Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографска карта - Атлас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Топографска карта - Атлас

    Хич не ви трябват принтирани в А3 формат тези карти на БЪлгария - габаритите са колкото Записки по българските въстания в четири екземпляра и тежат също толкова...

    Тва може и да се подвърже но без ламинат не става а с ламинат ще стане голямо колкото шайга с череши и също толкова удобно за боравене в автомобил..

    Няма пълно щастие бе казал някой
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47
      Re: Топографска карта - Атлас

      Хора тая работа изобщо не ми се вижда рентабилна и реално използваема. Да се печатат набор от толкова много картни листа в оригинален формат (40х37 см), който е доста голям за да е удобен за ползване, и ще стане доста тежък наистина. И излиза скъпо, поне според мен.

      Ето и цена за дигитален печат.
      формат - 44х30 см - 90 г/м2 - 2.40 лв. двустранно
      Тук е проблем и формата. Има едни 7 см, които невлизат.

      Ако някой намира цената на дигиталния печат поносима и държи да ги има напечатани, да каже и ще търся друга фирма с по-голям формат.

      Скоро ще ми дадат цена и за офсетов печат, но очаквам да е по-скъпо. Но там няма да има проблем с формата.

      Коментар


      • #48
        Re: Топографска карта - Атлас

        Колега здравей,

        Повярвяй ми не ти трябват тези над 300 листа принтирани(А3)+ламинирани=много тежко и голямо нещо, аз лично нямам толкова свободно място в джипката си камо ли в кола

        Приятни са, много подробни но са ужасно големи, това което аз правя е когато излизам някъде по горите си вземам само 1-2 листа с картите на конкретния регион.

        Поздрави
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #49
          Re: Топографска карта - Атлас

          [quote=denislav;146642]
          Първоначално публикуван от stojan_defender-a
          Ето за тези става въпрос (май)
          http://store2.data.bg/stoeneca/secretmaps/[/quote

          тц. и тия стават, ама не са всичките .може би тези ви трябват:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7443
          Картите са натовски правени са за гърци и турци но са доста стари 55-70 година. Източника е Български - крадени от някой изменник. Почти на всяка има надпис да се унищожи след ползване. Иначе стават - липсват някои населени места създадени след 60та но са добри за топография и общо познаване на района. Също така много труд е хвърлен от този дето ги е поместил с граници и т.н. Който се интересува как да намери тази дето му трябва да изтегли картата с надпис голяма около 10 мб и после да си избере по номер.

          Коментар


          • #50
            Re: Топографска карта - Атлас

            Я да ползвам тази тема за един въпрос. Кажете на какво и къде ги разпечатвате тези карти(Натовските и на Ген щаба)? Аз си разпечатах няколко листа на широкоформатен мастилен на HP за 5 лв на лист, но тяхното мастило се размива от вода, та питам има ли някъде по-читав печат(лазер или мастила на спиртна основа). Ще се радвам на някакви идеи.

            Поздрави
            Иван Попов

            Коментар


            • #51
              Re: Топографска карта - Атлас

              Първоначално публикуван от neocom Преглед на мнение
              Я да ползвам тази тема за един въпрос. Кажете на какво и къде ги разпечатвате тези карти(Натовските и на Ген щаба)? Аз си разпечатах няколко листа на широкоформатен мастилен на HP за 5 лв на лист, но тяхното мастило се размива от вода, та питам има ли някъде по-читав печат(лазер или мастила на спиртна основа). Ще се радвам на някакви идеи.

              Поздрави
              Иван Попов
              В рекламните агенции има плотери и други едрогабаритни машини. Повечето работят с мастилници но може да намериш и нещо което да не се размива лесно. По принцип се печатат планове за сгради които се използват на открито и в много случай влажно и мокро.

