Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

    Здравейте, аз за първи път пиша във форума. Искам да попитам относно обслужването на "колицата", защото другата седмица ще ми я докарат от Германия. До колкото разбрах има проблеми с двата калника, праговете и със спирачните тръбички. Интересуваме колко може да ми излезе, като пари техния ремонт разбира се ако някой колега скоро е правил тези неща по своята кола. Километража показва над 3100000км. за 98година. Искам да знам на какво да обърна внимание и трябва ли да се настройва нещо по двигателя (клапани). Знам, че трабва да се сменят всички масла в трансмисията и двигателя. Двигателя е с верига тя трябва ли да се сменява. Моля за извинение, но за първи път ще се сбъскам с 4х4 и това ще единствения автомобил на семейтвото ми.

  • #2
    От: Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

    Ако тръбичките са корозирали се сменят с нови.Правят се.Ако двигателя работи добре не пипайте клапаните.Веригата се проверява и ако има голямо износвани се сменя заедно със зъбните колела.Не едното или поотделно а комплект.Ако калниците са много изгнили може да се вземат втора ръка здрави.

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

      Здравей колега аз имам същото терано 2.4 щом ще ти е единствена кола на семейството трябва да смениш всички масла филтри антифриз спирачна течност някой друг ремък на генаратор водна помпа климатик ако има.Ако има чукане по клапаните е от повдигачите те са хидравлични и направо се сменят.Каретата и на двата кардана имат гресьорки и е желателно да ги гресираш също така и накрайниците и шарнирите е възможно да имат.Калниците и праговете втора ръка ще ги намериш , за спир. тръбички немога да ти кажа но мисля че няма да имаш проблем.Общо взето трябва да го обслужиш за да си спокоен за напред и мисля че си объркал една " 0 " в километража .
      Поздрави!
      П.П. Ако има нещо питай с каквото можем ще помагаме.
      NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
      Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

        Може и да не е объркал "0"-та в километража колегата .Все пак е
        Terano да не е....
        TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване на Maverik / Terano 2,4 -85kW

          Благодаря за отговорите, ще сменя всичко , което ми препоръчахте. Май съм объркал една 0 от километража и дано това са реалните километри

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X