Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Това не е нормално (возията на Ксантията). При нормално работеща система, няма как да направиш сравнение в полза на каквато и да е кола с пружинно окачване. Точно по каменисти и черни пътища карам достатъчно, направо прелита отгоре.
    Аз имам БХ, той така возеше дървено, а иначе уж всичко изрядно - нови сфери и т.н. Оказа се че причината е бил крив хидроцилиндър. Така си кара поне 3 години, докато накрая протече тотално. Сменихме цилиндъра и БХ-а си заприлича на Ситроен.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Няам идея, но едва ли.
      Иначе сферите са помпани преди 3-4 месеца, като на конжектора е нова. По предницата са сменени всички тампони, биалетки и втулките на стабилизиращата щанга. Двата шарнира също. И пак си има потропване, което не остава от какво да е, освен от тампоните на хидроцилиндрите.
      Имам и проблема със своенравната промяна на височината отпред. При първи старт или потегляне, се вдига една идейка по-високо, колкото да одърви. Коригирам с лостчето, но пак си се вдига с карането. Не съм сменял кокалчетата, но вероятно трябва да центровам планките на лостовата система. А вероятно има и износване на осите на механизмите на коректорите. Коректорите не съм чистил. Предния е много тегав за сваляне. Сменях маслото и чистих цедките в казанчето.

      ПП: Може би сравняваш с работещ хидрактив, но и предишната ми не беше по-малко друсаща на камънак. Иначе, на големи неравности е лодка. На черен земен път съм карал с 60 и плува.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Re: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        Пробвай да бутнеш малко захватчето на предния коректор докато ти хареса на вид и аз го имах тоя проблем с леко вирната предница.
        Последно редактирано от Никола; 21-05-17, 21:41.

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Клиренса е добре, поне на поглед, не съм мерил точно. Но колебаенето го прави. Ако не стане от планката, ще смъкна предницата малко, за да не е на кантар с механизма. Тъкмо ще видя кокалчетата в какво състояние са и имат ли луфт.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • Re: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Ябълката беше 8мм. мисля иначе вюртовците имаха такива ябълковидни шарнирчета моето го смених с две шарнирчета снадени със шпилка. Не че преди това не бяха вързани с тел де... [emoji2]

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Те не бяха скъпи в АМК, Ники. В старата все си возех две в жабката. Така я и продадох. Иначе, практикува се подсигуряването срещу изпадане, даже не съм сигурен, дали оригинално не са подсигурени. Не ми е изпадало кокалче досега. Прецакват се металните ябълчици. Износват се.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X