Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продават ни рециклирани части за нови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продават ни рециклирани части за нови

    Преди около два-три месеца си купих за витарата нов шалтер на стартера. Чувал съм да му казват и "тягово реле", и "включвател", за незапознатите да кажа, че това е една цилиндрична част която стои върху корпуса на електромотора на стартера. Има два болта на които се вързват два дебели кабела. Единият идва от акумулатора, а другият отива към четките на електромотора.
    Поради доста силния ток който тече през намотките на ротора се налага да се използва доста яко реле. Именно шалтера е въпросното реле.
    Каквои се случва когато завъртим ключа-от контактния пакет се подава напрежение към електромагнит който се намира вътре в шалтера, той придърпва "котвата" която върши две неща:
    1. Избутва зъбното колелце на бендикса напред-за да зацепи във венеца на маховика.
    2. Включва релето за силния ток нужен за работата на електромотора.

    Та това реле представлява описаните по-горе два болта, към които под натиска на "котвата" се притиска една медна пластина, и тя дава контакта между двата болта. Поради силния ток се получава искрене, и следи от искрите по иначе гладката пластина от мед. Това естествено само от едната страна-от тази с която работи. На по-стари конструкции стартери шалтера е разглобяем, и тази пластина може да се обърне, и да започне да работи като нова.

    Толкова по устройството.
    Сега за частта-менте.
    Всъщност не точно менте, а такава в която се ползват рециклирани части.

    Значи поради естеството на ползване на витарата-газене из дълбоки води шалтера сдаде багажа, и дойде ред да сменя нужните чаркалаци.
    Смених каквото смених, и ми дойде наум да отворя стария шалтер за да видя какво толкова се е повредило на част сложена преди няма и 100 дни. Повреда нямаше, имаше ръждясали осички, но не е това темата. След разглобяването се заиграх да го направя пак годен за ползване, и зашкурих повърхностите с които работи пластината. Е, зашкурих ги, но ми направи впечатление, че на пластината и от другата страна има сертиозни следи от искрите при включване и изключване на пластината към болтовете. Като се замислих-това е пластина извадена от друг шалтер, но обърната с неработилата си част към болтовете. По принцип не пречи за работата на шалтера, но е гадно да видиш, че са ти продали частта за нова, а в нея са ползвани стари елементи.







    Съжалявам за тъмните снимки, но са правени вечер на слаба светлина...
    На първата снимка са двете части-за придобиване на представа, на втората се виждат следите от работата на пластината откакто е при мен, и зашкурената повърхност, а на третата снимка би трябвало да са снимани следите от обратната страна-тези от предишния живот на медната пластина.
    Ако трябва ще направя и по-ясни снимки.
    Последно редактирано от Кольо; 02-08-10, 20:39. Причина: Поясненията към снимките
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Продават ни рециклирани части за нови

    А моя комплект съединител/притискател,феродов и аксеал/100%се оказа менте!След много мъки стана но за какво си даваме парите???Аз искам качество,не се пазаря за пари!А какво получавам
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Продават ни рециклирани части за нови

      Коле, съболезнования братче, но като е такава работата, пиши откъде си го купил, та да не се набутват и други.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Продават ни рециклирани части за нови

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Коле, съболезнования братче, но като е такава работата, пиши откъде си го купил, та да не се набутват и други.
        Не бе, тази медна пластина си работи, няма проблем, че от другата страна имала следи от предишната си работа. И не е това причината за повредения шалтер. Както писах в първия пост-поради ръжда(която май не би трябвало да я има по стартера на джип-можеше да се понциковат частите)котвата не можеше да се придвижи и да натисне пластината. А ръждата е вследствие на карането из локви по-дълбоки от нивото на което се намира стартера. Да не ти казвам кави други неща извадих от възела като го разглобих...

        Темата е за ползването на стари елементи в части които ни продават за нови.

        Магазина е във Варна, в квартала до гарата, там има сериозна концентарация на магазини за авточасти, и е специализиран за стартери динама. Не си спомням как се казва, Трент ме води, може би той ще каже кое е магазина.

        Но всъщност магазина няма вина-каквото им предоставят от фирмата производител-това продават. А фирмата е многo сериозна-Bosch, но май имат доста имитации.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Продават ни рециклирани части за нови

          " ама те в магазина нямат вина". Интересно, кой тогава има?
          Знам, че си добричък, но утре ако аз си купя прее..н шарнир от същия магазин и се пребия някъде?
          Майната му, не бързам да се трепя. наздраве
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Продават ни рециклирани части за нови

            А сега, да видите какво ни е на нас с Ладите. Казвам го без злорадство, просто при нас е ежедневие - ментета и прясно рециклирани (понякога само с пароструйка) детайли.

