Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp 600 Обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Transalp 600 Обслужване

    Здравейте Колеги,
    От събота съм горд собственик на Honda Transalp 600 91-ва година и бързам да пиша - 'ем да се похваля, 'ем да попитам за някое друго, полезно инфо. Най-важното, което ме интересува е обслужването на моторчето. Нов съм още в тази област и нещата много, много не са ми ясни. Та ако има някой, който може да ми поразкаже туй-онуй, ще съм му много благодарен.
    Предполагам, че сега като нов собственик на моторно превозно средство, ще трябва да му сменя масла, филтри и тн.
    Ама от къде да разбера колко и какво масло да слагам, какви филтри се сменят (маслен и/или въздушен), свещи, ремъци или вериги.... Общо взето ме интересува всичко което е нужно да дам на мойта моторетка за да съм сигурен, че няма да ме изостави някаде.
    Благодаря Ви предварително!
    Последно редактирано от spoun; 02-08-10, 12:56.

  • #2
    От: Honda Transalp 600 Обслужване

    Честито Пламка, със здраве да си го караш! Пусни и някоя снимка

    Коментар


    • #3
      От: Honda Transalp 600 Обслужване

      Честита придобивка!

      Надявам се това да отговори на всичките ти въпроси:
      http://cycles.evanfell.com/wp-conten...ice_Manual.pdf

      Иво
      Черпете ме, не ме щадете!
      _________________
      (\__/)o*******_
      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

      Коментар


      • #4
        От: Honda Transalp 600 Обслужване

        Първоначално публикуван от markovivo Преглед на мнение
        Честита придобивка!

        Надявам се това да отговори на всичките ти въпроси:
        http://cycles.evanfell.com/wp-conten...ice_Manual.pdf

        Иво
        Не го слушай Марков. Неговият Transalp е толкова перфектен, че няма какво да му се поддържа. Това което ти предлага никога не го е практикувал, хаххаха
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #5
          От: Honda Transalp 600 Обслужване

          Някой нещо злослови май

          И не е перфектен, леко му се е изтъркала предната гума и сега не мога да спя, докато не сменя и нея.
          Черпете ме, не ме щадете!
          _________________
          (\__/)o*******_
          (='.'=)*O*.--._.=.\-.
          ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

          Коментар


          • #6
            От: Honda Transalp 600 Обслужване

            Първоначално публикуван от markovivo Преглед на мнение
            Някой нещо злослови май

            И не е перфектен, леко му се е изтъркала предната гума и сега не мога да спя, докато не сменя и нея.
            Задната смени ли я вече? С каква?
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #7
              От: Honda Transalp 600 Обслужване

              Задната беше за тренировка!
              Новите гуменетки за търкалата са Haidenau K60. Предната ще я слагам на Карандила и ще може да я видиш/пипнеш на живо.

              Иво
              Черпете ме, не ме щадете!
              _________________
              (\__/)o*******_
              (='.'=)*O*.--._.=.\-.
              ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

              Коментар


              • #8
                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                Много благодаря за инфото
                разпечатвам си го и сядам да чета

                Коментар


                • #9
                  От: Honda Transalp 600 Обслужване

                  Надявам се до тогава да имаш вече впечатления, щото предстои да сменям гуми и аз.
                  Чуват се хубави работи за тия гумета ХайДано = Haidenau ама аз докато не пипне някой проверен Easy Rider(като мен) не вярвам

                  spoun, надявам се не смяташ дискусията за гумите за спам, защото вероятно съвсем скоро ще дойде момента у теб да възникнат въпроси в тази посока.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda Transalp 600 Обслужване

                    Всичко което пишете го приемем за съвет и го попивам като гъба
                    Мануеалите вече съм ги разпечатал и разъчавам, а що се отнася до гумите още не съм стигнал до тях, но рано или късно ще доиде и този момент.
                    в тоя ред на милси, посъветвайте ме какво масло свещи и филтри да сложа, и от къде в района на Младост да си ги закупя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda Transalp 600 Обслужване

                      Аз карам с 10w40 полусинтетика, а филтрите си ги взимам от представителството на хонда. Свещи си взех по каталог (NGK DPR8EA-9), но все си мисля да ги сменя с иридиеви - предимството им е по-дългия жиквот.
                      За маслото, аз лично ползвам Motul, може и да има и по-добри, но нямам лаборатория в гаража. Разчитам на марката, на собствения си малък опит, на отзивите и на честата смяна - 5-7000км. От едно ниво качество нагоре, според мен, е най-важна честата му смяна. По книжка е на 12 000 км, но лично смятам, че в последните няколко хиляди маслото губи сравнително рязко мазителните си качества.

