Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RD28 - охладителна система, проблем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RD28 - охладителна система, проблем?

    Машината е Y260, 2.8 TD, 1992г.
    Описание на проблема (симптоматика)
    1. Губи много огладителна течност (над 1-2л/1000км)
    2. Тече, но не постоянно, а от време на време силно (не мога да установя точно откъде, защото като протече омокря много, а като не тече е сухо.
    3. В охладителната система има високо налягане, когато колата е напълно изстинала (сутрин)
    4. Мехурчета не се виждат в казанчето, май...
    Хронологията е следната: Като взех колата нищо нередно, няколко седмици по-късно смених всички течности, вкл. антифриза. Щом си тръгнах от сервиза за има няма 20 км той се изля, ама целия. Върнах се и проблема беше констатиран - водна помпа (специялни благодарности на Митко - Фулда за това, че ме взе в 10ч вечерта и установи проблема). Смених помпата, май си беше здрава, а теча е бил от гарнитурата, все едно сложих новата. Уж всичко е наред, но колата пак започна да тече отвреме навреме. Прибегнах към пробване с разни добавки първо промивка после нещео скъпо за запущване на течове (по това време ми се стори, че тече от радиатора, но май това беше само сълзене, а като се разтече яко не е тотам. Ефект никакъв. И най същественото - колкото и да е изстинала колата, като развъртя капачката на казанчето казва БАУ и изплисква малко вода през маркучето на отдушника.
    Възможни проблеми: Предполагам, че всичко може да се дължи на неработеща капачка (клапан). От прекалено високото нялягане отвреме навреме избива и протича? По лошия вариянт е да влизат газове (гарнитура, глава, блок ) Ама не се вижда пара да излиза отзад, пък и да бълбука в казанчето. понеже този ДВГ е доста известен, имате ли предположения (или по-скоро съвети) От къде да започна
    -цялостна профилактика на маркучи, радиатор и т.н.,
    -Смяна на капачката и да видим какво ще стане,
    -ходене на някви специалисти с газ-анализатори.
    Следващите 2-3 седмици така или иначе няма да мога да ходя в сервиз, затова реших първо да се информирам, малко. пък и прочетох тук теми с много коментари по подобни въпроси. Благодаря за отговорите предварително.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Re: RD28 - охладителна система, проблем?

    Капачката смени на първо време задължително!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: RD28 - охладителна система, проблем?

      Намери човек/сервиз където разполагат с реактив за оцветяване на антифриза при наличието на СО2.
      Тоест, ако "надува" и вкарва отработени газове в охладителната система с този реактив антифриза се оцветява в СИНЬО ......
      Това по принцип!
      А лично мое мнение: Проблем гарнитура или глава .........
      По признаците, които описваш си прегрял мотора .... това е следствието.
      Обикновенно познавам.
      Сорри!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Re: RD28 - охладителна система, проблем?

        Напълно съм съгласен с Бат Венци .Капачката ти държи 0,9 ат. Можеби при теб не отваря, затова като дигне повече избива от наи слабото място изведнъж и ти олива,но при такова оливане трябва да го видиш някъде.Аз на моя Патрол имах обратния проблем -постоянно отворена капачка.Маркучите постоянно меки , нямах парно на място отзад -въобще и бях със спукана глава. Така минах без проблем 10000 км . сложих нова капачка и ..........джипа роди напълно.

        Коментар


        • #5
          Re: RD28 - охладителна система, проблем?

          Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
          Напълно съм съгласен с Бат Венци .Капачката ти държи 0,9 ат. Можеби при теб не отваря, затова като дигне повече избива от наи слабото място изведнъж и ти олива,но при такова оливане трябва да го видиш някъде.Аз на моя Патрол имах обратния проблем -постоянно отворена капачка.Маркучите постоянно меки , нямах парно на място отзад -въобще и бях със спукана глава. Така минах без проблем 10000 км . сложих нова капачка и ..........джипа роди напълно.
          А каква е логиката да държи високо налягане като изстине?
          А температурата над средата не се е качвала, следя я все пак.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            Re: RD28 - охладителна система, проблем?

            Незнам какво имаш в предвид под високо налягане.По принцип когато всичко е на ред нормално си държи някакво налягане и студена.

            Коментар


            • #7
              Re: RD28 - охладителна система, проблем?

              е каква е логиката, отде се взима товяа налягане ако не влизат газове. При загряване се вдига налягането и при връщане в първоначалната температура трябва и налягането да стане пак атмосферното. Поне така аз съм учил по физика...
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                Re: RD28 - охладителна система, проблем?

                Отвори капачката и помириши антифриза ,ако тъпче много компресия ще ти мирише на изгорели газове.Ако имаш проблем в главата с новата капачка веднага ще разбереш(ще изхвърли антифриз от разширителя и ще бълбука).

                Коментар


                • #9
                  Re: RD28 - охладителна система, проблем?

                  това с бълбукането не се ли гледа при отворена капачка? т.е. какво значение има дали и работи клапана или не, ако не е поставена
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    Re: RD28 - охладителна система, проблем?

                    При мен като е отворена капачката и завърти помпата качва ниво радиатора и се излива антифриза .За сега чао ,защото тръгвам за риба . Успех и дано нямаш сериозен проблем.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X