            Коментар


            • #7
              От: Продават ни рециклирани части за нови

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              " ама те в магазина нямат вина". Интересно, кой тогава има?
              Знам, че си добричък, но утре ако аз си купя прее..н шарнир от същия магазин и се пребия някъде?
              Майната му, не бързам да се трепя. наздраве
              Всъщност може и собствениците на магазина да имат вина-не може да не знаят каква стока зареждат. Хайде за стартери и динама не е фатално ако спрат да работят, но за спирачки и окачване, кормилна уредба си е страшно...
              Пуснах темата с мисълта да се внимава при покупката на "нови" части, и да се прави сметката, ако се окаже, че частите са не точно това за което ни се представят. Иначе шалтера по нищо не показваше,ч е са ползвани рециклирани части, на външен вид си е съвсем нормален... И е капсулован, като с това се очаква, че никой няма да го разглоби и да види старата част... Но както се знае-бай Ганьо си е дявол-не нас тия...
              Та внимавайте де, и имайте едно наум, макар и частите да изглеждат напълно нормално.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Продават ни рециклирани части за нови

                За съжаление Кольо е прав, магазина е във Варна над обръщача на автобусите и е тясно специализиран в резервни части за стартери и динама, мисля че доста хора го знаят. Ни най-малко не съм очаквал, че ще си купи рециклиран шалтер, на този принцип успешно можеше да си рециклира старият, аз съм го правил. Хубавото е че вече имаме едно наум, отделно знае се че шалтера става и от голф2, голф3, така че може да се употреби и втора употреба част с оригинален произход. Смятам, че частта наистина е оригинална, тъй като Бош имат програма за събиране и рециклиране на старите продукти, предполагам че тази идва от някой от заводите им Китай

                Коментар


                • #9
                  От: Продават ни рециклирани части за нови

                  Всъщност нямам нищо против рециклираните (грамотно и правилно) части. Това, което ми вдига кръвното е, че всеки по веригата си трае и накрая те правят на балък.
                  Още по-зле става с откровените ментаци - Ясен неслучайно изрева, щото покрай клиенти съм попадал на таива страхотии за лада, че ум да ти зайде. Не само за Лада обаче.
                  Попадал съм на долни шарнири, а това си е критичен възел, които въпреки солидния си вид се гънат като кашкавалени. Е, като ти изскочи колелото от чисто новия шарнир сред пътя, кой виновен? Магазина, от който са купени, вече не съществува (що ли?).
                  Или, пак за Ладичките, когато чисто новата спирачна помпа вземе, че се разпадне на 20тото натискане на педала?
                  Въздушен филтър, който се разпада, като посмачкаш газта по-яко? Или датчик за температурата, който до 90 градуса показва правилно, а над тази температура връща стрелката обратно? Между другото, пазя си го за спомен. Струваше ми един основен ремонт.
                  Или свещи, които се разпадат след 200 километра? И тах си ги пазя за спомен, щото и те ми струваха един двигател. Може да е било късмет, обаче от Косер повече свещи няма да си купя.
                  Преди няколко години имаше подобен инцидент с една самурайка, тогава отказах Чемпиън като марка за свещи. Сега отказах и Denso. На Витарата съм се кумил 1 месец, докато се прежаля да сменя свещите и то с триста уговорки, накрая едва не се скарахме с продавача.

                  Ай стига, че започнах да се паля яко. Все някой трябва да носи отговорност. Крайния за мен е продавача. Когато имам съмнения, питам изрично какво ми продават. С пределно ясно предупреждения за последствията. Но наистина не смятам, че това е начина в една уж цивилизована страна.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Продават ни рециклирани части за нови

                    Рециклирани авто части се продават от години.
                    ако е човек на място продавача казва коя част е рец. и коя нова.
                    разлика в цените има осезаема за подобни части.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Продават ни рециклирани части за нови

                      Да де, ама в магазина не казаха "ето този шалтер е рециклиран, и струва 20 % по-малко от чисто нов." Примерно.
                      Това което ми продадоха ми го казаха за нова част. И нямаше наколко предложения от сорта на Китайски-5 лв, Турски-9 лв, италиански-15 лв, Японски-22 лв.
                      На въпроса ми за шалтер за ето този модел стартер направо отговориха "има" влязоха в склада отзад, и след малко донесоха частта. На вид съвсем нормален шалтер, боядисан черно с надписа Бош, всичко изглежда нормално. То и си работеше нормално де, ама нали сме дявол нация-разкрихме конспирацията

