Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Джип Чероки XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова уредба на Джип Чероки XJ

    Темата произлиза от тази:http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8574
    Говорим за разхода а не толкова за марка и цена на LPG-то. Споменах какво ползвам от 2 години в мои коли та ако мога да съм полезен на някого. Тази уредба се доказа при мен лично.
    А иначе след едно "изкихване" в едно блатясало място, нощем в дъжда при силен вятър отказах за винаги изпарителите.
    Този случай си беше класика. Мърфи трева да пасе. Тъкмо навлязох в около 40 см воняща черна вода с тинесто дъно и гатта кихна, обърна напряко дифузора и загасна до второ нареждане. Проврях се над отворенете шофьорска врата и с левака стъпих на гумата, вдигнах някакси капака и на светлината на мобилния с една ръка (уевата) и само с клещи разглобих половината таратайка да стигна до нещото. Та това е ....
    Що се отнася до по-евтин инжекцион, съмнявам се че е на нивото на споменатия. Аз реклама на ГАЗари не правя , моят бизнес е тотално друг.
    Все пак ако някой може смело да препоръча нещо като безпроблемно и запазващо разхода на нивото на което е сега, да казва докато не съм се набълбукал. Ама не да е чувал а да я ползва тая уредба и да не се сеща за нея освен като я пълни. Казвайте.

    Друго си мисля като вариант Б. Едва ли ще карам туй квадратното МПС повече от година и ще мина на ГРАНД от заоблените (1999-2001 или нещо такова).
    Ако взема пак шестак 4000сс уредбата заминава там почти без загуби.
    Относно разхода който споменах. При баща ми той е с около литър надолу. Май не ритка КИКДАУНА толкова често. Ама нали за това са бензинките, да се изкефиш.
    Последно редактирано от quadra; 16-03-07, 09:26.

  • #2
    Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

    batvajo,

    Става дума за това:

    Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
    ...Та тази машинка ми показа разход 12,5 на дълго при скорости до 100-110/ч и около 18-19 на градско. Сега ще я "газирам" срещу 2700.00 родни левчета с BRC sequent. Това чудо съм го пробвал вече и не променя разхода. Вървежа е на 80% от бензиновия и никакви грижи около уредбата. ...
    Аз също ходих в BRC в Дружба, на мен ми предлагат газов инжекцион за 2.400лв. (не знам/ не помня модела) и твърдят, че:

    - загубата на мощност е до 3-5%
    - разхода на газ е с до 10-15% в повече от на бензин

    Та се чудех 3-5% при мен и 80% при теб - къде ли е истината?..

    Коментар


    • #3
      Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Първоначално публикуван от yaro
      25/100 в града и в гората. 16/100 на магистрала, като я галя с до 120. Това при изряден двигател с неработеща една (от две) ламбда сонда.
      Перфектен. Не я сменяи тая ламбда че да не се развали разхода.
      Да бе...

      Коментар


      • #4
        Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

        Привет Yaro.
        Не съм забелязъл промяна в разхода. Във вървежа се забелязва осезаемо. Без да е заяждане но просто обръщам внимание на цифрата 3%. Кои човешки сетива долавят 3% разлика във вървежа. А аз го долавям осезаемо но не дразнещо. Като си карам с 60-80/ч и цъкна на бензин колата тръгва с тласък. Повече скачка и по добре изпреварва. Тази осезаема разлика ме навежда на мисълта за големия процент. Но не е 30% в никакъв случай по-малко е.
        Сега за настрийките. Твоят въпрос ми напомни разни стари разговори с газаджиите. Като слагах първата такава уредба шефа им ме попита каква настройка да направи: икономия или бегачка. Отговорих неопределено. Да преценят те или нещо такова.
        Тогава ще излезе че макар и да са компютърни SEQUENT-ите, но има мегдан за настройки.
        Вън от задълбаване в цифри, като цяло това е безпроблемна уредба и не се сещаш за нея. А за цените.... кво да кажа. Не може да искаш да си хайдутин и да се оплакваш че ти тежат пищовите.

        Коментар


        • #5
          Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

          Yaro, възможно е да ти предлагат новата си уредба. Не и зная името.
          От 2-3 месеца в производство. Знам къде има за шестак на около 2000-2100 с бутилка, монтаж и сервиз. Тя е вече изпитана за 4 цил. машини и не била по-лоша. За шестаци след около 5 дена ще идват от Италия монтажтарикати да показват мурафети. Аз не бих я купил преди октомври да речем.
          От друга страна в цената която споменах за "Сикуента" има и 90л бутилка, сонда монтаж, сервиз и квото там.........
          Ма то не пречи да им звъннеш и ще си кажат.
          Пак казвам реклама на газаджии не правя но ако се окаже така да те пратя при мойте юнаци. Поне знаят какво правят а и пестиш 300BGN. Таман за почерпка.

          Коментар


          • #6
            Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

            za YARO
            Ми колега явно има чалъм за настройки. При 20% по-ниско КПД избират да върви или икономичност. Не е фиксирано. Виж втората част на отговора ми от 09.21мин.

            Коментар


            • #7
              Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

              щи продължавате ли по темата или да го резна това в друга за газови уредби?
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                щи продължавате ли по темата или да го резна това в друга за газови уредби?
                Ми резни го, уважаеми г-н Модератор!

                Коментар


                • #9
                  Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Ми резни го, уважаеми г-н Модератор!
                  Ей, веднага да се заядеш бре
                  Другия път няма да питам.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Газова уредба на Джип Чероки XJ

                    някой има ли впечатления от руските инжекциони "ФАВОРИТ". представят ги като много добри и безпроблемни точно заради упростената контролна система. дюзите се слагат поединично на всеки колектор в непосредствена близост до клапана (а не в общ допълнителен блок) и това правело впръскването по-прецизно и на практика елиминира детонациите. освен това блока за управление ползва командите на оригиналното ЕСU без да има необходимост за емулации/симулации и т.н. дюзите им са стоманени и ги хвалят, че са много по-издържливи. освен това дюзите подлежат на многократно отваряне/почистване при нужда. цените са много под BRC. за 4 цилиндъра искат към 1200-1300лв. някой да се похвали/оплаче?
                    "..there is no substitute for cubic inches.."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Газова уредба на Джип Чероки XJ

                      Абе тръшкаха се едни газаджии тук, ама те още на са им много ясни, та не им вярвам много. Руснаците само с такива карат и за никакви западни не искат и да чуят... Явно трябва да мине време и ще разберем...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Газова уредба на Джип Чероки XJ

                        В края на краищата реших да монтирам БРЦ Сикуент, щото неам нерви за експерименти, с 80л бутилка. Дори се попазарих и като на стар клиент ми направиха цена 2000.00. След един месец ще дам конкретни отзиви как стои на Cherokee XJ 4000cc 93г + промяна във вървежа и разхода.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Газова уредба на Джип Чероки XJ

                          Ако ви интересуват газови инжекциони на адекватни цени, пуснете ЛС, да видя как мога да съм ви полезен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Re: Газова уредба на Джип Чероки XJ

                            Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                            Ако ви интересуват газови инжекциони на адекватни цени, пуснете ЛС, да видя как мога да съм ви полезен.
                            Еми пуснах ти , ама не се обаждаш !
                            LZ5ZI qth HASKOVO
                            Pajero II GLS 3000 V6

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X