Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазка за тресчотка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смазка за тресчотка

    Става въпрос за подръжката на ръчните инструменти тресчотки. Интересува ме колко често е препоръчително да се отваря и каква смазка да се слага. Виждал съм специални тубички с грес към ремонтните комплекти на марковите инструменти, но така и не разбрах нещо повече за греста. Въпросът ми е от къде може да се купи такава смазка, продава ли се отделно или върви с целия ремонтен комплект, може ли да се сложи обикновена грес и като цяло каква е препоръчителната подръжка на тези инструменти?

    Благодаря предварително на отзовалите се

  • #2
    От: Смазка за тресчотка

    Прощавай, ама не мога да се сетя как се казваха тия мазни. Изобщо казано има нискооборотни греси, това е и цялата разлика спрямо масовите. Но и те стават, разбира се.

    Коментар


    • #3
      От: Смазка за тресчотка

      Мисля че колегата е maystor компетентен да отговори на този въпрос той се занимава с търговия на такива инструменти. Преди няколко дена разглеждах една чисто нова монтьорска количка на Факом при един приятел и поне аз не видях да има нещо дадено за смазване на инструментите. Така като се замисля моите тресчотки се смазват като паднат в тавата с маслото даже наскоро испуснах една в един резервуар с 400 литра хидравлично масло на един шлайф та се навъртях до ушите в масло докато я извадя. По добро смазване от това здраве му кажи .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Смазка за тресчотка

        Намажи я с графитна грес и работи спокойно. Ако започне след време да затяга или много да щрака, процедурата се повтаря.

        Коментар


        • #5
          От: Смазка за тресчотка

          Графитна в никакъв случай, че после ще ти я оправям половин час. Литиева ако намериш, много малко, колкото две зърна леща от дербната се слага. Преди това- почистване с фина телена четка, голяма колкото такава за зъби. Миене с ВД40 или бензин, подсушаване с парцалче. Ако няма грес може и какво да е масло или ВД40, всъщност е по-добре от греста, но трябва по-често да се прави. Всичко това зависи от честотата на използване на инструмента, ако ползваш всеки ден и в замърсена среда - веднъж месечно трябва да се чисети и смазва. Ако обаче работиш по електроника и в чисто помещение може и на 6 месеца веднъж.
          Другият вариант - при мен + 10 лв = сервизирана тресчотка. Частите се заплащат отделно, ако има за смяна.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Смазка за тресчотка

            Благодаря много за информацията . Майсторе като спомена за ремонт искам да те питам съществува ли взаимозаменяемост на частите, понеже за моята китайка едва ли се предлага специален ремонтен комплект.

            Коментар


            • #7
              От: Смазка за тресчотка

              Щом е китайска, просто зарежи, и иди при Пламен да ти даде нармална Тона. Парите не са много повече, а инструмента ще дочупват внуците ти.

              Коментар


              • #8
                От: Смазка за тресчотка

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Щом е китайска, просто зарежи, и иди при Пламен да ти даде нармална Тона. Парите не са много повече, а инструмента ще дочупват внуците ти.
                И що ?! От китайски до китаски инструмент разликата е от земята до небето .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Смазка за тресчотка

                  Ми например щото от Тона до Тона няма разлика. Всичката работи, не чакаш менте, и не гадаеш кога ще се изплесне и ще ти отреже всичките пръсти наведнъж.
                  Там има и Факом, същото е, ама по-скъпо. Ще го сравняваме ли с тоя китай, оня китай, виетнамските общежития ...?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смазка за тресчотка

                    По времето когато имаше виетнамски общежития си купих китайско гедоре от Техеран . С размер на камъните от 19 , до 48. По спомен тогава ми излезе на равностойност около 150 дойче марки . От тогава насам за 20 години нямам случай на не отвити гайки и винтове , при все че се ползва ежедневно по преси , щанци , гилотини , фрези и т.н.
                    А това че болшинството от бг търговците вкарват калпавата китайска техника за по лев парчето е друга тема . Мисълта ми е че братския китайски народ произвежда и качествена стока ... която си държи цената . Не бива да отписваме китайското априори .
                    ...Между другото по ирония на съдбата , преди седмица един малоумен работник в мое отсъствие е развивал гайките от главините на мотокар с тресчотката (!) и тя е заклинила в едно положение ... та по тази причина се присъединявам към питането към Майстора за ремонт . Не ща да я разглобявам аз , щото до сега не съм - та да не стане по-лошо
                    +10-те лева не са проблем .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-08-10, 01:26.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смазка за тресчотка