              Коментар


              • #52
                Re: Топографска карта - Атлас

                Neocom,

                За цената на която ще разпечатащ тези карти ще си вземеш един PDA(200-500лв) + GPS(100тина лв) приемник и ще си рутираш на воля колкото ти душа сака...

                Не се занимавай с принтиране, повярвай ми човече аз забравих картите на хартия

                Pozdrawi,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  Re: Топографска карта - Атлас

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  ...За цената на която ще разпечатащ тези карти ще си вземеш един PDA(200-500лв) + GPS(100тина лв) приемник и ще си рутираш на воля колкото ти душа сака...
                  Това е правилното решение!
                  От няколко години го ползвам, но поради малкия екран на PPC, в последно време мъкна и лаптопа, особено в непознати райони, когато се налага да се погледне по-голяма част от картата.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Топографска карта - Атлас

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Neocom,

                    За цената на която ще разпечатащ тези карти ще си вземеш един PDA(200-500лв) + GPS(100тина лв) приемник и ще си рутираш на воля колкото ти душа сака...

                    Не се занимавай с принтиране, повярвай ми човече аз забравих картите на хартия

                    Pozdrawi,
                    Благодаря за отговора, но мене ме интересува хартиената карта. Имам МАП60ЦСх и М5 на Гармин. Ползвам си го покета с картите, но е неудобен,, когато трябва да се планира маршрут на по-голям терен. Аз не целя да ги разпечатам всичките, печатам 2-3 картни листа на района, който ще обикалям. Предимството на хартиената е че се вижда по-голямо парче от картата а и в повечето случаи времето е влажно, а ПДА-то е чувствително към влагата...та затова питах за печат със спиртни мастила...

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Топографска карта - Атлас

                      Първоначално публикуван от g3rmin Преглед на мнение
                      В рекламните агенции има плотери и други едрогабаритни машини. Повечето работят с мастилници но може да намериш и нещо което да не се размива лесно. По принцип се печатат планове за сгради които се използват на открито и в много случай влажно и мокро.
                      С каквото и мастило да ти го напечатат, ще се размаже от вода, което е неспасяемо. Единият вариант е фино ламиниране върху листа - има фирми, които го предлагат, другият вариант - печат на фолио. Не знам наизуст цените, но лесно мога да ги проверя, ако е необходимо. В работата си се занимавам с различни видове разпечатки и съм виждала всякакви.
                      Давам отговор по запитването, защото GPS-ът наистина е много удобно нещо, но е доста дребно като обхват на картата, която се вижда на екранчето, освен това винаги зависиш от ток, налични сателити, а понякога - и навигатор Освен това съм чела някъде за проучване, при което пускат няколко отбора по непознати маршрути и всеки "въоръжен " с различно средство за ориентация. Отборът с картите се беше справил мисля по-добре от отбора с GPS.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Топографска карта - Атлас

                        Това с ориентирането на няколко екипа се случи в Англия, преди няколко месеца... даже някъде из нета имаше инфо...
                        За мен този експеримент е нереален, защото ориентирането в по-голямата си част е свързано с личните качества и опита на екипа и много по-малко зависи от използваниете средства.
                        Убеден съм, че ако бяха направили няколко поредни опита с различни екипи, резултатите щяха да са статистически различни, но нямаше да има сензация.
                        Да се върнем на темата, един лаптоп с 14-15 инчов дисплей би свършил по-добра работа, при това към него винаги може да се "върже" GPS. Последното е проверено и ползвано многократно, точно с тези карти.

                        П.П. Разбира се, че по този начин се губи чара на класическите способи за ориентиране, но... вече сме 2007 година...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Топографска карта - Атлас

                          neocom

                          Малко по напред споменавам за дигитален печат. Посочвам и максималния формат и цената. Това което там съм пропуснал да уточня е че печата е с ТОНЕР а не с мастила и следователно е МАЛКО по-устойчив на влага. Поне ако не се разкъса или силно намачка листа, няма да се размаже и след като се изсуши пак ще може да се ползва.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X