                      Ако имаш други въпроси, питай и Илариончо. Той си се надува с Африката, но всъщност го е срам, че продаде Транса!

                      Иво
                      Черпете ме, не ме щадете!
                      _________________
                      (\__/)o*******_
                      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda Transalp 600 Обслужване

                        мерси за информацията
                        като се рових из форумите попаднах на няколко места постове където се казва че двигателите до 91 година горят от маслото, обаче попднах и на постове които го упровергават и казват че такива двигатели които горат масло са просто зле подържани.
                        Аз на моя още нямам наблюдения но ако случайно почне да спада нивито да го приема като нормално или да тарся причина ми е въпроса ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda Transalp 600 Обслужване

                          Моя не гори, но и аз не го карам на високи обороти продължително време (89г). Спред някои има конструктивна грешка и при високи обороти маслото се изхвърля през отдушника от някакво зъбчато колело и оттам през филтъра и се изгаря. Познавам едно хора с 88г. и на тях не им гори масло със скорости до 130км/ч, над тази скорост не знам.
                          Под "не гори масло" имам предвид, че не забелязвам промяна в нивото между две смени.

                          Един лесна и често срещана модификация е подмяната на предният пиньон от 15 на 16 зъба. Аз съм го направил и съм доволен, скоростта се промени с 5-8км/ч нагоре за еднакви обороти. Динамиката е същата, можеби тръгването е малко по-мудно. С тази конфигурация, малко багаж и средна скорост 70-80км/ч, разхода при мен е 4,5л/100км.

                          Иво
                          Черпете ме, не ме щадете!
                          _________________
                          (\__/)o*******_
                          (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                          ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda Transalp 600 Обслужване

                            Сигурно вече досаждам, но пак ще ви тормозя за информация.
                            Аз си мислех (по скоро надявах), че като си купя мотор, просто ще сменя консумативите регистрирам го и почвам да превземам пътищата. Даа ама НЕ, нещо и има на мойта моторетка. Цял уикенд се тюхкам с нея и не върви ли не върви. Както си работи перфектно изведнъж почва да се дави, все едни и спира бензина губи мощност и гасне. Като загасне после сума време няма палене. разглобих и резервоара за да видя дали не е запушено кранчето - не е, отвъртях двете болчета на карбураторите за да видя да не се е събрала вода, продухах бензиноводните маркучета. Поработи малко и пак почна да ги прави. Ходих денска от Пасарел до Мечката (около 20тина км.) на отиване без проблем, ама на връщане мина километър огасне, почакам малко помъча я, запали, пак километър пак огасне, а аз с момата отзад, дъжд ни вали тя се изнерви - шоу, и така до половината. После се отпуши и тръгна прибрах се без да е правила проблеми, после и покараи малко из селото и там нямаше проблеми ама вече немога да и се доверя. Дайте съвет каде да я водя моторетката на чичо доктор. Някой хондаджия дето ги разбира Трансалпите, че той сезона почти приключи а аз още немога да и се накефя

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda Transalp 600 Обслужване

                              Най вероятно е CDI-я, единият или и двата. Първо махни седалката и ги виж, дали не са отваряни и дали за затворени като хората. От влагата може да прекъсват, ако не са затворени. Ако не са отваряни никога, то ги размени и гледай оборотомера. Ако докато мотоциклета прави проблем, оборотомера не отчита, значи задният дава дефект. Ако и двете запалвания са наред, тогава чак пипай карбураторите. Залагам бира, че те са в основата на твоите терзания!

                              Ето едно описание, на отстраняването на проблема при мен:
                              поправка на CDI блок

                              А и вчера се сетих, че си сложих иридиеви свещи при последната смяна. Промяна няма осезаема, можеби малко разхода спадна....
                              Черпете ме, не ме щадете!
                              _________________
                              (\__/)o*******_
                              (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                              ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X