Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp 600 Обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda Transalp 600 Обслужване

    Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение
    На дали така са го глезили набор 88
    Сигурен ли си за набора, с тази дискова отзад? Ако е сменяно окачването отзад, имам въпроси.
    Черпете ме, не ме щадете!
    _________________
    (\__/)o*******_
    (='.'=)*O*.--._.=.\-.
    ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

    Коментар


    • #77
      От: Honda Transalp 600 Обслужване

      Или е сменяно задното окачване или мотора, защото доколкото знам заводска комбинация черен мотор и задна дискова няма. Диск от зад се появява при моделите след 1991 а те са със сребристия мотор.
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #78
        От: Honda Transalp 600 Обслужване

        Дали , ако са внос за Италия не са правени в тази комбинация щото съм виждал и други.

        Коментар


        • #79
          От: Honda Transalp 600 Обслужване

          ха ха,задължително,но не и в завода!По скоро тая комбинация се получава при износ от Италия!

          Коментар


          • #80
            От: Honda Transalp 600 Обслужване

            Абе по точно съм виждал на дупнишки екземпляри предложени за продажба!

            Коментар


            • #81
              От: Honda Transalp 600 Обслужване

              Привет от мен отново!
              Сега един въпрос, които ще разсмее Grayfox ноооо...да напомня за себе си В рамките на 2-3 месеца мотора ми не пали качествено 1-2 пъти - толкова само. Все едно акумулатора му не е на ред. Уж мериха акумулатора и беше наред... но имаше съмнения за релето - онова отстрани като ребра дето е (не CDI блока - него го оправихме зимата). Та - ако нещо не му е в ред как да го измеря и възможно ли е при проблем с релето толкова рядко да се случи да не запали мотора. Все пак го карам ежедневно. Ако ще сменям реле - поне да съм сигурна че там е проблема а не нещо друго...

              Коментар


              • #82
                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                Нещо всички сме проспали въпроса ти. Този дето е мерил акумулатора , е трябвало да премери дали зарежда и какво напрежение пропуска релето. Може да имаш хлабави или клеясали връзки , нагорели кабели. Най добре да отидеш при някой сервиз за акумулатори , и да премерят всичко от начало.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #83
                  От: Honda Transalp 600 Обслужване

                  Ами то и аз го мерих релето и според мен не зарежда, но е много трудно да убедиш Маги, че нещо по мотора и не е в ред и че ще се наложи да го оправи преди да си кара мотора. Добрата новина за мен е, че съм на 3000 км. и няма да ми се налага да разменяме релетата за да я убедя , както предлагах преди да се изселя от България. Истината е, че показанията при работещ мотор (без значение дали на празен ход или в обороти) без консуматори едвам достигаха 13.2 ако не ме лъже паметта. Като се светне фара и нещата ставаха съвсем трагични. На моя мотор за сравнение при включени фарове и малко газ (1500-2000) отивам на 14 и нещо. Обикновено проблема на Трансалпа е, че презарежда. Което ме подсеща, че тази иначе прекрасна, но много инатлива девойка един ден кацна при мен и акумулатора и беше сух на барут дето се вика. P.S. Как по дяволите се прави нов абзац тука. Преди като бях с Windows ставаше с Shift + Enter обаче на тоя Linux не се получава.
                  Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                  Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Honda Transalp 600 Обслужване

                    Нa Linux слизаш с ред надолу за нов абзац само с Enter.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda Transalp 600 Обслужване

                      Ха ха ха - стария ми въпрос... всъщност от доста време не съм имала проблеми от тоя род. И не пипам нищо щото мотора сега върви. Не знам какво му е или му е било.. може наистина клеясали клеми или връзки... може пък златните ръце на Grayfox И тук да кажа - идвай да покараме докато още мога Поздрави на всички във форума!

                      Коментар


                      • #86
                        ХОНДА Трансалп 650V - няколко въпроса

                        Привет на всички.
                        Първо да се похваля с новата придобивка, леко прибързана и импулсивна покупка , затова сега имам и няколко въпроса.
                        Мотора е 2003г. на 35000км. Взех го от познат дето го е карал 6 години в БГ. На 2-3 ден сле дпокупката установих, че има някакъв шум от скоростната кутия ( най-вероятно ) нещо като мелене, подрънкване, абе като шум от скоростна кутия. Това когато мотора е на неутрална. При натиснат съединител шума изчезва. поразгледах тук там по форумите и общо взето прочетох, че било нормално и да си карам. Така каза и майстора дето му смени маслото. Ама никак не ми харесва този шум. С такъв мерак си взех, мотора и сега това ми разваля кефа. Смятам да си го карам дълго. Някякви идеи каква е причината за този шум и какво мога да направя по въпроса. Смяната на маслото не даде резултат, по скоро се усили шума щото сложих по гъсто масло.
                        Въпрос 2. След още няколко дни каране, установих и леко играене на кормилото наляво надясно. Причини? Очевидно мотора е удрян някога, може още когато е вкаран в БГ, защото всичко си изглежда оригинално и има леки драскотини по пластмасите, точно като от лек удар. Евентуално само крива капла, или може нещо по сериозно.
                        Благодаря на всички отзовали се.

                        Айде времето се стопли, само за каране .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda Transalp 600 Обслужване

                          Погледни в съседната тема и двата проблема се обсъждат там

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda Transalp 600 Обслужване

                            Здравейте,от няколко дни съм притежател на Алп '89 та. Вчера реших да го обслужа преди да го регистрирам,та го разхвърлях почти до "кости"!
                            След като свалих карбовете и свалих капаците се натъкнах на това......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0096.jpg
Прегледи:2
Размер:79.7 КБ
ID:5595072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0098.jpg
Прегледи:2
Размер:100.7 КБ
ID:5595073
                            Някакви насоки как и къде да реша този проблем?! Иначе му бях приготвил много подаръци,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0093.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5595074.......а той ме изненада много неприятно!
                            Kawasaki Klr 600 '91

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda Transalp 600 Обслужване

                              ДНЕС риключих с драмата....дано да няма други изненади! Благодаря на markovivo за съветите при монтажа на новите мембранки! Ако някота някъде се видим,ще Почерпя!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0143.jpg
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:5599044
                              Докато чаках доставката на мембраните,успях да си лаправя инструмент за синхрон. Нямам търпение да го пробвам утре!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0104.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5599045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0112.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5599047
                              Kawasaki Klr 600 '91

                              Коментар


                              • #90
                                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                                Може ли някой да сподели стъпките при смяна на термостат на pd06 '89-та? Тормози ме онзи сноп кабели/куплунзи над термостатното тяло....трябва ли да ги разкача всичките?
                                Благодаря предварително.
                                Иначе дядо Коледа донесе пак повече за "транса",отколкото за мен.....не го е срам! )

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0565.jpg
Прегледи:2
Размер:132.0 КБ
ID:5702872
                                Kawasaki Klr 600 '91

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X