Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тапети за баня ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тапети за баня ?

    От известно време гледам че мухалът в банята ми е започнал да превзема бавно, но сигурно латекса.
    Скоро няма да мога да кажа кое е повече - мухълът или латекса

    И се замислих за някакво по-бюджетно решение за да реша проблема.
    С плочки/теракот е много хубаво, но леко ми идва нанагорнище цената.
    Спрях се на тапети за баня.
    Чувам и чета добри отзиви, напоследък имало доста добри.

    Въртят ми се няколко въпроса:
    1. Достатъчно ли е лесно за левак като мен да си ги поставя сам ?
    2. Подготовка на стената преди лепенето ? Само да премахна мухала или ? /В случая при мен е латекс някакъв евтин + мухъл/
    3. Лепенето с какво ? Чета на доста места пишат въобще да НЕ се взима специално лепило, а обикновено за тапети, но да се добави С200 ? Колко да се добави, ако е така ?
    4. Откъде да ги взема/закупя ? Практикер, Практис, или... ? Някой лично впечатление, разнообразие, цени конкретни... ?
    5. Запечатване по ръбовете със санитарен силикон ?
    6. Подръжка изискват ли ?

    Ще е добре, ако някой има конкретни и преки впечатления да сподели тук.
    Смятам, че темата ще бъде полезна и информативна не само на мен.
    Благодаря предварително.
    .

  • #2
    От: Тапети за баня ?

    От личен опит - лепилото за тапети е перфектната среда за мухъл. Само дето е под тапетите и не го виждаш. Аз лично бих препоръчал сваляне до мазилка на стария латекс (ако е възможно), напръскване, ама сериозно, с препарат против мухъл и след това боядисване с латекс за бани, който обече е доста скъп. Внимавай! Препаратите за почистване на мухъл са силно отровни!
    Последно редактирано от NovemberCharlie; 28-07-10, 15:19.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      От: Тапети за баня ?

      Препарата против мухъл си е чиста БЕЛИНА !
      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

      Коментар


      • #4
        От: Тапети за баня ?

        Не си прав .Не е чиста белина а има и вода в нея ,щот чистата белина е стотинки пък "препарата" против мухъл е 7 лева.
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          От: Тапети за баня ?

          Лепих наскоро такива. Лепенето е достатъчно лесно. Излиза около 3 лева на кв.м. Взех "специално лепило", което е някакъв вид целулоза. Слагай повечко лепило, и грундирай с него стената преди лепене.
          Прибрах остатъка от разреденото лепило в туба. След седмица хвана мухъл. След месец се втечни и развали, вероятно става за материал за ракия.
          Нямам впечатления колко изкарват. Моите са нови. Латекс за баня не съм и не бих ползвал.

          Коментар


          • #6
            От: Тапети за баня ?

            Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
            Не си прав .Не е чиста белина а има и вода в нея ,щот чистата белина е стотинки пък "препарата" против мухъл е 7 лева.
            Т.е. да третирам мухълът с белина ?
            Не знаех това за препартите против мухъл...
            .

            Коментар


            • #7
              От: Тапети за баня ?

              Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
              Препарата против мухъл си е чиста БЕЛИНА !
              И докато не изпиеш една бутилка, въобще не е отровна.

              Има и един латекс, който съдържа някакви анти мухъл добавки, работи гарантирано, там където съм боядисал с него, не се появи отново, след щателното му изтребване с белина, ама не Аче, а проста .
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Тапети за баня ?

                Белината е NaClO - идеален дезинфектант, бактерицид и прочее.
                Хлорът е отровен, внимавай.

                Може да използваш и 5% разтвор на C6H5OH - карбол.

                Това обаче изгаря кожата.


                В купешките има предимно вода и ароматизатори
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Тапети за баня ?

                  Без фаянси и теракоти, от мухъла ще се отървете трудно, колега. Нискобюджетното решение е съществуващият вече латекс, с редовно третиране за мухъл - на 2-3 месеца. Приличен вентилатор за баня струва 60-70 лв. и също помага. Препаратът за мухъл, мисля че се казваше "Саво" или "Сабо", или нещо такова. Ползувал съм го веднъж, колкото да го сравня с натриевия хипохлорит (разтворен във вода се продава като белина)- разликата е само в цената и миризмата. По- внимателно с дрехите, щото прави бели петна. Активните съставки са хлор и натриева основа и трябва да се подходи с нужното внимание, независимо от леко небрежния тон на maystor. Друг е въпросът, че продаваната в търговската мрежа белина е 95 % утайка от сол и вода, понеже я бутилират и съхраняват в прозрачни шишета. ИЗВОД: пръскай си мухъла редовно, тегли още една ръка латекс и събирай за плочки. Тапетите няма да помогнат.
                  Последно редактирано от Тропчо; 28-07-10, 17:47.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тапети за баня ?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Без фаянси и теракоти, от мухъла ще се отървете трудно, колега. Тапетите няма да помогнат.
                    Абсолютно.
                    Тапетите и латекса в банята са като асфалта на улицата - временно покритие. След тях започват сериозните ремонти.
                    Моят опит ми диктува да посъветвам darkrose да посъбере търпение, решителност и ресурси и да се отърве от проблема както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тапети за баня ?

                      Вентилаторът за баня дето е 70 лв. не знам какъв е. От опит казвам, че е много важно да има такъв и да тегли от банята навън. Взех си от 20 лв. и монтирах последователно 25 ватова лампа, за да не бръмчи. Когато съм в къщи почти нон стоп работи. Имам едно влагомерче в стаята - след монтиране на вентилатор в банята - влажността спадна с над 20% в цялата къща, и се отървах от плесен и извън банята.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тапети за баня ?

                        Миии, става дума за фи 120, с датчик за влага и защита на мотора от влага, 36 месеца гаранция. Едва ли е уместно да посочвам фирмата производител- българска е. Проблемът ще са кабелите, ако колегата даркросе няма прекарани такива. С ъглошлайфа стават тесни и прави канали в стената. Вдига се много фин прах, но не се кърти мазилката.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тапети за баня ?

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Взех си от 20 лв. и монтирах последователно 25 ватова лампа, за да не бръмчи. Когато съм в къщи почти нон стоп работи.
                          Ъ-ъ-ъ-ъ извинявам се за офф-топика... Каква е ролята на последователно свързаната лампа и защо цялата схема работи нон стоп? Може и на лични или в друга тема, интересно ми е. Намаляваме тока и намотките спират да бръмчат... нещо не ми е ясно.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тапети за баня ?

                            Тапети за баня - не си го причинявай. Правих две бани на вилата с тапети. В едната баня ги сменях три пъти през година-две. От най-евтините за баня до най-скъпите. Работи се лесно. Лепил съм ги най-добре с лепило С200, от гъстото. Фугите се минават със силикон. След около година фугите цъфват, тапетите пожълтяват - почерняват, "изгарят". След третата смяна бях дал за тапети повече пари, отколкото за скъп теракот. После ги направих с PVC плоскости. Цената им е около 25 - 30 лева на м2, но се работи бързо и лесно, спестяваш от майстори. Държат вече няколко години, без промяна в цвета и блясъка.
                            Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тапети за баня ?

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              После ги направих с PVC плоскости.
                              Айде да погледнеш под плоскостите кво става. Идеята е, да се постигне здравословна среда. Не му е тук мястото, но плесените и мухълите (дори и под облицовката) предизвикват маса алергии и заболявания. Особено при малки деца.
                              Последно редактирано от Тропчо; 28-07-10, 23:16. Причина: Особено при малки деца
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X