, но не намирам. По спомен се говореше из ситроенския форум за някакви тукашни на разумни цени, но не намерих темата. Не си спомням рециклирани, или какво. Смених всичко каквото има да се сменя по предницата и все пак похлопва а и при въртене на волана на място нещо изпуква, та мисля от тампона да е, щото наистина няма от какво друго.
                                Тогава погледнах отгоре-отгоре, но ще трябва да се разровя по-внимателно.
                                Еми, то си е консуматив все пак, както всичко останало. Кофти е , че на старите правят капака палатка. И все пак, добре че не е ХМ, че там цените са убийствени.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X