                      Смисъла на темата е да се внимава при покупката на части, защото няма нищо сигурно...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Продават ни рециклирани части за нови

                        Кольо, от такива като теб страдаме всички .
                        Защо не се върна в магазина да вдигнеш скандал, ей така профилактично, следващия колега като отиде, продавача да се замисли , какво ще му даде и с какви пояснения. Пък ако излезе упорит и КЗП можеш да викнеш, обикновенно адекватно реагират и все в полза на потребителите.
                        Като знам на запад за какви глупости връщат стоки, че и обещетения искат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Продават ни рециклирани части за нови

                          Лъчо, гледаш много телевизия, пробвал ли си се да пуснеш жалба в КЗП, защото аз съм пробвал и то две, еми нищо не стана. Отделно във Варна не е много хубаво да вдигаш скандал на когото и да е, особенно от автомафията, да не се окаже накрая, че само шалтера ще ти остане от количката. Изводът е един-магазина е криминален и не се знае какво ще си купиш, аз лично си взех от там втулки и лагер за стратера на предната витара, нямам забележки, но явно имат проблем с крайният продукт

                          П.С. И все пак не си заслужава, Кольо живее в Шумен, верно че е пристанище на Варна, но не е толкова близко

                          Коментар


                          • #14
                            От: Продават ни рециклирани части за нови

                            Последно на колега му замениха акумулатор на година и половина, естественно с помоща на КЗП, без тях го размотаваха като прани гащи на черноморски бриз. Новия е с остатъчната гаранция на стария, но според мен така трябва да бъде.
                            Какво става по белите страни ще ти обяснявам, като се видим.
                            Който го е страх от мечки си стои на плажа

                            Коментар


                            • #15
                              От: Продават ни рециклирани части за нови

                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              Кольо, от такива като теб страдаме всички .
                              Защо не се върна в магазина да вдигнеш скандал, ей така профилактично, следващия колега като отиде, продавача да се замисли , какво ще му даде и с какви пояснения. Пък ако излезе упорит и КЗП можеш да викнеш, обикновенно адекватно реагират и все в полза на потребителите.
                              Като знам на запад за какви глупости връщат стоки, че и обещетения искат.
                              Ами аз отворих шалтера преди долу-горе две седмици, а тогава вземах пари назаем за да си храня семейството... Сега ожънах житото и ми е малко по-свободно около врата, и мога да отида специално с тази цел до Варна, но понеже не пазя касовата бележка няма как да докажа, че съм взел шалтера от именно този магазин.
                              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                              Лъчо, гледаш много телевизия, пробвал ли си се да пуснеш жалба в КЗП, защото аз съм пробвал и то две, еми нищо не стана. Отделно във Варна не е много хубаво да вдигаш скандал на когото и да е, особенно от автомафията, да не се окаже накрая, че само шалтера ще ти остане от количката. Изводът е един-магазина е криминален и не се знае какво ще си купиш, аз лично си взех от там втулки и лагер за стратера на предната витара, нямам забележки, но явно имат проблем с крайният продукт

                              Трифоне, познаваш Данчо. Той купи едно бойлерче за вграждане под мивка, производство на "Елдом". При монтажа се оказало, че не сработва терморегулатора, респективно бойлера не може да се използва. Отишъл в магазина да го върне, но те му казали да търси сервиз, магазина не бил отговорен... Така ли?.. Отиват в КЗП, не се сещам как се е развила по-нататък ситуацията, но новият бойлер е факт. И даже работи
                              П.С. И все пак не си заслужава, Кольо живее в Шумен, верно че е пристанище на Варна, но не е толкова близко
                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              Последно на колега му замениха акумулатор на година и половина, естественно с помоща на КЗП, без тях го размотаваха като прани гащи на черноморски бриз. Новия е с остатъчната гаранция на стария, но според мен така трябва да бъде.
                              Какво става по белите страни ще ти обяснявам, като се видим.
                              Който го е страх от мечки си стои на плажа
                              Ние ходим из горите... Дали ни е страх от мечки

                              Все пак имайте едно наум като купувате "нови" части.

                              Ако на някой му се занимава мога да предоставя частите, но не мисля, че ще има полза...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X