Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографска карта - Атлас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топографска карта - Атлас

    Има ли някой мераклия с връзки / възможности за печат. Вече от няколко места има достъп до топографски карти на България (НАТО-вски) които са повече от чудесни. 1:50 000. С този мащаб, обаче картата на БГ е около 90 листа с доста голям размер. Така или иначе да се разпечата на цветен принтер (плотер) е нереално скъпо. Освен това за да е удобно за използване може да се направи малко предпечатна потготовка и да се направи на атлас, което не е кой знае какво усилие, но няма нужда всеки сам да го прави. Издаването и обаче е невъзможно заради авторските права. Но ако се съберем да си направим едно издание за собствена употреба, едва ли ще направи лошо впечетление на НАТО . Въпроса е да се намери печат за ограничени бройки (към 100 примерно). А независимо от всички GPS и електронни карти с които разполагаме, мисля че един подробен книжен атлас никога няма да е излишен в джипа. Айде свиркайте за два дена работа е!
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Re: Топографска карта - Атлас

    Първо, смятам че желаещите ще бъдат повече от 100.И второ, не може ли да ги предоставиш на Събин на електронен носител, за да може той да ги използва за подобряването на неговата карта.Предполагам, че могат да се използват за тази работа.
    ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

    ( John R. Lott, Jr.)

    Коментар


    • #3
      Re: Топографска карта - Атлас

      Не само че НАТО няма да се зарадва на такъв атлас ами ще се разходиш до Натовски затвор по доста параграфи най-малкото от което е права над интелектуална собственост. Разгледай внимателно извън картното оформление на листата има няколко интересни служебни печата там. А иначе тези карти от доста години ги има навсякъде.

      Коментар


      • #4
        Re: Топографска карта - Атлас

        Първоначално публикуван от tomovvd Преглед на мнение
        Първо, смятам че желаещите ще бъдат повече от 100.И второ, не може ли да ги предоставиш на Събин на електронен носител, за да може той да ги използва за подобряването на неговата карта.Предполагам, че могат да се използват за тази работа.
        Мога разбира се, но съм сигурен че той ги има!
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          Re: Топографска карта - Атлас

          Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
          Не само че НАТО няма да се зарадва на такъв атлас ами ще се разходиш до Натовски затвор по доста параграфи най-малкото от което е права над интелектуална собственост. Разгледай внимателно извън картното оформление на листата има няколко интересни служебни печата там. А иначе тези карти от доста години ги има навсякъде.
          Е аз затова казах, че не може да се издават, а само да си ги разпечатаме за наша употреба. Това разбира се е незаконно, но предвид това, че стоят на сървъри които са много по достъпни за агентите от моята жабка, аз лично бих поел риска да си я нося в колата. Естествено това е личен избор. А какво пише на полетата прочетох първо. Надявам се утре бопаджийте да не дойдат да ми ровят в харда. Както и да е, ти ако ги имаш на PC носиш не по-малка отговорност, от това да си ги имаш на хартиен носител. Понятието "авторски права" изобщо не фигурира в речника на военните, смятам, че е ясно какво съм имал предвид.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            Re: Топографска карта - Атлас

            А за капак на всичко натовските карти са откровен буклук. По тях по стрелката "клетка на бухалите" безусловно ще стигнеш до клетката на маймуните. Където и ще ти разбият физиономията в асфалта и веднага ще ти кажат че имаш да плащаш.
            Одеса, 70-те. Ножа в гърлото и Купи кирпич, дарагой, за диоооошево, червонец.
            Не, ако искаш да спонсорираш нато - може разбира се. По техните карти не може да се воюва и на мене ми се повръща. ИМХО естествено.

