Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете, Патрула ми загрява 2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете, Патрула ми загрява 2.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5830.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5897633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5822.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5897632Прецених че ще е интересно развитието на проблема и реших да го споделя с вас.
    Темата произлиза от тук:Помогнете Патрoла ми загрява
    Дойде в това състояние:
    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Дойде със спукан маркуч между главата и радиатора.
    Смених го и го изръчках от Борово до Бояна и там вдигнах капака - маркучите на камък. Айде маркучето от радиатора в едно шише с вода и опасенията ми се потвърдиха.
    Има и предистория - джипа е купен с липсващ термостат и неработещ вискосъединител. Бил е и влекач.
    Няма я и компресията на 6 цил. Не е от клапани.
    Нямаше какво толкова да се умува и се пристъпи към сваляне на главата. Външния оглед нищо не показа, глава, гарнитура и чело на блока изглеждаха почти перфектно. Главата беше закарана в сервиз за диагностика на глави, където следваше процедура по "надуване" на главата за пукнатини.
    Докато чаках резултата, огледах внимателно 6-ти цил. Вижте снимките на цилиндъра от вътре - деругите и язвите ръжда.
    През това време ми се обадиха за главата - спукана между 5-ти и 6-ти цил.
    И нещата се "навързаха" - няй вероятно джипа е каран дълго време със спукана глава - язвите ръжда по стената на цилиндъра. Последвало е зверско прегряване и задиране на сегменти - деругите.

  • #2
    От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

    Кофти ситуация-няма спор!
    Разбира се,че е интересно и полезно да се видят последствията от мърляво отношение към добичето!
    Да попитам какъв е двигателя,за да не търся темата?
    Андро-виждам,като че ли разширение в горната част на цилиндрите-така ли е,или не съм забърсал очилата...?Или са някакви отблясъци...?Ако не греша ще обясниш ли за кво иде реч?

    П.П. Вижда се колко са задръстени отворите за охлаждане в блока около цилиндрите...!
    Последно редактирано от mbenz; 28-07-10, 19:03. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      Кофти ситуация-няма спор!
      Разбира се,че е интересно и полезно да се видят последствията от мърляво отношение към добичето!
      Да попитам какъв е двигателя,за да не търся темата?
      Андро-виждам,като че ли разширение в горната част на цилиндрите-така ли е,или не съм забърсал очилата...?Или са някакви отблясъци...?Ако не греша ще обясниш ли за кво иде реч?

      П.П. Вижда се колко са задръстени отворите за охлаждане в блока около цилиндрите...!
      Двигателя е RD28T. Проблема е алуминиевата глава, както на всички турбо мотори. Тя е повлякла проблема с цилиндъра. Останалите цилиндри са с компресия близка до "заводската".
      Цилиндъра няма "ръб". Светлата ивица е границата до която работи масления сегмент. Черната ивица е границата до която работи компресионния сегмент.
      Отворите за антифриза са абсолютно проходни. Продухвах ги от антифриза и пълних ризата с нафта, че имах съмнения за голямата "деруга" да не е пукнатина.

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

        Той за това е каран без термостат.Такьв ти бил кьсмета,от всички гадории най-гадната.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

          В интерес на истината е по добре да си купиш кола с проблем в мотора ,да го отремонтираш и да знаеш че поне 200000 км там няма да пипаш.
          Има едно голямо но -това трябва да е отразено в покупната цена.
          Основен ремонт на този мотор с читави части излиза 1000-2000 евро.

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

            Даа ... още тема за размисъл.
            Взех старата глава и пукнатината се оказа пукнатини на 4-ти и между 4-ти и 3-ти. Вероятно и е "второ пукане".
            Ето как излезнаха вторите сегменти на 5-ти и 4-ти. А компресия си имаше. Късмет че не са задрали:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5834.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5197398

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

              Провери счупването на сегментите ,по неговия характер можеш да разбереш кога са счупили приблизително.

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете, Патрула ми загрява 2.

                Искрени благодарности на Андро за извършения ремонт.Сега двигателят направо заспа след смяна на почти всичко,направо колата е друга.Мерси много пак Андро дано повече да не се виждаме за такива поводи,а за по бира

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X