Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на изпарителя на климатика в Паджеро 2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на изпарителя на климатика в Паджеро 2.

    При пускане на климатика след няколкодневен престой на колата, вътре се усещаше силна миризма на мухъл. Реших да почистя изпарителя по методика, описана в http://pajero.kz/forum/index.php?/topic/96-%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0/.
    За тези, които се затрудняват с руския, превеждам основните моменти.
    Сваля се барчето.
    Сваля се хоризонталната метална планка, на която то е закрепено. Държи се с 4 винта.
    Свалят се двете стоманени скоби и едно самонарезно винтче. (Аз свалих и няколко клипси и една гайка, както се оказа - напълно напразно)
    Долната част на кутията на изпарителя се издърпва надолу и се застопорява за да се поддържа отвора. Пълното и изваждане е невъзможно, тя е застопорена чрез дренажния щуцер.
    Гледката, която се открива пред очите ни не е от най-вдъхновяващите. При мен почти бяха поникнали печурки и мухоморки .
    Почистваме събрания по външната част на питата на изпарителя боклук с твърда четка и и го изгребваме. Прави се внимателно, ламелите са меки и се мачкат. Върешната част е като правило съвсем чиста.
    Пускаме вентилатора на максимална мощност за няколко минути, за да издуха останалите дребни боклуци.
    Добре е да се направи почистване на питата и въздуховодите със специален спрей за климатици, съгласно приложената към него инструкция.
    Сглобяваме по обратен ред.

    В случай, че е монтиран филтър за въздуха в купето (описал съм как се прави това в друга тема), изпарителят повече няма да се замърсява.
    VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
    MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

  • #2
    От: Почистване на изпарителя на климатика в Паджеро 2.

    Благодарско. Събота и неделя ще извървя твоя път, понеже при мен освен, че смърди и едвам духа (запушено е).
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на изпарителя на климатика в Паджеро 2.

      Нещо, което съм пропуснал, описвайки последователността на действията.
      След саляне на металната планка, на която се държи барчето трябва да се свали и пластмасовия въздуховод. Държи се с клипси, на които, за да бъдат освободени, трябва да се натисне навътре щтифтчето в средата.
      Извинявам се за пропуска.
      VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
      MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X