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      По времето когато имаше виетнамски общежития си купих китайско гедоре от Техеран . С размер на камъните от 19 , до 48. По спомен тогава ми излезе на равностойност около 150 дойче марки . От тогава насам за 30 години нямам случай на неодвити гайки и винтове , при все че се ползва ежедневно по преси , щанци , гилотини , фрези и т.н.
                      А това че болшинството от бг търговците вкарват калпавата китайска техника за по лев парчето е друга тема . Мисълта ми е че братския китайски народ произвежда и качествена стока ... която си държи цената .
                      Ти тая гедория си я купил преди 30 години и тогава се е държало на качеството, то и аз имам един комплект китайски лули още от соц-времето и досега не е мръднал но вече щом е от китай бягай далече,вече абсолютно всичко китайско е болук и всеки трябва да бяга далече от тази стока.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смазка за тресчотка

                        Айде стига с легендата за калпавите бегета, а? Зер не точно заради Илиянци някой е построил половин милион квадратни километра заводи, и е турил в тях двеста милиона работници, които ЦЕЛЕНАСОЧЕНО произвеждат МЕНТЕ.
                        По времето на виетнамските обшежития, ментето не съществуваше като понятие, камо ли като клас стока, не? Примерът ти е неадекватен. Ония дънки не бяха фактурирани, но по-калпави от корекомските не бяха. Какво стана с началото на сухия режим, все пак е друга история.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смазка за тресчотка

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Айде стига с легендата за калпавите бегета, а? Зер не точно заради Илиянци някой е построил половин милион квадратни километра заводи, и е турил в тях двеста милиона работници, които ЦЕЛЕНАСОЧЕНО произвеждат МЕНТЕ.
                          По времето на виетнамските обшежития, ментето не съществуваше като понятие, камо ли като клас стока, не? Примерът ти е неадекватен. Ония дънки не бяха фактурирани, но по-калпави от корекомските не бяха. Какво стана с началото на сухия режим, все пак е друга история.
                          Разговарял съм с колеги , които в момента пътуват в Иран .Не че няма и боклуци , но същите китайски инструменти - имам предвид като качество - и в момента продължават да се продават там . И не става въпрос само за гедоре , но и ключове за дюзи на големи камиони , щанги и кави ли не ръчни инструменти . Пак повтарям : не отписвайте априори качествените китайски инструменти , само защото не сте ги виждали . ...Иначе ше излезе както казва шопа : Те такова животно нема !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смазка за тресчотка

                            Стефане като цяло съм на твоето мнение и когато купувах комплекта преди година и половина бях си наумил, като се счупи тресчотката я сменям с нещо качествено. Направила е някой и друг по-тежък ремонт, но като цяло се ползва по веднъж на месец и още е читава. Пък знае ли човек може и нещо качествено да излезе. Просто ми е интересно дали частите са универсални и дали може да и сложа нещо марково вътре.
                            Иначе човек и с Факом да работи пак не е гаранция, че няма да си чупи пръстите, зъбите, главата. Просто си има болтове и гайки, които се лашкат/стягат с върток. Както е написал майстора в подписа си "и малко акъл трябва"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смазка за тресчотка

                              Да кажа и аз за китайските "гедоре", преди време развивахме едни болтове 20 мм на един самосвал,
                              понеже ни мързеше /инструмента не бе мой/ развивахме с трешчотката и тръба два метра, който болт не се разви се скъса.
                              След като свършихме аз директно от обекта в магазина, и вече две години имам китайско "гедоре" 3/4 което засега използвам основно по УАЗКАТА.
                              А комплекта е ет 100 лв. така че има си и нормален китайски иструмент.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X