            Коментар


            • #7
              Re: Топографска карта - Атлас

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              А за капак на всичко натовските карти са откровен буклук. По тях по стрелката "клетка на бухалите" безусловно ще стигнеш до клетката на маймуните. Където и ще ти разбият физиономията в асфалта и веднага ще ти кажат че имаш да плащаш.
              Одеса, 70-те. Ножа в гърлото и Купи кирпич, дарагой, за диоооошево, червонец.
              Не, ако искаш да спонсорираш нато - може разбира се. По техните карти не може да се воюва и на мене ми се повръща. ИМХО естествено.
              Ми нали са американски, как няма да са биклук. Ама на мен ми вършат работа.
              А по въпроса със секретността, действителен случай: През 80-те Баща ми се връща от командировка в Германия от където от най-обикновена книжарница си е купил ТУРИСТИЧЕСКА карта на България. Тук на границата му я конфискуват защото е секретна...т.е. мащаба е секретен или нещо такова. Е явно империалистите не са знаели, че е толкова секретна и са я продавали на туристите...
              Както и да е, ако световната конспирация е по петите ви, по добре кажете, че не сме водили този разговор, че иначе трябва да ви убия.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                Re: Топографска карта - Атлас

                Гроб съм.
                ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                ( John R. Lott, Jr.)

                Коментар


                • #9
                  Re: Топографска карта - Атлас

                  А ти използвал ли си натовска карта? Наистина?

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Топографска карта - Атлас

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    А по въпроса със секретността, действителен случай: През 80-те Баща ми се връща от командировка в Германия от където от най-обикновена книжарница си е купил ТУРИСТИЧЕСКА карта на България. Тук на границата му я конфискуват защото е секретна...т.е. мащаба е секретен или нещо такова.
                    Пак 80-те. Университетът купува сателитни снимки на територията на България, направени от щатски спътник. И къде мислите се съхраняват въпросните снимки.
                    Праааааавилно - в секретна секция!

                    Тя за това онази система се гътна. С толкова простотия даже е чудно как изкара толкова време ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Топографска карта - Атлас

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Тя за това онази система се гътна. С толкова простотия даже е чудно как изкара толкова време ...
                      средата на 80-те, някъде в Делиормана.. както пишеше във вестниците N-ското поделение......

                      постоянно ни набиваха в остриганите кратуни каква тайна било какви сме (току що създадената жандармерия), що сме, колко хора сме.........

                      пред строя четяха изобличавайки "предателите" писма дето накой написал на гаджето си:.... "спиме целата рота 70 човека в една стая, представяш ли си"............

                      а поделението още ново и няма баня, та ни водят веднъж седмично в селс... пардон градската баня, а там седнал един мазен, мустакат.. абе от ония, дето требваше да следим дали си помнят новите имена, че им бяха още пресни тогава и записва в една омазана тетрадка под диктовка на старшината:

                      аа, първи батальон, 2-ра рота, 24 души....... 3-та рота- 25 души......
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Топографска карта - Атлас

                        Айде стига с комунизма и другите глупости. Дайте конструктивно предложение.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Топографска карта - Атлас

                          Не се сещам какво им е лошото на картите на варшавския договор, та трябва да се ползват НАТОвски:

                          Натовските(ако са тези които знам) са от 78г и терена е заснет отдалече, а картите "Генералний штаб" са от 84 и на тях има доста повече информация-триангулачни точки, коти, гранични камъни, размери и товароносимост на мостове и язовирни стени... Пък и Варшавския договор едва ли ще изяви претенции за авторски права.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Топографска карта - Атлас

                            Картите на НАТО наистина са доста не точни, пробвал съм ги. Ако ще се прави такъв атлас по добре да се използват Аналогините руски военни карти от сайта: http://poehali.org/maps.html те са по добри (и тях съм пробвал). Ако има интрес имам ги свалени (около 3 GB)и с удоволствие ще ги копирам. Между другото те са калибрирани за Ози.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Топографска карта - Атлас

                              Аз мисля че ако става дума за растерни карти двамата колеги писали преди мен са прави и руските карти са много по-добри. Освен това смятам че едно отпечатване е много по-скъпо отколкото всеки желаещ просто да си купи едно ПДА с голяма карта и да си ги сложи в електронен вид... Като допълнителен резултата ще има и навигация...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X