Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на разрешително за бойно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на разрешително за бойно оръжие

    Имам разрешително за бойно оръжие от една година.Издадено ми е от РПУ-то по постоянен адрес, но се преместих в друг град и имам лична карта с новата адресна регистрация. Уведомих старото РПУ и оттам ми изпратиха досието в новото РПУ. Платих в новия КОС такси за носене и съхранение и дадох 3 снимки. Междувременно ми провериха касата. Но минаха 2 седмици и никой не ме е търсил. Възможно ли да откажат да ми дадат новото разрешително и да вземат оръжието. Ако някой знае, дали имат някакъв срок в който да се издава новото разрешително. Е може и шефа на РПУ-то да е в отпуск ,но ще изчакам още малко преди да отида да проверя.

  • #2
    От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

    Могат да ти откажат поради "отпаднала необходимост". На бележката с входящия № има и телефон за проверка.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

      Спокойно.

      Аз чаках повече от месец.

      От това, което казваш става ясно, че няма да ти издават ново разрешително с нов тригодишен срок, а ще променят данните ти в старото с новия адрес.

      Срокът на разрешителното ще остане същия както преди.

      Взеха ли ти старото разрешително?

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

        Не ми взеха старото разрешително, но като платих таксите попълних и анкетен лист. Ех ако ми го вземат язък за всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

          Ами просто ще си останеш със старото разрешително до края на срока му, нищо че адресната регистрация е различна от тази на личната карта. Лицето и оръжието нали са едни и същи
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

            Не могат да ти вземат разрешителното преди изтичане на срока му,освен ако не нарушиш закона или условията по съхранение и боравене,ще ти се смени адресната регистрация,това не е прична да ти отнемат разрешителното,което не пречи да отидеш до местната служба КОС да направиш справка,там ще ти кажат кога ще е готово новото ти картонче(разрешително),за да върнеш старото.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

              Попитах един познат служител в КОС. Той потвърди казаното от колегата belata в горния пост.
              Иван
              ivanp98[at]mail.бг

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                Е дано да е така. Спазвам всички разпоредби и не съм нарушавал закона.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                  А ако сменя адреса, но съм в районна на същото РПУ, каква е процедурата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                    Първоначално публикуван от ballomed Преглед на мнение
                    А ако сменя адреса, но съм в районна на същото РПУ, каква е процедурата?
                    Логично е да имаш някакъв ангажимент към служба КОС. Най-малко за проверка на условията за съхранение на оръжието. Не съм виждал какви данни се пишат на разрешителното, но мисля, че те се две: За носене и за съхранение. Второто условие е фиксирано към адрес и условия за съхранение.
                    Иван
                    ivanp98[at]mail.бг

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                      Е вече мина месец и отидох до КОС да видя какво става. Оказа се че разрешителното ми е подновено, но ако не бях отишъл можеха и да не се обадят. Важното е ,че всичко завърши добре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                        Първоначално публикуван от ballomed Преглед на мнение
                        А ако сменя адреса, но съм в районна на същото РПУ, каква е процедурата?
                        При промяна на адресна регистрация срока е СЕДЕМ дневен да се обадиш в КОС. Аз малко го удължих и сега си чакам присъдата (глобата).Съставиха ми акт за неспазване на законноустановения срок.Грешката ми е поради това, че не отидох да проверя в служба КОС. Така , че колеги , ако не го знае някой го имайте на предвид. Важно е ! Имам известни смекчаващи вината обстоятелства за това, че аз отидох да се обадя , а не да се установи при проверка.Глобите по КОС не са никак малки, не си приличат с тези по КАТ.
                        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                          Снощи на вратата се звъни и полицай ми връчва акта, който силно се надявах да е забравен. Само 200 лева ми искат да внеса по сметка на МВР в седем дневен срок. В противен случай ще бъде събрана глобата по принудителен начин.Има и опция за обжалване, но не знам дали има смисъл и мисля колкото и да не ми се иска да си платя. Сега чух, че са ги завишили от 2000 до 5000 хил.лв., което е много лошо.
                          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                            Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
                            В противен случай ще бъде събрана глобата по принудителен начин.Има и опция за обжалване, но не знам дали има смисъл и мисля колкото и да не ми се иска да си платя.
                            Колега, плати ли глобата? И дали имаше други последствия от това, ставало ли въпрос за отнемане на разрешително, или само с тази глоба се минава?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на разрешително за бойно оръжие

                              Гореописаното деяние е административно нарушение и никой няма основание, за това да издаде заповед за отнемане. Има съствен АУАН и по добре да си плати глобата, защото наистина, след 19.09.2010 год., когато влезе в сила новият ЗОБВВПИ, предвидените в него глоби са сериозни.
                              LZ3YG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X